Dotazy, články > Vaše dotazy na veterináře > Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat


Skladem

Prosím snažně poraďte, jak se zbavit blech, které nám do bytu přinesla kočka. Původně jsme ji měli jen v bytě, ale, když na ni "milenci" mňoukali, podařilo se jí prchnout ven a přišla nejen s budoucími koťaty, ale i s blechami. Blechy už skáčou ve všech p

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci


hmotnost včetně obalu kg

Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovatodpověď:
Dobrý den, podle toho, jak blechu popisujete (že skáče), půjde nejspíš o blechu černou a zploštělou, a to je "blecha lidská". V bytě se množí velice rychle, zvláště v letních měsících, a dochází záhy přímo k invazi blech. Vaší kočce bych doporučil aplikovat Frontline Combo, kromě toho, že hubí dospělé blechy, brání také líhnutí nových jedinců z vajíček. Na domácnost a její zařízení je samozřejmě nejúčinnější pozvat si specializovanou firmu, která provádí dezinfekci, dezinsekci a deratizaci, dá se ale také zkusit řešit situaci "svépomocí". Jako nejlepší se mi jeví přípravek Biokill (je k dispozici velké pětilitrové balení) a vystříkat jím naprosto všechno. Je vyzkoušený, neničí tkaniny ani barvy, takže není problém postříkat koberce, sedačku atd. V domácnosti může ublížit pouze rybičkám v akváriu, tam tedy nestříkat. Napoprvé bych postřik opakoval po týdnu, pak několikrát po čtrnácti dnech.
Slepice nemají blechy, ale čmelíky, takže o slepice se bát nemusíte, jen snad kurník může sloužit jako vhodné prostředí pro líhnutí nových blech, a tak kočka (nebo i Vy) odtamtud může nosit další jedince. Kočku bude po odblešení třeba také odčervit, blecha je mimo jiné mezihostitel a tudíž i zdroj tasemnice (člověk se tímto způsobem tasemnicí nenakazí).
Přeji Vám rychlý a úspěšný boj!

© MVDr. Miroslav Svatoš


další informace o blechách a boji s nimi naleznete např. v našem článku Ektoparazité - vnější parazité, s kterými se nejčastěji setkáváme

Příbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:

Vhodné příslušenství

Diskuze k Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Nový komentář

od: magda, Reakce

Datum: 2010-12-17 18:17:11

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, máme doma dvě kočky a přesto, že moc nechodi ven, u jedné jsem našla blechu. Hned jsem obě kočky potříkala Arpalitem Neo a kočky jsou bez blešek jen já jsem poštípaná. Nevím zda se nepřestěhovali na mě. Manžel a děti poštípány nejsou. Ani nikde v bytě jsme žádnou blechu neobjevili.Poraďte mi jak se mám té blešky zbavit. Pomůže kyž se postříkám Difusilem H proti vši a munce?

od: Hanka, Reakce

Datum: 2010-10-16 18:03:48

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, na internetu jsem našla radu, že proti blechám v domácnosti je dobré si pořidit ptáčka mumlonka, nevím zda něco takového existuje, nebo si pisatel pouze utahoval z nešťastníků bojujících s blechami.
Děkuji za odpově.

od: Jana, Reakce

Datum: 2010-12-13 13:03:21

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, také bojuji a stále marně, mám kočky již 20 let, v létě jsou na chalupě a na zimu je vozím domů do bytu. Každý rok probíhalo odblešení a odčervení po létě v přírodě bez problémů, stačil Frontline a Profender, odblešovala jsem až v Praze, někdy i po několika dnech, občas i týdnech a v bytě nebylo po blechách ani památky. Letos jsem však zjistila, že je něco jinak, když jsme najednou byli všichni pošípaní svědivými pupínky. Z koček na bílé prostěradlo vypadávaly miniaturní černé háčky. Na doporučení veterináře jsem použila Stronghold, nové štípance se po několika dnech přestaly objevovat, po cca 14 dnech se jich zase pár objevilo, ale pak už to začalo vypadat nadějně. Vše, co se dalo, jsem vyprala, ostatní postříkala Frontlinem. Biokill jsem se bála použít, je pro kočky smrtelně toxický ( i když mi na veterině řekli, že jen na přímý kontakt a po vystříkání a zaschnutí a vyvětrání - cca 2 hodiny, tam mohu kočky pustit a nic se jim nestane). Teď to budou od aplikace Strongholdu 2 měsíce, už týden mě zase ty potvory štípou, kočky se drbou, ale blechu jako takovou jsem za celou tu dobu neviděla. Poraďte prosím jak dál, než mě sežerou. Děkuji

od: Acuschla, Reakce

Datum: 2010-10-01 11:55:01

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den. Když to píšu mám slzy v očích. Asi před 2týdny jsem na 2,5 ročné dceři našla pupeny a ona sama říká, že ji pořád něco škrábe. Bydlíme na vesnici z rodiči a proto tchýně 2m spátky mněla doma úplně zablešené malé kočky, které ale nakonec zemřely. Teť když příjdem k ním dolů tak dceru obsedne hejno blech a nestačím je likvidovat.U tchýně super pořádek nikdy nebyl a tak mám teť strach že mají super prostředí pro líhnutí. Už i nahoře u sebe v bytě jsme je našli (hlavně u dcery v pokojíku). Prosím o radu co máme dělat, a jak dceru ubránit od toho šíleného svědění a pupínků po celém tělě. Jsem z toho fakt špatná a při představě že za necelý měsíc budeme mít malé miminko doma tak se hrůzou asi zblázním. Prosím POMOC !!!!!!

od: J.Talafús, Reakce

Datum: 2010-09-03 21:45:16

Název příspěvku: Blechy

Dobrý den, rád bych se zeptal na konkrétnější účinky Biokillu. Je psáno, že je teplokrevným živočichům, tedy i lidem, neškodný. Mohu jej tedy použít i na vystříkání postele, ve které hodlám spát? Rád bych se zeptal, zda-li jde blechy jaksi účinně vystopovat. Již asi měsíc máme s nimi problém, ale protože uklízíme a stříkáme po místnostech, je situace taková, že třeba jsme chytili jednu dvě blechy za den a více ne. Kočky a Psi po aplikaci přípravků přestali blechám chutnat a od té doby jsme třeba neviděli blechu několik dní, ale i přesto třeba chytím ve své místnosti blechu dvě, třebaže v ní nikdy zvířata nebyla. Nevíte, odkud se tyto nahodilé výskyty mohou brát? Případně, myslíte, že blechy mohou vlézt i na knihy, jsou li lehce zaprášené a blízko země? A pokud bych chtěl učinit též nějakou prevenci i mimo dům, má smysl například zamíst dvůr a vystříkat jej vodou? Naši psi na něm tráví většinu dne. (Samozřejmě mám na mysli betonový povrch, nikoli trávník)
Předem Vám děkuji za odpověď.

od: Zuzana, Reakce

Datum: 2010-08-24 10:27:27

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda, pokud máme blechy, je nutně musíme vidět. Máme dvě kočičky,ale blechy jsem na nich nenašla,ani nikde v bytě.Přesto já i přítel, máme velké štípance po celém těle, které neuvěřitelně svědí. Na dlaních spíše svědivé pupínky. Stále chodíme ke kožnímu,který nám dává mastičky.Kočičky preventivně léčíme přípravky.Ani vajíčka a ani jejich výkaly jsme ještě neviděli:(
Budu velmi ráda za odpověd.
s pozdravem Zuzana

od: jarka, Reakce

Datum: 2010-09-16 17:25:31

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Mám kočku, která nechodí ven, přesto se mi povedlo zablešit celý dům a to velký!! Jsem úplně neštastná! Ani jsem už v noci nemohla spát, protože furt po mě něco lezlo. Díky bohu si myslím, že z domu jsem je vyhnala a to díky front line combo, arpalitu, kterým jsem opakovaně vystříkala celý byt, vše co se dalo jsem vyprala a 6 krat denne luxuju. Přesto jsem jeden velký pupen, máme betonovou chodbu, také několikrát vystříkanou, ale bouhu žel zrovna před chvýli jsem tam zamačkala 26 blech. Doma jsem už delší dobu nic nenašla, ale na chodbě a na dvoře jich je hrozně moc. A garantuju vám, že delší neúspěšný boj s blechami mě málem dostal do blázince!

od: Katka, Reakce

Datum: 2010-08-29 12:13:08

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, nemáme doma ani na zahradě žádné zvíře a přesto si z venku nosíme blechy. Jsou v trávě a v mé zahrádce. Skáčou na nohy, zalézají do ponožek. Sousedi mají kočky, které nám chodí přes zahradu. Taky by nám na zahradě mohli chodit ježci. Moje otázka zní : Jak se zbavit blech v trávníku. Děkuji za radu.

od: Jana, Reakce

Datum: 2010-08-06 17:14:47

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Vrátila jsem se teď po 3 týdnech z dovolené, uzavřený byt a náš kocour byl 3 týdny s námi pryč. Když jsme se vrátili a zalezli do postele, zaútočila na nás invaze blech. Myslela jsem, že se zblaznim. Okamžitě jsme nasadili kocourovi do kožichu Frontlain, veterinářka nám doporučila vystříkat byt přípravkem Apralit NEO a známá mi ještě poradila přípravek cdVet Insekt-Ex Pulver, což je prášek, hustý jako hladká mouka, kterým popudrujete byt, kde by se mohli blechy, ale i vši, roztoči a jiná domácí havěť, vyskytovat, necháte to tam 2 dny a pak vyluxujete. Můžete to nasypat i na koberce, madračky atd.... Ten jemný prášek působí tak, že ty malý potvory si o to rozřezají bříška a chcípnou na dehydrataci. Není to škodlivé pro zvířata, naopak mnůžete popudrovat i je a mělo by to zabrat. Přípravek si můžete objednat na netu www.Baron.cz, tak jukněte. Kdyby to někomu pomohlo, budu mít radost.

Reakce

Datum: 2010-07-31 09:08:39

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den prosím o radu jestli mohu Biokillem postříkat také psa.Jestli mu to neublíží a jestli ho potom mam vykoupat.Děkuji za radu.

od: OXICKÝ PŘÍPRAVEK, Reakce

Datum: 2010-07-29 22:44:09

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

DIFFUSIL JE TOXICKÝ !!! NEPOUŽÍVEJTE HO !!! BLECHY SE VRÁTÍ, ALE KOČIČKA UŽ NE !!! :(

od: Jana, Reakce

Datum: 2010-07-20 12:08:10

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den.Prosím o radu. Asi před týdnem jsme u pejska našli a zabili blechu. Včera si jednu na těle našel přítel, ale nijak pokousaní nejsme, ani pes se výrazně neškrábe. Blešího trusu jsme si na něm nevšimli. Je třeba přesto vystříkat byt Biokillem? (Pejskovi určitě něco proti blechám koupíme, ikdyž asi před 3 týdny dostal spot na klíšťata i blechy). Jak máme postupovat? Poradíte mi prosím?Děkuji

od: Pája, Reakce

Datum: 2010-06-01 21:22:48

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, máme doma pejska pudlika a samé blechy. Už je má minimálně rok a ať děláme, co děláme nemůžeme se jich vubec zbavit! Zkoušeli jsme všechno možný: šampon proti blechám, obojek, různé spreje, takové ty "pipetky" jak se dávají mezi lopatky, všech pár koberečků co máme pořád vysáváme a nic nepomáhá! Příjde mi, že už jsou naše blechy proti všemu imunní! Prosím poraďte! Děkuji

od: Martina, Reakce

Datum: 2010-07-08 12:56:15

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, i já již rok bojuji s bleší invazí! Je to mor! Nezabírá vůbec nic! Kočky mívám postříkané frontline, pak kapička za krk, šampony.. prostě nic nepomáhá! Zřejmě je nosí i z venku. V zimě jejich invaze nebyla tak hrozná.. ale teď v létě je to katastrofa! Nevím jestli jsme pokousaní i my, ale našla jsem blechu už několikrát na malém synovi. Snažím se vystříkat vše savem, biokilem, vše čistím párou a parním čističem, nicméně nemůžu se jich zbavit! Teď chci vyzkoušet na kočky a psa obojek, a doufám, že pomůže! Připadá mi, že stejně tak jako dětská veš i blecha začíná být imunní vůči prostředkům, které jsou na trhu! Jsem zoufalá! Doufám, že se nám podaří dát to zase do pořádku!

od: Josef, Reakce

Datum: 2010-04-03 21:37:54

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobry den mam 1 stareho kocoura domaciho v byte ,dnes jsem mu v oblasti hlavy našel takove černe broucky mužou to byt blechy i když nechodi ven poradte mi jaky pripravek koupit ,nebo nejaky sprej čim bych jej mohl postřikat ,abych se toho uplne zbavil muže to mit třeba od matky od narozeni? Dekuji.

od: Hanka, Reakce

Datum: 2010-01-05 11:11:13

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobry den, mame pejska, ktery si z nasi dovolene na vesnici prinesl domu blechy. Dle rady jsme kapli frontline spot on a vystrikali biokillem ale blechy v nem porad jsou. za jak dlouho zacne spot on fungovat? Je mozne ze by ho bylo malo (pes ma 35 kg koupili jsme davku pro psa 20-40kg) a neni mozne ze v mistech kde se porad lize spot on nefunguje? (pesan se moc nedrbe, hlavne olizuje a vykusuje). Dekuji za radu.

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2010-03-19 09:59:12

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, spot-on funguje poměrně rychle a pro psa o hmotnosti 35kg je Vámi použitá velikost správná. Pokud u psa po delší době stále nacházíte blechy, vyzkoušejte jiný přípravek (s jinou účinnou látkou) a pokračujte v postřiku prostředí. Blechy se neustále množí a i když se jich zbavíte na zvířeti, může je zase chytit z prostředí. Boj s blechami je bohužel někdy během na dlouhou trať...

od: Ivona, Reakce

Datum: 2009-12-08 10:35:29

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den,
i můj problém je podobný těmto všem, jen jedna věc je záhadná - mám kočky dvě, chodí také ven i dovnitř, jenže já je pravidelně stříkám přípravkem Frontline každé 4 týdny a třeba už po třech dnech v nich zase najdu pár blešek. Častěji prý Frontline použít nelze, takže jak na to? Tím pádem to nejde ani z bytu úplně odstranit-nosí je sem pořád znovu. Děkuji za radu

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-12-10 09:33:21

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, ve Vašem případě nejspíš půjde o to, že sice odblešením zlikvidujete blechy - dospělé jedince na kočce, ale současně se nezbavíte nakladených vajíček a dalších vývojových stádií v bytě, takže se další blechy znovu líhnou a opětovně napadají Vaše kočky. Vyzkoušejte tedy Frontline Combo s účinností i na okolí zvířete a současně důkladně odbleště byt. Na odblešení domácnosti doporučujeme stále stejný postup - viz. článek výše.

od: Ivona, Reakce

Datum: 2009-12-10 12:01:53

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, děkuji za odpověď. Ale v bytě je vše už podruhé "vysprayováno". Proč by ty blechy napadaly ošetřené kočky a ne nás? My zatím poštípaní nejsme, kromě dvou pupínků před 3 týdny. Mám za to, že je nosí zvenku, ale nevím, jak tomu zabránit. Zkusíme ještě (opět ale zas až po 4 týdnech)to COMBO, nebo jiné přípravky, ale velké naděje si nedělám. Právě ta doba, než je mohu znovu ošetřit je vždycky krušná. Stále uklízím a postřikuji kde a co se dá.

od: Eliaš, Reakce

Datum: 2009-12-05 23:01:02

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den,

chci se zeptat, jestli je možné Biokillem vystříkat i dětskou postýtlu, matreaci(1,5 roční dítě).
Máme dvě kočky, jedna venkovní druhá domácí a asi některá donesla blechu. Frontline používáme. Blechu jsem nanašel, ale syn je čím dál více pokousaný, vždy po spaní. Kousnutí je podle popisu jak od blech. A který by jste doporučil, dočetl jsem se, že jsou dva druhy Biokillu. Když se neseženu Biokill, jak účinný je Difusil? Povlečení samozřejmě vypereme, na jakou teplotu aby se případně zbavilo blech?Předem děkuji za odpověď.

od: conuska, Reakce

Datum: 2010-07-04 12:10:51

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den,také řešíme blechy,požívali jsme FRONTLINE,ale až po letech nám veterinář řekl, že je jen pro zvířata v bytě,prý se na psa či kočku přisají a pak hynou-no fuj.Já bych chtěla, aby na nich nebyly vůbec.Máme doma 3jokšíry,kočku,všichni chodí i ven a na zhradě moskev.stráž.psa.Nyní jsme dostali od jiného veter.EXSPOT jsou to kapky za krk.Poradil dát kapičku mezi lopatky,druhou na kořen ocasu a poslední někam mezi na záda,látka musí být aplikovaná přímo na kůži-je důležité!Tak uvidíme. Ivana

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-12-10 12:50:55

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, Biokill máme trvale skladem, s jeho sehnáním by tedy problém být neměl a je účinný, na domácnost Vám doporučuji Biokill na prostředí - vhzledem k jeho větší spotřebě a výrazně nižší ceně než u Biokillu běžného. Povlečení vystříkejte a poté vyperte na co nejvyšší teplotu, ideálně vyvařte. Matraci by bylo vhodné venku důkladně vyklepat, vystříkat, nechat působit a poté nejlépe propláchnout vodou. Nezapomeňte, že je třeba odblešit celou domácnost, ne jen dětskou postýlku.

od: Tonda, Reakce

Datum: 2009-12-04 21:22:24

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobry den, potrebovali bychm odblesit kotatko,ale jeste nema 1 kilo. Ale uz je stare 2,5 mesice. Poradte prosim pripravek.

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-12-10 12:53:53

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, použijte Bolfo pudr.

Reakce

Datum: 2009-11-30 23:21:05

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

dobrý den,máme doma dva větší psy,které někde chytli blechy....psy jsem vykoupala,vystříkala,ale pořád se objevují nové.Pro jistotu jsme je nechali jen na chodbě,ale od té doby kousají i nás a máme je v bytě.Podlahy vytírám domestosem a vše možné stříkám biolitem.Stejně se pořád objevují nové a já si už nevím rady....za chvíli z toho začnu bláznit:-)Dají se vyhubit i zárodky?Prosím o radu

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-12-01 07:44:16

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, Váš dotaz je téměř shodný s ostatními dotazy zde na stránce, přečtěte si tedy odpovědi na ně, tam naleznete vše - zvířata ošetřit účinným antiparazitikem s dlouhodobým účinkem a opakovaně odblešujte byt Biokillem na prostředí - viz. odpovědi na předchozí dotazy.

od: herold, Reakce

Datum: 2009-10-28 01:46:58

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

prosím o radu - každý rok od srpna do září jsme v bytě poštípaní velkými štípanci svědící nejméně týden a nikdy jsme žádnou blechu ani jiný hmyz nikde neviděli. Stříkáme byt Neostomosamem, ale bez úspěchu. Co to je, že to štípe jen dva měsíce v létě a celý rok jinak je klid. Žádná zvířata nemáme, ale chodíme stále na chatu se zahradou, kam chodí cizí kočky z ulice kuny a myši.Jsou to blechy, nebo co ?

od: Jana, Reakce

Datum: 2009-11-26 13:03:07

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Rozhodně se nejedná o blechy ,ale v tomto období se vaskytuje na zahradách sametka podzimní,která se zavrtává pod kůži a to hlavně v místech, kde přiléhá prádlo k tělu. Tvoří se pak svědivé pupínky, které do týdne zmizí.Je možné se postříkat nějakým vhodným repelentem a nelehat si v tomto období do trávy a pod stromy.

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-11-20 10:53:05

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, blechy by štípaly celý rok, ty to jistě nebudou. Odhadovala bych to spíš např. na komáry či něco podobného... Doporučila bych sítě do oken, kterými znemožníte hmyzu, aby se dostal dovnitř do bytu. Je ale možné, že k poštípání dojde mimo byt, pak by bylo vhodné použít repelent.

od: Wanda, Reakce

Datum: 2009-10-05 20:55:02

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den. Mám dotaz. Přečetla jsem si Vaše rady ,a ihnet jsem udělala deratizaci bytu ,dle Vaších pokynů. Po týdnu jsem potřebovala postřik udělat znovu, ale po biokillu se slehla zem.V obchodech zverimexů mi slíbili,že mi tento prostředek objednají do par dnů,ale já jsem potřebovala postřik udělat ihnet.V drogerií jsem oběvila prostředek biotoll,který má stejné složení,ale je od jiného výrobce,a má schválení USKVBL, ale nenašla jsem o něm žádné recenze,ani doporučení.Chci se tedy zeptat jestli ho můžu použít stejně jako prostředek biokill na prostředí i na koberce.Také v lékarně mi doporučili difusil a arpalit.Můžu týto výrobky použít i na textilie?.
PS.Zvířata nevlastníme.
Prosím o rychlou odpověd

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-11-20 11:37:18

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, přípravek Biokill máme trvale skladem a nepamatuji se, že by došlo k jakémukoliv výpadku v zásobení. Přípravek Biotoll v nabídce nemáme, nemohu se k němu tedy vyjadřovat, poněvadž neznám jeho složení ani účinnost. Přípravky Arpalit i Diffusil v nabídce máme, použít je samozřejmě lze, ale při použití na prostředí výrazně narůstá jejich spotřeba, navíc s Biokillem máme lepší zkušenosti co se účinku týče a zároveň je na rozdíl od ostatních přípravků ověřeno, že nijak neničí textilie.

od: Markéta, Reakce

Datum: 2009-09-22 14:07:48

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, měla bych otázku,koupili jsme kočičky od chovatele a nepředpokládala jsem,že by mohla mít blechy a ouha po měsíci a půl co jí máme, jsem zjistila, že je velmi zablešená, vykoupala jsem je v šampónu proti bleškám a aplikovala jí tzv. kapičku, z kočky vyčesávám již mrtvé blechy,ale já jsem velmi poštípaná a nemohu se jich zbavit v domácnosti, objednala jsem si u vás již zmíněný postřik proti blechám, ale než mi přijde poštou, vystříkala jsem prozatím sedačku, pelech i koberce Raidem Max 3 v 1, ale není tam psáno zda je účinný i na blechy, nevíte zda ano? A mohu vaším přípravkem postříkat i peřiny? Díky za odpověď. Markéta

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-11-20 11:40:21

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, přípravek Raid Max v nabídce nemáme, nemohu se k němu tedy vyjadřovat, poněvadž neznám jeho složení ani účinnost. Biokillem je vhodné ošetřit celou domácnost včetně čalouněného nábytku, dek a dalších textilií, které tento přípravek neničí, avšak spolehlivě zabíjí blechy a jejich vývojová stadia.

od: Lucka, Reakce

Datum: 2009-09-08 13:27:02

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den,
máme problém z blechami oběvili jsme je asik prěd 3 mi týdny na našem miláčkovi (pejskovi) tak jsme je některé zabili a okoupali jsme ji obyčejným psím šamponem pak jsme dali kapky za krk proti blechám vubec to ale nepomohlo je možné že se jedná o tento druh blecha lidská? jenže nám s rodiči se nezdá že bychom byli pokousaní od blech... Ale musím teda říct že ta blecha skáče je hrozně rychlá a vědšinou se strašně špatně ručně zabíjí jako by měla 100 životů...Prosím odepiš te na misslucy.kisslusy@seznam.cz díky...moc zachránite nás!

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-11-20 11:44:16

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, půjde o běžnou blechu, koupání v obyčejném psím šampónu bez antiparazitárního účinku efekt nemá, přípravek typu spot on by blechy zabít měl. Spolu se psem je ale vždy třeba odblešit i prostředí (kotec, boudu, pelech, případně celou domácnost), kde se blechy množí. Na to je nejvhodnější přípravek Biokill na prostředí - viz. většina ostatních dotazů a odpovědí na ně zde na této stránce.

od: Kateřina S., Reakce

Datum: 2009-09-01 23:17:09

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, před nedávnem se u nás vyskytly blechy. Někdo říká, že to jsou muňky, jsou malé, černé a skáčou. Můj syn a já jsme nejvíce pokousaní.A po přečtení pár diskusí a informací mám strach, aby z toho něco neměl. Poraďte mi, prosím, co s tím dělat. Vyskytují se v okolí stodoly, syn projde trávou okolo a má osypané nohy. Mám několik variant, kde se vzaly: mohlo by to být z balíku slámy, který zde byl?; nebo má zde boudu pes, který zemřel a ony vyskákali ven?; ale také je zde kupa prachu a haraburdí?. Myslím, že by bylo dobré pozvat dezinsekční firmu, je to ale určitě nákladné, proto bychom nejprve vyzkoušeli nějaký postřik. Poraďte zda ten co doporučujete, je vhodný i na trávník a za jak dlouhou dobu lze na vystříkaném místě pobývat. Děkuji a přeji pěkný den.

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-11-20 15:49:36

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, pokud se jedná o takto masívní zablešení a dokonce ve venkovním prostředí, nelze odhadnout, kde všude by bylo třeba postřik aplikovat. Bylo by asi opravdu vhodnější použít deratizační firmu, která si s problémem odborně poradí a nezpůsobí škody v přírodě.

od: cucin, Reakce

Datum: 2009-08-25 21:59:16

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den!Chtěla jsem se zeptat, našli jsme doma blechy, ale oni zatím nikoho neštíply.Už je asi tři dny průběžně vychytáváme, psa (na kterém kousance nebyly jsme preventivně postříkali).Jak je to možné,máte s tím také někdo nějaké zkušenosti?

od: ŠárkaS., Reakce

Datum: 2009-08-28 14:08:53

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Pokud jsou blechy v bytě a jdou jen na psa máte štěstí (asi jim nechutnáte - ale mohli byste začít). Já mám doma 2 dlouhosrsté kočky a jsem člověk který blechám chutná. Takže spíš donesu blechu domů já protože kočky nikam nechodí. Pokud se vyskytnou použiju hned kapku mezi uši. Blechy do 24 hodin v kožichu umřou a další co z prostředí naskáčou tak vymírají postupně. Určitě psa ještě průběžně i odčervovat nebo koupit kapku dražší rovnou i na zlikvidování všech parazitů vnějších i vnitřních.

od: Míša, Reakce

Datum: 2009-08-22 11:54:24

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

dobrý den, potřebovala bych poradit jak se dá odblešit zakrslý králíček. Jeli jsme na týden na dovolenou a dali ho k sousedům, bohužel od jejich psa chytil blechy a my nevíme jak se jich zbavit. Bojíme se že se nám rozmnoží po celém domě. Není nebezpečné králíčka něčím stříkat? Slyšeli jsme že se nesmí koupat takže si vůbec nevíme rady. Moc děkuji za odpověď, jsem skutečně v nouzy.

od: ŠárkaS., Reakce

Datum: 2009-08-28 14:06:06

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Nevím jistě ale zkusila bych se poradit s veterinářem. Určitě by pomohla ta kapka co zabírá na kočky. Dle mých zkušeností je to nejšetrnější odblešení zvířete (stříkání a obojky mohou způsobit komplikace). Kapka je dražší ale při aplikaci po 24 hodinách umřou blechy v kožiku. Kapka vydrží dlouho a tak pokud ještě skočí na něj nějaká blecha z prostředí prostě zase pojde

od: kdoseptatensedovi, Reakce

Datum: 2009-08-06 22:02:54

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Zlikviduje blechy v prádle uzavření do vakuovacího pytle a vysátí vzduchu?

od: ŠárkaS., Reakce

Datum: 2009-08-28 14:03:48

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Určitě ne. Raději ničit pomocí sprejů. Myslím, že vydrží velice dlouho i bez vzduchu. Díky jejich velikosti jim v pytli vystačí vzduchová bublinka hodně dlouho. Zaručeně bych doporučila raději je trávit.

od: N. Slouková, Reakce

Datum: 2009-07-28 17:51:14

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, mám ten samý problém. Pomůže parní čistič? Má teplotu 138°C. Anebo jsou tak odolné, že přežijí t takovou teplotu? Děkuji Vám za odpověď. Je to noční můra.

od: ŠárkaS., Reakce

Datum: 2009-08-28 14:02:12

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

O tomhle způsobu ničení blech jsem nikdy neuvažovala. Myslím si že pokud je zasáhnete takovou teplotou nepřežijí, ale spíše odskáčou dříve než tam párou dojedete. Určitě zničíte vajíčka ale chce to ještě vychytat (vystříkat ať už zvířecího mazlíčka nebo viz výše i prostředí)

od: miša, Reakce

Datum: 2009-07-27 11:06:11

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

objevili se nam v byte kde bydlim blechy jsem pokousana velice jim chutnam.potrebuji se zeptatjestli se mohou dostat do oblečeni ktere mam v pokoji a jestli se to drží na tele když se vykoupu a už tam v tom pokoji nejsem dekuji za odpověd když si oblečeni pořadne vytřepu nezustanou v nem

od: ŠárkaS., Reakce

Datum: 2009-08-28 14:00:22

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Jo to znám. Pokud je jediná blecha na jakémkoli mazlíčkovi mých přátel hned mne taky ochutná. Neboj po koupeli se nedrží na těle (nemá na čem - pokud nemáš moc chlupů :o) ) Nepřežijou prý praní v pračce, ale vytřepání z oblečení no nevím nevím. Spíš fakt nastříkat sperjem a zničit.

od: helena, Reakce

Datum: 2009-07-27 07:25:20

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobry den,chtela bych se zeptat, jestli je vhodne vyklepat koberce a veskere satstvo na travu.A jak dlouho přežijií v trávě blechy? Děkuji moc za odpověd.

od: ŠárkaS., Reakce

Datum: 2009-08-28 13:58:13

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Tímto způsobem zbavování blech určitě potěšíte sousedy. No raději bych je rovnou hubila. Blechy přežíjí i několik měsíců bez potravy, většinou si ji ale venku velmi rychle nejdou.

od: Ivča, Reakce

Datum: 2009-07-23 15:20:49

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Napadlo mě, jestli by nepomohlo proti blechám v bytě a hlavně proti jejich nakladeným vajíčkům použití "horského sluníčka". Vždyť hubí choroboplodné zárodky. Nemohl by k tomu někdo něco říci?

od: ŠárkaS., Reakce

Datum: 2009-08-28 13:55:21

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Určitě ne. choroboplodné zárodky jsou něco jiného než chroboplodné blechy :O)) Určitě raději nějaký sprej nebo přípravek na hubení blech viz víše. UV zaření je nezabije

od: Soňa, Reakce

Datum: 2009-06-30 09:58:36

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den...mám dotaz: včera večer jsem šplíchala kotě proti blechám...použila jsem arpalit...a dnes ráno se kočička bouchá přes uši...a bije hlavou o zem...pořát třepe s ouškama...a slintá...je to alergická reakce?? co pomůže??:( děkuji...

od: ŠárkaS., Reakce

Datum: 2009-08-28 13:57:04

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Určitě šlo o předávkování a otravu. Příště použít méně spreju nebo bezpečnější je použít kapku na blechy. Viz víše. Tou nic nezkazíte a do 24 hod jsou blechy na kočce mrtvé a kočka živá ;O) (nebojte měla jsem podobnou příhodu - kočka přežila)

od: Petra, Reakce

Datum: 2009-05-17 17:24:05

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den,nemáme žádné zvíře, přesto se u nás doma objevily blechy. Podotýkám, že jsme velmi čistotná rodina. Vystříkala jsem byt biokillem. Je nutno vyprat veškeré šatstvo i ve skříních a v komodách? Dostanou se blechy i tam? Děkuji

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-05-21 22:36:17

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, oblečení ze skříní není nutné prát, Biokillem však vystříkejte všechna zákoutí, kde by se mohly vyskytovat blechy a jejich vývojová stádia.

od: veronika.kasalova, Reakce

Datum: 2009-04-02 16:48:09

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, už nevím na koho jiného se obrátit! Každý den cestuji do práce vlakem, kde jsem také nejspíš chytla lidskou blechu, které se nemůžu zbavit! Mám po celém těle obří štípace, které neuvěřitelně lechtají:(( Nejdřív jsem to brala jako žert, ale teď po zhruba měsíci, kdy jsem celá doštípaná mi moc do smíchu není:(( Můžete mi prosím poradit, jak se svých "nájemníků" zbavit, co možno napořád? Jaký přípravek použít, abych jim tolik nechutnala... Mockrát děkuji za odpověď

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-04-03 11:01:16

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, je otázka, zda jde opravdu o blechu, eventuelně o blechy. Také nepíšete, zda jste onu blechu viděla a jde-li prokazatelně o jednu jedinou blechu z vlaku... Pokud Vás již měsíc trápí štípance, pak jistě nepůjde jen o jednu jedinou blechu a bylo by asi vhodné se porozhlédnout u Vás doma, co Vás to celý měsíc štípe. Pokud blechy naleznete, pak je jasné, že je třeba se jich zbavit, a to již mnohokráte zmiňovaným způsobem. Nemáte-li doma žádné zvíře, pak budete muset provést důkladné odblešení celé domácnosti, nejlépe za použití přípravku Biokill na prostředí. Odblešit se ale musí důkladně vše včetně Vaší postele. Máte-li doma nějakého mazlíčka, je zřeba odblešit i zvíře, a pak je také možné, že blechy jste nechytila ve vlaku, ale přinesl je domů Vás pes či kočka... Jak provést odblešení domácnosti se můžete dočíst v příspěvcích či v samotném článku výše. Přeji Vám úspěšný boj a pevné nervy!

od: Pavel, Reakce

Datum: 2016-06-26 00:24:35

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobry den nas syn ma blechy chytil to od kocky nevime co stim a navic spinka snami v posteli je mozne pripravek puzit na postel a vystrikat celou postel dekuji pavel46@seznam.cz

od: Veronika Mlčochová, Reakce

Datum: 2009-01-24 14:43:06

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Kde se dá Biokill koupit?

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-01-25 19:37:48

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Biokill lze koupit kdekoliv v kamenných či internetových obchodech, v našem obchodě jej nabízíme v rubrice Veterinární přípravky - antiparazitika - spreje.

od: bobo, Reakce

Datum: 2009-01-14 09:48:15

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den.bydlím v rodinném domku a máme psa který je zvyklý se pohybovat po celém domě.Nastal ale problém,kdy došlo k zablešení snad celého domu.podařilo se mi některé pokoje odblešit,ale na psa se blechy vrhají neustále.myslíte že by mohlo pomoct přemístit psa dočasně do jiného prostředí a tím by došlo k uhynutí blech.Chytám se každé možnosti.Nedovedu si představit že u mne zastaví auto s nápisem deratizace.Poraďte díky

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-01-19 09:25:38

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, jak jste se mohla dočíst v mnoha příspěvcích zde k tomuto tématu, pokud se někde usídlí a množí blechy, není vůbec jednoduché se jich zbavit, a dokonce se i stává, že dojde k přemnožení blech v bytě, kde ani žádné zvíře nežije. Takže dočasné, ale vlastně ani trvalé odstěhování psa k ničemu nepovede, a rozhodně ne k tomu, že by blechy samy vyhynuly... Spíš si najdou jinou oběť, Vás a ostatní členy rodiny. Buď se tedy můžete pokusit pustit se do boje s blechami sama, a to již několikráte zmiňovaným způsobem (důkladně odblešit psa a poté mu nasadit antiparazitární obojek, dále důkladně odblešit celý dům - vystříkat VŠE Biokillem na prostředí a opakovat, dokud bude třeba), což u většího domu může být opravdu náročné, anebo rovnou zavolat deratizační četu. V případě rozsáhlé invaze blech však pouze jeden jejich zásah stačit nemusí...

od: Cabalková, Reakce

Datum: 2008-12-22 19:45:46

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den,máme zhruba půlroční kotě. Už přes měsíc bojujeme s blechami. Vždy je to tak na týden dva dobré, ale pak se to zase objeví. Kočka je domácí, od doby co jsme ji přivezli nebyla venku. Spí s námi i v posteli. Můžeme ty blechy od ní chytnout? Když jsem si s ní hrála tak po mně jedna lezla... zahubila jsem ji. Na kočku nám poradili přípravek arpalit NEO. Díky

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-01-19 09:04:51

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, ano, existují blechy, které parazitují jak na zvířatech tak na lidech, a ty od Vaší kočky chytit můžete... Tyto blechy jsou černé, zploštělé a typické je pro ně skákání. Používáte-li Arpalit na kočku, pak je ještě třeba odblešit i prostředí, poněvadž blechy se množí i mimo kočku (v pelechu, v kobercích, dokonce i ve Vaší posteli, když tam kočka spí). Na prostředí použijte Biokill, pozorně ale čtěte příbalový keták a Biokill nepoužívejte na kočku! Vše podrobně popsané naleznete v článku a odpovědích na dotazy výše. Do budoucna by bylo vhodné použít i nějaké antiparazitikum s dlouhodobějším účinkem, můžete kočičce pořídit antiparazitární obojek, např. Bolfo.

od: MarcelaKentosova@seznam.cz, Reakce

Datum: 2009-08-08 09:56:13

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Arpalit Neo = Permethrin = pro kočky prudký jed

od: katka, Reakce

Datum: 2008-12-16 22:02:45

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Velice Děkuji.

od: katka, Reakce

Datum: 2008-12-16 11:29:27

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

dobrý den chtěla bych se zeptat na problém s blechami mám 2 kočky přičemš si myslím že 1 z nich nám do bytu přinesla blechy už asi měsíc se snažíme blechy zničit ale stále se nám to nedaří .Už 2x jsme skoro celí byt vystříkali arpalitem neo ale nic blechy ovšem jdou jen na mojí maminku a ta už mi v noci ani nespí .Velice prosím o radu.

Děkuji.

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2008-12-16 16:17:06

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, jak je již dle názvu článku zřejmé, celá tato strana se týká stejného problému, jaký řešíte Vy, a to blech v domácnosti. Přečtěte si tedy článek, můžete i s ním související otázky a odpovědi na ně a jistě naleznete dostatek rad a návodů. Jen stručně tedy znovu opakuji: Frontline na kočku a Biokill na prostředí, podrobněji se vše dočtete v článku výše.

od: Jitka, Reakce

Datum: 2008-12-14 23:44:37

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Bohožel i naši kočku napadly blechy.Nejprve jsme použili Orthosan, ale koupel měla minimální účinek.Vyzkoušeli jsme proto spray Petosan,ale nevím,zda jsme aplikovali správně,v husté srsti je problém aby přípravek prostoupil až na kůži.Poraďte prosím, jak a kdy poznám, že Petosan zabral, kdy mám postup zopakovat, nebo mám raději vyzkoušet jiný přípravek/Frontline/?

od: Růžena, Reakce

Datum: 2009-08-03 09:36:31

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Já ale nejsem schopná vyprat všechny potahy, oblečení, apod. ...Vše jsem vysála, vytřela, vyprala, co se dalo a vystříkala Biolitem a nic. Blech víc a víc. Jsem bezradná.

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2008-12-16 16:19:56

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Jak již zde bylo několikráte zmíněno, máme velice dobré zkušenosti s přípravkem Frontline. Použijete-li např. Frontlie Combo Spot On Cats, účinek bude dlouhodobější. Nezapomeňte však odblešit i prostředí, na to je nejvhodnější např. Biokill.

od: Alena, Reakce

Datum: 2008-11-25 00:28:14

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Mám kočky pouze domácí,přesto se u nás blechy objevily také.A zablešený byt s dvěma dětmi a 8 kočkami(3 dospělé a 5 koťat) nikomu nepřeju.
U nás spolehlivě zafungovala kombinace vyjoupání koček(Orthosan V)vybrání co největšího počtu blech,vyprání pelechů,polštářků,povlečení a všecho oblečení,které jsme měli na sobě,taky ručníků a všeho špinavého prádla.Zároveň důkladně vysát celý byt(všechny rohy a záhyby,kde se drží prach!!!)a sáček z vysavače vyhodit.potom byt vytřít a vystříkat Biokillem(nešetřit!!!)TO VŠE V JEDEN DEN.
Za týden úklid zopakovat i s BioKillem a na všechny zvířata aplikovat spot-on(my použili Advocate).Dva dny po aplikaci Advocate znovu vystříkat byt a opakovat to ještě tak 2-3x ve čtrnáctidenním intervalu.Advocate použít ještě jednou za měsíc pro jistotu.POZOR,klasické desinfekční a úklidové prostředky(Savo,Domestos...) na blechy nezabírají.
Tříměsíční boj jsme vyhráli,tak přeji hodně štěstí i Vám.

od: Míša, Reakce

Datum: 2008-11-22 10:58:16

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Chytla jsem blechu na ambulanci od lidí,kteří mají zvířata.Mám sladkou krev a jdou pouze na mně.Na děti nejdou.Bydlím v paneláku,je to zhruba po třetí.Hubení trvá vždy 2až 3měsíce.Každý den optírám vodou veškerý nábýtek abych likvidovala vajíčka,které kladou každý den.Zároven beru antialergení tablety ZODAK,které jediné pomáhají.Žádné zvíře doma nemám ablechám se daří.Je to k zbláznění.

od: jana, Reakce

Datum: 2008-11-07 10:49:58

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

dobrý den boj s blechou je na dlouho muj dotaz není přípravek biokill zdravotně závadný.Mam 14 měsíčního chlapečka.

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2008-11-07 14:18:41

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, výrobce udává, že Biokill je neškodný pro člověka, a neuvádí, že by byl jakkoliv nebezpečný dětem. Je povinnost uvádět veškerá upozornění, týkající se nebezpečnosti přípravku, a tak se domnívám, že nemusíte mít o synka obavy, použijete-li Biokill na psa či prostředí.

od: Ivana, Reakce

Datum: 2008-10-29 11:22:21

Název příspěvku: Víte o tom, že Diffusil je pro kočky silně toxický?

Dobrý den,
četla jsem v příspěvcích, že někomu zde byl doporučen Diffusil na odblešení koček, a proto bych vás chtěla všechny varovat. Diffusil je pro kočku silně toxický a může způsobit její smrt! Obsahuje totiž účinnou látku Permethrin, který způsobuje otravu u koček.
Více zde: http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1361

od: Ivana, Reakce

Datum: 2008-10-29 11:29:10

Název příspěvku: doplnění

Ještě doplnění k původnímu příspěvku - výstraha se týká starších přípravků Diffusil, v těch novějších je nyní účinná látka vyměněna za Carbaryl. Proto je lepší si pročíst složení antiparazitika. Pro jistotu. :)

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2008-10-31 18:04:56

Název příspěvku: doplnění

Dobrý den, jak jste správně doplnila, u nových přípravků značky Diffusil je účinná látka carbaryl, nikoliv permethrin, což je uvedeno i v popisu tohoto přípravku, nyní tučně. Carbaryl není pro kočky nikterak škodlivý či dokonce toxický, a tak jej lze použít i u koček. Co se doporučení týče, není pravda, že by zde byl přípravek Diffusil doporučen. Byl zde v diskuzi vznesen dotaz, zda se může tento přípravek použít u kočky a osmitýdenních koťat, a tak odpověď zněla, že je-li kotě zdrávo, je možné Diffusil v tomto věku použít. Nešlo tedy rozhodně o doporučení. Přípravek Diffusil nedoporučujeme, zeptá-li se zákazník na to, jaké antiparazitikum bychom mu doporučili, pak vybíráme raději jiná, osvědčená a kvalitní antiparazitika veterinárních značek. V naší nabídce Diffusil máme, protože někteří zákazníci o něj mají stále zájem.

od: Martin, Reakce

Datum: 2008-10-13 21:12:19

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Sdělte mi prosím,zdali je nějaký rozdíl mezi biokillem se žlutou etiketou a tím s etiketou oranžovou.Dnes jsem koupil ten se žlutou,tak by mě zajímalo,jestli má stejný účinek.Děkuji předem za odpověď.

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2008-10-14 13:33:54

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Rozdíl je podstatný, jak se můžete dočíst v příbalovém letáku či na etiketě, žlutý Biokill nelze aplikovat přímo na zvířata, je určen pouze na prostředí. Oranžový Biokill, který naleznete v naší nabídce, lze použít nejen na prostředí, ale i k aplikaci přímo na zvířata.

od: Eva, Reakce

Datum: 2008-10-02 20:33:51

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Prosím o zodpovězení této otázky:
Může se používat Diffusil spray na hubení blech u kočky a 8 - týdeních koťat?
Děkuji za odpověď.

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2008-10-03 23:19:49

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Domnívám se, že ve věku 8 týdnů by antiparazitární spray kotěti neměl nijak ublžit, samozřejmě je-li zdrávo. Takže ano, můžete Diffusil použít.

od: MarcelaKentosova@seznam.cz, Reakce

Datum: 2009-08-08 09:47:22

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Vřele doporučuji diskuzi na stránce www.modrykocour.cz na tema Diffusil a kočky.

od: Michaela, Reakce

Datum: 2008-10-01 08:04:21

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, mam 3 roky starého yorkšíra. Tak půl roku se strašně drbe,vykousává si srst a okolo zadečku to má zarudlý,jak si to pořád kouše. Má obojek proti blechám, v zoufalství jsem ho ještě odblešovala a dala mu za krk tu vodičku,co blechy odpuzuje. Nevim,co jiného by to mohlo být. Má krátkou srst a pořád ho kontroluju. Drbe se po celém tělě,ale nejvíc na zadečku. Bojím se,aby to nebylo něco vážného. Zvěrolékař mi dal bílou vodičku na svilušky,ale to taky nepomáhá. Můžete mi prosím poradit,co mám dělat? Myslíte si,že by mohlo jít o blechy? Máme doma kočky a ještě jednoho psa,tak nevim.Děkuji

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2008-10-01 11:43:03

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, při všech těchto Vašich protibleších opatřeních se nedomnívám, že by šlo o alergii na bleší kousnutí, ale mohlo by jít o přeplněné anální žlázy. Není problém alespoň o něco mírnější po jejich vyprázdnění? Pokud se jim tedy Váš veterinář věnoval. V opačném případě doporučuji požádat veterináře o kontrolu análních žláz.

od: žravé potvory, Reakce

Datum: 2008-08-28 00:14:58

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Než jsme jeli na dovolenou a to bylo 10.8.08 jsem nechala na psa aplikovat kapku za krk proti blechám a bác ho máme psa s blechou, kterou ludru nemůžem najít, pes je jorkšík a každý štípanec je pro něj jak od obří blechy. Dnes jsem ji víc jak půl hodiny česala ze všech stran a blechu jsem nenašla, jedna blecha udělala psovi na zádech takovou infekci , že je mě hanba jít k veterináři a záda ji mažeme Bactrobanem a dáváme ji tablety Herpasin co je pro lidi na opary. Zítra ji začnem dábat B- komplex ten prý štípacímu hmyzu smrdí, ale štve mě ,že nevím kde blecha je a ta se nám vysmívá a hoduje na našem miláčkovi. Mám ale pocit, že po každé aplikaci kapky proti blechám - hned nějakou blechu chytíme a to je už po druhé, myslím je to jen tahání peněz od lidí a vůbec to nefunguje. Dnes jsem psa postříkala difusilem a budem ji likvidovat.

od: Jaroslav Holec, Reakce

Datum: 2008-08-26 11:42:09

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Klobouk dolů před Vaší trpělivostí, s jakou zde odpovídáte na všechny ty dotazy! A to nemyslím jen u tohoto článku, ale na celém webu obecně, především ty věčné nářky na antiparazitika. J.Holec

od: Klara, Reakce

Datum: 2008-08-25 18:47:17

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den,
včera jsem našla u našeho ročního psa asi 2blechy, které se nám pokusilo chytit a zničit. Pes má obojek proti klíšťatům a blechám, ale stejně je měl. Dnes jsem koupila ve zverimexu Frontline a vystříkala ho tím. Hned se objevily dalši tři blechy, které jsme taky chytily. Jak často se má pes tímto prostředkem stříkat,na návodu není napsáno:-(. Bohužel se ale stalo, že jsem během dne našla v naší posteli, kde pes také spí několik vajíček od blech. Co s tím?
děkuji za odpověď

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2008-08-25 22:15:04

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Pokud jste užila Frontline spray dle návodu (předávkování se v tomto případě nemusíte obávat a doporučenou dávku lze bez problémů i zdvojnásobit), pak by blechy měly uhynout z 90% do 24 hodin a zbytek do 48 hodin po aplikaci přípravku. Tudíž použila-li jste tento spray dnes a tentýž den našla živé blechy, pak ještě nemohla uplynout dostatečně dlouhá doba k dostavení se účinku. Ze stejného důvodu může nastat situace, kdy blecha, vyskytující se dosud v prostředí (např. v pelechu psa, v koberci či Vaší posteli), čerstvě napadne psa, a tak ji můžete nalézt ještě živou i v následujících dnech. Co se blech ve Vaší posteli týče, kromě odblešení psa je nutné i ošetření prostředí vhodným protiparazitárním přípravkem, vřele doporučuji odvědčený Biokill. Podrobnosti se dočtete v článku Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat (viz. výše).

od: Věra, Reakce

Datum: 2008-08-16 21:40:39

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Prosím poraďte, jak zbavit blech týdenní koťata, blechy se jim procházejí po bříšku...Matka - kočka je před 14 dny ošetřená Frontlainem a odčervená...je na něm napsáno, že působí i na koťata, ale opak je pravdou...Je možné Biokillem nastříkat koťata?
Moc děkuji za odpověď.

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2008-08-22 15:01:58

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, v takto nízkém věku koťat bych antiparazitika zatím rozhodně nepoužívala, tím spíše Biokill, u kterého výrobce udává, že by se přímo na kočky používat neměl. Pro kočky i koťata je vhodný Frontline spray, avšak i u Frontlinu bych u koťátek s postřikem počkala až do věku alespoň 7 týdnů. Raději bych ještě jednou odblešila Frontlinem kočku, u které můžete v tomto případě dávkování zvýšit až na dvojnásobek, a tak se můžete alespoň částečně blech u koťat zbavit přes kočku. Odčervujte nyní pravidelně kočku i s koťaty v intervalu 2 týdnů.

od: katka slavíková, Reakce

Datum: 2008-08-08 14:45:58

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den,
mám podobný problém (zvířata máme venku), ale stačí mi vejít do domu a chytím blechu já, navíc na ně mám nějakou alergii(zajímavé je, že nikdo jiný z rodiny ne). Je potom stejný postup - vystříkat byt např. Biokillem (zkoušela jsem zatím Arpalit, ale bez většího úspěchu). Děkuji za každou radu.

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2008-08-08 17:12:18

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den, ano, i u Vás platí stejná rada, buď objednat deratizační firmu anebo vystříkat celou domácnost (především textilie) nejlépe Biokillem, jak již bylo zmíněno. Současně je třeba odblešit i Vaše zvířata a také jim vystříkat boudy a kotce, abyste si blechy nepředávali navzájem.

od: julinka, Reakce

Datum: 2013-03-21 17:33:20

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

já mám po těle strašné štípance a nevim jak se jich zbavim ma je po břichu zádech a kostrči ale co víme že to neni svrab prosím poratě

od: dona, Reakce

Datum: 2008-08-08 07:55:51

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

mame doma rozsirene blechy lidske nemuzeme se jich zbavit vsechno jsme vycistili vystrikali a nic nepomaha mame pejska nevime si rady co delat dekujeme za radu

od: naja, Reakce

Datum: 2015-10-04 22:50:25

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Dobrý den,prosím o radu,máme doma britského kocoura,má blechy a asi i alergii na štípnutí slézá mu srst a má rozdrápanou kůži do krve na nělolika místech.U veterináře dotal injekci proti svědění,tabletu proti blechám a odčervovací pastu do tlamy.Je mi ho moc líto,je možné mu ještě jinak pomoci třeba nějaké speje,ale vzhledem k rozdrápané kůži nemám odvahu mu něco stříkat.Nebo čím potírat ty rozdrápané místa? Předem děkuji za odpověď.

od: David, Reakce

Datum: 2016-03-10 20:06:26

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Ahoj. Píši po úspěšném boji s blechami. Nasadili jsme útok na všech frontách. Nejdříve vykoupali a vyšamponovali kočky. Pak na ně aplikovali frontline. Domácnost vypíglovali a vystříkali biokillem a nakonec použili Atak fumigator. Přebytky z tohoto úspěšného boje prodávám na http://aukro.cz/blechy-2x-atak-fumigator-2x-frontline-kocka-i6044060984.html

od: Kateřina , Reakce

Datum: 2009-08-23 12:02:16

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

No můžu Vám říci že mám úplně stejn problém doufám že se nám to podlel rady podaří vyřešit jsem z toho zoufalá cítím se hrozně trapně

od: FRONTLINE NEFUNGUJE, Reakce

Datum: 2014-12-14 07:56:39

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Píše se rok 2014 a blechy už si vybudovaly proti Frontline rezistenci.
POZOR - FRONTLINE (včetně Combo) A PŘÍPRAVKY SE STEJNOU SLOŽKOU UŽ BLECHY NEVYHUBÍ !!!!!!!!!!!
A Biokil je pro kočky jedovatý, je to uvedeno i na obalu.

od: Jolana, Reakce

Datum: 2016-04-18 08:55:12

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Ani BIOKILL nefunguje !!!! dali j sme za něj 200 Kč! v Pet sshopu a stejně vůbe nefunguje, vůbec, všude spousty blech !

od: Moni, Reakce

Datum: 2014-12-14 07:49:47

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Pozor !! Biokil je pouze použitelný pro psy, je silně toxický pro kočky. Veterinář nás varoval, že může kočičku i zabít .Frontline Combo nefunguje, blechy se objeví už po pár dnech na zvířeti znovu. Kupte si u veretináře pipetu za krk Stronghold nebo Advocate a po měsíci zopakujte, za další měsíz opět. Kočka musí být chráněná delší dobu, aby jste zahubili i nově vylíhnuté blechy, které se jdou nakrmit (po prvním přisátí se teprve můžou množit). Je nutné celý byt něčím vystříkat opakovaně, protože bleší vajíčka nehubí nic (nejlépe poradí deratizéři, kteří dělají i chovy zvířat). Denně luxovat a vysavač vždy vystříkat prostředkem na hubení blech.Jedná se o běh na delší trať a musíte být opravdu důslední.

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2008-08-08 11:08:02

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Na Váš problém platí stejná rada jako u výše zmiňovaného dotazu, jen u psa použijte Frontline Combo Spot On Dogs určený pro psy, a na prostředí opět Biokill.

od: aneta, Reakce

Datum: 2014-12-25 12:19:37

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

máme doma blechy co s tím?

od: Gábina, Reakce

Datum: 2018-04-26 22:14:52

Název příspěvku: Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

No mě se jedině osvědčil obojek foresto - https://www.zooo.cz/bayer-foresto-obojek-pro-psy-do-8kg-38cm-P8835/. jinak nic neučinkovalo, hlavně ty přírodní jsou na nic.


Proč nakupovat u nás?