Dotazy, články > Vaše dotazy na veterináře > Brambory v krmivech FirstMate

Brambory v krmivech FirstMate


Na dotaz

Dobrý den, měl bych na Vás jeden dotaz. Všechna - možná téměř všechna krmiva pro psy (granule) mají obecně složení maso + rýže. Pouze značka First Mate má místo rýže brambory. Dalo by se stručně říci, proč First Mate upřednostňuje právě brambory? V čem js

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci


hmotnost včetně obalu kg

Brambory v krmivech FirstMateodpověď:
FirstMate se specializuje na hypoalergenní krmiva. Důvod pro užití brambor je ten, že brambory jsou unikátním zdrojem sacharidů a jsou jednoznačně považovány za hypoalergenní (nezpůsobují vznik alergie). Brambory tak zcela nahrazují obiloviny v hypoalergenních formulích FirstMate. Pšenice a ostatní obiloviny, které se běžně používají v krmivech, jsou známy jako pravděpodobné alergeny. Formule FirstMate Fish/Potato - brambor s rybou (také Lamb/Potato - brambor s jehněčím, Chicken/Potato - brambor s kuřetem) neobsahují žádné obiloviny.
Stravitelnost sacharidů z brambor je nejlepší ze všech zdrojů sacharidů užívaných v krmivech. Jsou užívány brambory ze státu Idaho, protože Idaho je největším producentem brambor v USA, a je tak zajištěna stálá vysoká kvalita suroviny.
Neustále se vedou diskuze o nutriční hodnotě brambor v dietě a existenci racionálních důvodů vyhnout se obilovinám. Každopádně, formule s bramborem jsou produktem velice úspěšným, protože opravdu klinicky fungují.


Diskuze k Brambory v krmivech FirstMate

Nový komentář

od: Mirka, Reakce

Datum: 2009-10-10 11:03:35

Název příspěvku: Brambory v krmivech FirstMate

Vždy se o krmivu říká, že na prvním místě je surovina s nejvyšším obsahem. U krmiva FM jsou na prvním místě uvedeny brambory. Jak to tedy je? Má řada FM také nějaké drobné granule pro trpasličí plemena? Děkuji.

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-11-19 09:24:45

Název příspěvku: Brambory v krmivech FirstMate

Může to tak být, ale nemusí. Pokud výrobce na prvním místě uvede brambory, pak proto, že jde o unikátní složení krmiva právě díky obsahu brambor místo obilovin. Jde o hypoalergenní složku krmiva, která se v krmivech nevyskytuje běžně, a proto výrobce zvolil zdůraznění brambor tím, že je uvádí na prvním místě. Více o krmivech FirstMate se můžete dočíst v článku FirstMate - technologicky i surovinově unikátní hypoalergenní krmivo pro psy, viz. související článek výše. Krmivo FirstMate nabízí poměrně širokou škálu krmiv, avšak přímo minigranule pro trpasličí plemena v nich nejsou.


Proč nakupovat u nás?