Veterinární přípravky > Doplňky výživy > Alavis Curenzym Enzymoterapie

Alavis Curenzym Enzymoterapie


Skladem

ALAVIS™ CURENZYM Enzymoterapie, rostlinný enzymatický veterinární přípravek pro psy a kočky.

EAN: 6216294019091

Varianty

298 Kč
788 Kč
Běžná cena (s DPH):372 Kč
Ušetřite:74 Kč (20%)
Naše cena (bez DPH):259,1 Kč
Naše cena (s DPH):298 Kč

Počet ks:


Objednávejte i po telefonu: +420 602 285 707

Alavis Curenzym Enzymoterapie

hmotnost včetně obalu0,05 kg

Alavis Curenzym EnzymoterapieRostlinný enzymatický veterinární přípravek

Enzymy nové generace – 100 % rostlinný původ

Bromelain • Papain • Peptidáza • Pankreatin Analog • Proteáza • Rutin


Přípravek ALAVIS™ Curenzym Enzymoterapie podávejte:
  • Pro podporu hojení tkání
  • Po úrazech a operacích
  • Pro posílení imunity
  • Při zánětech
  • Pro podporu při léčbě antibiotiky a při léčbě nádorů


Co to jsou enzymy?

Enzymy jsou složité látky bílkovinné povahy, které plní v těle důležitou funkci biokatalyzátorů – umožňují a regulují všechny procesy, bez kterých by biochemické reakce v organismu nemohly probíhat. Enzymoterapie je léčebné užití enzymů. Systémová enzymoterapie je celkové podání enzymů injekčně či ve formě např. tablet, přičemž bylo prokázáno, že některé bílkoviny se mohou, alespoň zčásti, vstřebávat střevem s následným vstřebáním do krve.
ALAVIS™ Curenzym Enzymoterapie obsahuje speciální směs rostlinných enzymů. Rostlinné enzymy mají oproti živočišným enzymům výhodu v jejich vyšší aktivitě a dále jsou aktivní při širším rozmezí pH, čímž je možné, aby rostlinné enzymy na rozdíl od živočišných byly aktivní již v žaludku. Enzymy potlačují projevy zánětu (antiflogistický účinek), zmenšují otoky i otoky mízních cév, ovlivňují některé imunologické děje v organismu a působí podpůrně při léčbě nádorových onemocnění apod.ALAVIS™ Curenzym Enzymoterapie obsahuje enzymy 100% rostlinného původu:

Bromelain je rostlinný enzym získávaný ze stopek zralých ananasů (Ananas comosus). Blokuje mediátory zánětu (látky způsobující projevy zánětu) a snižuje migraci neutrofilů do místa zánětu. Podílí se na štěpení bílkovin, pomáhá při zeslabování otoků a hojení ran, má vliv na srážení krevních destiček. Zlepšuje absorpci a účinnost jiných látek. Papain je rostlinný enzym získávaný z latexu, který vylučuje plod papáje (Carica papaya) po naříznutí nezralých plodů.

Papain hydrolyticky štěpí peptidy a bílkoviny. Vykazuje fibrinolytické (rozpouští krevní sraženiny) a radioprotektivní účinky (snižuje účinek radioaktivního záření na organismus). Mezi další významné vlastnosti papainu patří jeho silná antibakteriální aktivita.

Pankreatin ANALOG 4× je komplex enzymů rostlinného původu (amyláza, lipáza a proteáza), který svojí aktivitou odpovídá pankreatinu živočišného původu (rozkládá tuky na glycerol a mastné kyseliny, bílkoviny na peptidy a aminokyseliny, škroby na dextriny a cukry). Pankreatin ANALOG 4× se získává fermentací z hub Aspergillus sp. a Candida cylindracea a z bakterie Bacillus sp.. Napomáhá trávení, čímž jsou živiny z potravy lépe využívány a tím se jedinec po operaci rychleji dostává do lepší kondice. Pankreatické enzymy mají pozitivní vliv na léčení akutních a chronic-kých zánětlivých stavů, včetně úrazů a šlach. V poslední době se objevují klinické studie, že pankreatické enzymy napomáhají rozkládání imunokomplexů vznikajících při autoimunitních onemocnění, podílejí se na léčbě virových onemocnění, zlepšují klinický stav pacienta a prodlužují jeho život při nádorovém onemocnění.

Peptidáza štěpí dlouhé peptidy na krátké řetězce a pak na jednotlivé aminokyseliny. Při štěpení peptidů na aminokyseliny vzniká energie, kterou organismus během rekonvalescence využívá. Aminokyseliny jsou součástí strukturních bílkovin, enzymů a hormonů, dále jsou využívány k tvorbě neurotransmiterů (slouží k přenosu nervového impulsu) a ovlivňují růst buněk. Proteáza narušuje bakteriální biofilm a výpotek sloužící bakteriím k uchycení na tkáni hostitele, a dále zvyšuje koncentraci antibiotik v cílovém místě, čímž zvyšuje účinnost antibiotické léčby. Dále podporuje hojení odstraněním mrtvé či poškozené tkáně bez poškození zdravé tkáně a podporuje aktivitu krve a tkání při narušené rovnováze vnitřního prostředí.

Rutin (vitamín P) je rostlinný glykosid (flavonoid) patřící mezi antioxidanty, s čímž souvisí antikarcinogenní účinky a schopnost likvidovat volné radikály. Antioxidační účinky rutinu byly popsány při experimentech s degradací kolagenu volnými radikály, kdy se u rutinu prokázal jeho silný protektivní účinek. Jeho užívání se doporučuje zejména na posílení cévní stěny, kdy snižuje křehkost cévních stěn zvýšením kvality stavby kolagenních vláken. Další účinky rutinu jsou: protizánětlivý, protitrombotický a cytoprotektivní.Složení:

1 kapsle obsahuje: bromelain (Ananus comosus) 150 mg (22.500 PU), papain (Canica papaya) 150 mg (27.000 PU), pankreatin analog 4X 100 mg (proteáza 10.000 USP, amyláza 10.000 USP, lipáza 800 USP), rutin (Sophora japonica) 50 mg, peptidáza 25 mg (600 HUT), proteáza 25 mg (6.250 HUT), triglyceridy 3 mg
Kapsle je složena ze želatiny a vody.Použití:

Přípravek podávejte alespoň 30 minut před podáním stravy.
Kapsle je možné rozdělat a obsah smíchat s malým množstvím krmiva.Dávkování u psů a koček:

Malá plemena psů a kočky 1 – 5 kg 1 kapsle 1x denně
Malá plemena psů 5 – 15 kg 1 kapsle 2x denně
Střední plemena psů 15 – 30 kg 2 kapsle 2x denně
Velká plemena psů 30 – 45 kg 3 kapsle 2x denně
Obří plemena psů 45 kg a více 4 kapsle 2x denněVýrobce: Deerland Enzymes, Kennesaw GA, USA


Upozornění:

Neužívat při snížené krevní srážlivosti či u jedinců se zvýšenou fibrinolýzou (rozpouštění krevních sraženin). Neužívat při známé přecitlivělosti na některou ze složek přípravku.Příbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:

Vhodné příslušenství

Diskuze k Alavis Curenzym Enzymoterapie

Nový komentář

Proč nakupovat u nás?