Banminth pasta


Na dotaz

Banminth® pasta je antiparazitární přípravek ve formě pasty určený k preventivní a léčebné aplikaci u psů, působí na oblé červy.

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci

Banminth pasta


Banminth pastaBanminth® pasta pro psy

Banminth pasta je anthelmintikum k léčbě nematodóz (škrkavky, měchovci) u psů. Používá se jako prevence i léčba infekcí u psů způsobených oblými červy nacházejícími se v lumenu střeva: Toxocara cati, Toxascaris leonina, Ancylostoma ssp. a Uncinaria stenocephala.

Pyrantel působí jako agonista na acetylcholinových (Ach) receptorech svalových buněk nematodů, což vede k neuromuskulárni blokádě charakteristické pro depolarizující látky. Tak dochází k spastické paralýze helmintů a jejich vypuzení z hostitele. V doporučených dávkách je pyrantel pamoát účinný proti více, jak 90% dospělců a L4-larev oblých červů u psů.Banminth® pasta pro psy

Složení - (zpravidla) účinné látky:
Pyranteli embonas 21,62 mg/g pasty (odpovídá 7,5 mg/g pyrantelu báze).
Složení - pomocné látky:
Alginát sodný, sorbitol, koloidní silikondioxid, metylparaben, propylparaben, bronopol, purifikovaná voda.Indikace nebo použití:
Prevence a léčba infekcí u psů způsobených oblými červy nacházejícími se v lumenu střeva: Toxocara cati, Toxascaris leonina, Ancylostoma ssp. a Uncinaria stenocephala.


Kontraindikace:
Žádné.


Nežádoucí účinky:
Nejsou známy.


Interakce:
Nepodávat současně s přípravky obsahujícími piperazin.


Dávkování:
Doporučená dávka je 14,5 mg pyrantel pamoatu odpovídá 5 mg pyrantel báze na kg.

Podání aplikátorem opatřeným stupnicí: 1 dílek stupnice na 2 kg ž.hm. Obsah celého aplikátoru postačuje k odčervení psa o hmotnosti 24 kg.

Podání z tuby: 2 cm z tuby (dle měřítka na krabičce) na 1 kg živé hmotnosti. Obsah 24 g tuby postačuje k odčervení psa o hmotnosti 36 kg.

odčervovací schéma věk štěněte
poprvé 2 týdny
podruhé 4 týdny
potřetí 6 týdnů
počtvrté 8 týdnů
popáté 10 týdnů
pošesté 12 týdnů
posedmé 4 měsíců
poosmé 5 měsíců
podeváté 6 měsíců

dále pak každé 3 měsíce jako dospělí jedinci.

Pokud jsou zjevné klinické příznaky začervení, nebo je stanovena přítomnost oblých červů nebo měchovců koprologicky, doporučuje se přípravek aplikovat dvakrát v odstupu dvou týdnů.Způsob použití:
Perorální podání, v krmivu nebo přímo do dutiny ústní.


Balení:
10 g a 24 g hliníkové tuby a 16 g plastikový aplikátor se stupnicí.


Upozornění:
Zabránit kontaktu s pokožkou. Po použití přípravku si umyjte ruce. Uchovávejte při teplotě od 15 do 25°C, chránit před chladem a mrazem.
Uchovávat mimo dosah dětí. Pouze pro zvířata. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce.použity materiály ÚSKVBL, Brno

TENTO PŘÍPRAVEK NENÍ VOLNĚ PRODEJNÝ!K DISPOZICI V NAŠÍ VETERINÁRNÍ ORDINACIPříbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:


Diskuze k Banminth pasta

Nový komentář

Proč nakupovat u nás?