Dotazy, články > Odborné články > Alavis MSM + Glukosamin sulfát

Alavis MSM + Glukosamin sulfát


Na dotaz

Alavis MSM™ + glukosaminsulfát je přípravek, jehož podávání je velmi vhodné zejména pro štěňata, aktivní, starší psy a rovněž pro psy s genetickými predispozicemi k onemocnění kloubů.

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci

Alavis MSM + Glukosamin sulfát

hmotnost včetně obalu kg

Alavis MSM + Glukosamin sulfátVyživuje kloubní chrupavky, zajišťuje správný vývoj pohybového aparátu (kloubů, vazů a šlach) a u psů, kteří trpí onemocněním kloubů, zlepšuje pohyblivost a podstatně zmírňuje jejich obtíže. Kombinace těchto dvou látek je v praxi osvědčená a využívá se rovněž u lidí v humánní medicíně.


Proč odborníci doporučují právě přípravek Alavis MSM™ + glukosaminsulfát?

Zejména u velkých a obřích plemen psů je důležité zabývat se kloubní problematikou již od útlého věku psa a věnovat jí zvýšenou pozornost po celý jeho život. Tím lze významně prodloužit délku aktivního období života psa a zabránit rozvoji kloubních onemocnění. Kanadská značka Alavis dodává chovatelům a majitelům zvířat po celém světě (Kanada, USA, Anglie, Německo, Česká republika...) vysoce jakostní veterinární přípravky. Ruku v ruce s jejich kvalitou jde účinnost, která je pečlivě zdokumentována. Alavis MSM™ + Glukosamin sulfát je v ČR distribuován jako veterinární přípravek, což již samo o sobě garantuje jistý standard kvality a účinnosti, na rozdíl od běžných doplňků krmiv.

Kloubní onemocnění a jeho příznaky

Nejčastějším kloubním onemocněním psů je artróza (osteoarthritis). V praxi se jedná o složitý degenerativní proces kloubů, jehož závažnost určuje destrukce kloubní chrupavky. Postihuje zejména psy velkých a obřích plemen. Mezi hlavní symptomy onemocnění patří zejména výrazná bolestivost, kulhání, obtížnější pohyb jak po delším odpočinku nebo naopak po námaze, neochota k pohybu, otoky apod. Artróza není však jen nemoc starších psů (kde léčba je velice obtížná), ale může vzniknout již v útlém věku např. genetickými predispozicemi, špatným vývojem zapříčiněným nevhodnou výživou, nadměrným zatěžováním psa (štěněte). Se zvyšujícím se věkem se onemocnění zhoršuje a pokud zůstává neléčené, výrazně negativně ovlivňuje i celkový zdravotní stav a psychickou pohodu zvířete.
O osteortróze se dočtete více v článku Osteoartróza z pohledu klinické praxe a také Osteoartróza a možnosti její léčby.

Výsledky s přípravkem Alavis MSM™ + Glukosamin sulfát

Psi, trpící artrózou, kteří dostávali pod dohledem zkušených veterinárních lékařů Alavis MSM™ + Glukosamin sulfát, se klinicky významně zlepšili. Navzdory svému věku byli podstatně čilejší, zlepšila se jejich pohyblivost a mohlo se snížit nebo zcela vysadit podávání léků proti bolesti. Velmi dobré výsledky jsou zaznamenávány rovněž u psů s postižením vazů a šlach.

Délka podávání

Přípravek je vhodné podávat optimálně tři měsíce. Pokud se jedná o psa s aktivním onemocněním (např. pokročilá artróza, dysplazie kloubu či luxace kloubu) je vhodné nejprve zvolit vyšší dávkování, tj. iniciační dávky. Pokud se jedná o štěně nebo psa bez zjevných obtíží, postačí tzv. udržovací dávky.
Více o dysplazii kyčelního kloubu se dočtete v článku Dysplazie kyčelního kloubu, o luxaci čéšky zase v článku Luxace pately u psů.

Výběr a jakost surovin

Preparáty ALAVIS™ jsou vyráběny z vysoce kvalitních surovin. Výrobce přípravků je členem mezinárodní asociace výrobců COA of British Columbia, kteří získávají ingredience z vybraných, ekologicky nejčistších oblastí Země, nebo z míst, kde je úředně ověřen ekologický původ.

Kvalita výroby a produktu

Výroba preparátů s prestižní značkou ALAVIS™ podléhá těm nejpřísnějším kritériím a probíhá v souladu s mezinárodními standardy kvality ISO 9002 a správné výrobní praxe (GMP certifikát). Je držitelem prestižního ocenění kvality "KOSHER", který uděluje nezávislá asociace „Kosher overseers associates“.
použity materiály společnosti Alavis


Příbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:

Vhodné příslušenství

Diskuze k Alavis MSM + Glukosamin sulfát

Nový komentář

od: Dominik, Reakce

Datum: 2009-01-08 22:47:34

Název příspěvku: Alavis MSM + Glukosamin sulfát

Dobrý den,
jsem majitelem AMST, který má 6let a je v perfekní kondici. Měl velké problémi ze srstí, moc líňal (pelichal) a to čeloročně. Až do té doby než jsem koupil: Aptus Eforion, doplňkové
krmivo pro psy a kočky, obsahující esenciální mastné kyseliny, podporující zdraví kůže, srsti a drápů. Od té doby se to výrazně
zlepšilo. Jenže chyba je ta, že nechce jíst krmivo Proplan, které dřív míval tak rád. Je to pes aktivní a skvěle udržovaný. Jelikož jsem se dočetl a vím, že psi tohoto typu mají na stáří velké kloubní problémi, rozhodl jsem se, že mu budu prventivně dávat: Alavis MSM + Glukosaminsulfát pro psy 60tbl. Jenže největší problém a taky důvod proč Vám tohleto vše píšu je ten, že bych od Vás chtěl radu
které krmivo je pro mého psa vhodné když bude dostávat výše uvedené doplňky stravy! Děkuji Vám mnohokrát za radu. S pozdravem a přáním pěkného dne Dominik a Dolf.

dominik_uhlar@email.cz

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-01-09 09:57:40

Název příspěvku: Alavis MSM + Glukosamin sulfát

Dobrý den, krmivo Pro Plan, které jste doposud Vašemu pejskovi podával, je velice kvalitní, ale pokud ho již odmítá, zkuste jiné krmivo odpovídající kvality a pak si vyberte, co mu bude chutnat. Můžete vyzkoušet krmivo Arden Grange, Eukanuba, Hills, Royal Canin... Není ale dobré psa přespříliš rozmazlovat, mohl by se pak naučit si vybírat a každou chvíli by podávané krmivo odmítal, protože by očekával, že dostane zase něco jiného. Je-li pes zdráv a jde opravdu jen o vybíravost, můžete také ještě zkusit nechat ho vyhládnout. Nabídnout mu krmení a pokud odmítne, misku sebrat a nechat jej o hladu do dalšího dne. Poté zopakovat nabídnutí krmiva a v případě nezájmu sebrat. Nesmíte však mezitím podávat žádné pamlsky ani nic jiného. Uvidíte, jestli pak pes nezačne žrát sám a s chutí.

od: Dominik, Reakce

Datum: 2009-01-09 12:32:55

Název příspěvku: Alavis MSM + Glukosamin sulfát

Děkuji mockrát za radu. Toto jsem již zkoušel pře několika dny a ne jen jednou. Nechal jsem psa o hladu den a půl a pak, jsem mu dal odváženou dávku na jeho hmotnost. Sice začal žrát, ale nedojedl celou misku. Jen asi polovinu. Dostává totiž odváženou dávku 1xdeně a to, už delší dobu. Pravda je, že Krmivo Proplan, už kupuji něco přes rok, (možná je to i tím). Myslím si, že Dolf není vůbec vybíraví. Vždy byl vděčný, za jakékoliv granule. Proto bych od Vás chtěl poradit ohledně krmiva. Věřím, že krmiva, které jste uvedla, jsou kvalitní a vynikající. Jen nevím které? Když mu totiž budu dávat nové krmivo, tak aby nemělo stejné či větší množství již podávaných doplňků stravy (které jsem již uvedl)??? Nevyznám se totiž v těch odborných názvech a hodnotách, které jsou uvedeny na obalech.
Mockrát Vám děkuji za čas, který nám věnujete. Dominik a Dolf

Myslím si, že Dolf není vůbec vybíraví. Vždy byl vděčný, za jaké koliv granule.

od: Zuzana, Reakce

Datum: 2010-05-22 03:28:09

Název příspěvku: Alavis MSM + Glukosamin sulfát

Ahooj Dominku, ty si to nejspis uz neprectes :) ale kdyby si to nahodou cetl clovek se stejnym problem, tak muzu doporucit granule FirstMate, na kuzi jsou perfektni,samotny by asi taky nezrala, takze ji to ochucuju lososovym olejem, kterej obsahuje to, co mu davas na kuzi ty :) a navis pouzivame taky tuhle kloubni vyzivu... jooo a mam taky stafordku :)


Proč nakupovat u nás?