Caniverm


Na dotaz

Caniverm® je vysoce účinný antiparazitární přípravek ve formě tablet pro psy, kočky, psovité a kočkovité šelmy.

Výrobce: Bioveta a.s.

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci

Caniverm


CanivermCaniverm®

  • vysoce účinný přípravek ve formě tablet k pravidelnému odčervování psů a koček, psovitých a kočkovitých šelem
  • použitá kombinace účinných látek v přípravku (fenbendazol, pyrantel embonas, praziquantel) zajišťuje maximální účinnost proti škrkavkám a tasemnicím, tj. proti běžně se vyskytujícím červům u psů, koček, psovitých a kočkovitých šelem
  • bezpečný přípravek pro psy a kočky jakéhokoliv stáří a plemene, pro štěňata a koťata, pro březí a kojící feny a kočky
  • přípravek se zvířatům snadno aplikuje díky hladkému povrchu, ideálnímu tvaru a velikosti tablet; tableta se podává samostatně nebo v kousku krmiva
  • díky dvěma velikostem tablet se nemusí malým zvířatům a mláďatům podávat dělené větší tablety, což zaručuje přesné dávkování a vylučuje vliv ostrých okrajů půlené tablety

Caniverm je dodáván ve dvou různých velikostech:

  • 1 tbl. á 0,175 g (1 tableta je určena na 0,5 až 2 kg živé hmotnosti)
  • 1 tbl. á 0,7 g (1 tableta je na 10 kg živé hmotnosti)

Pravidelná aplikace antiparazitárního přípravku Caniverm se stává vedle vakcinací, základní péče o srst, chrup, drápky a uši včetně kvalitní výživy jednou z nezbytných podmínek pro udržení optimálního zdravotního stavu psa a kočky. Odčervování zajišťuje ochranu nejen zvířete, ale následně i rodiny chovatele před parazity přenosnými na člověka.

Výskyt střevních parazitů je u chovaných psů a koček bez ohledu na věk, plemeno nebo zvyky častý. Velké množství zdravých jedinců má ve střevech invazi těchto cizopasníků, ale jejich přítomnost chovatel mnohdy nemusí vůbec pozorovat.

Zvíře, které má střevní parazity, infikuje své okolní prostředí (v trusu se nachází velké množství různých vývojových stádií parazitů). Neodčervený jedinec se tak stává zdrojem infekce pro další zdravá zvířata, která se snadno nakazí, například během venčení. Riziková jsou místa s vyšší koncentrací psů a koček na menším prostoru (např. sídliště, parky, výstavy, jiné domácnosti apod.), kde dochází k silnému promoření prostředí (např. vajíčka škrkavek se vyskytují v půdě, v prachu, jsou velmi odolná a schopná invaze po dlouhou dobu). Možná nákaza zvířete parazity je i pozřením tepelně neopracovaného masa.

A také nesmíme zapomenout na skutečnost, že někteří střevní parazité psů a koček jsou přenosní na děti i dospělého člověka, u kterých mohou vyvolat závažná těžko léčitelná onemocnění.

Přestože je mezi chovateli a veřejností známa problematika závažnosti střevních parazitů psů a koček, více než 60% domácích mazlíčků není opakovaně odčervováno!

Pamatujte si, že pravidelné odčervování psa a kočky je součástí základní hygieny a péče o zdraví čtyřnohých mazlíčků. Chráníte tak i zdraví celé Vaší rodiny!použity materiály společnosti Bioveta a.s.

TENTO PŘÍPRAVEK NENÍ VOLNĚ PRODEJNÝ!BĚŽNĚ SKLADEM V NAŠÍ VETERINÁRNÍ ORDINACIPříbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:


Diskuze k Caniverm

Nový komentář

od: Michala, Reakce

Datum: 2015-07-07 08:04:26

Název příspěvku: Caniverm

Dobrý den,
zabere tento lék i proti tasemnicím u psa?
Děkuji

od: machtova, Reakce

Datum: 2015-06-13 16:10:55

Název příspěvku: Caniverm

Dobry den, muzu timto pripravkem odcervit fenku civavy 10 dni pred
porodem?
Dekuji Machtova


Proč nakupovat u nás?