Dobrman


Dostupnost: 2 týdny

Není jiného psa, který by svou elegancí, svalnatým hladkosrstým tělem plným aktivity, hrdým držením hlavy, sebevědomým a upřeným pohledem a celkovou dokonalostí upoutal nejen vedle dámy v plesových šatech, ale i u nohy psovoda v maskáčích či na procházce

EAN: 9788073220891

Běžná cena (s DPH):145 Kč
Ušetřite:14 Kč (10%)
Naše cena (bez DPH):119,1 Kč
Naše cena (s DPH):131 Kč

Počet ks:


Objednávejte i po telefonu: +420 602 285 707

Dobrman

AutorLupečková Ivana
Počet stran101
NakladatelstvíDona
hmotnost včetně obalu0,19 kg

DobrmanMVDr. Ivana Lupečková, autorka přínosné publikace, je mezinárodní rozhodčí, předsedkyní dobrman klubu, a ačkoli se považuje spíše za chovatelku než za výcvikářku, složila se svými psy více než dvacet zkoušek z výkonu. Její kniha je napsána s láskou, porozuměním a zároveň s hlubokou znalostí věci, je vhodná pro zkušenější chovatele i pro začátečníky.


Kniha charakterizuje povahu plemene, finanční náročnost a náklady na chov, radí v prvních krocích k seznámení s dobrmanem, výběru štěněte (včetně formálních náležitostí, dokumentace), jeho výchově a socializaci, výcviku. Maximálně se zaměřuje na zdravotní problematiku, vnější i vnitřní stavbu těla, parazitární, infekční i dědičné nemoci, psychické potíže a hlavně prevenci onemocnění. Nabízí veškeré poznatky o správné výživě a péči (frekvence krmení štěněte a dospělého psa, spotřeba krmiva, složení stravy a potřeba živin; péče o srst, tlapy a drápky, zuby a uši; ubytování psa). Samozřejmě nechybí informace o historii chovu, základy genetiky i praktické chovatelské rady ohledně krytí, březosti, porodu, odchovu štěňat.Autorka věnuje pozornost rovněž výstavám, šampionátům a jejich jednotlivým druhům zejména v ČR, radí v přípravě psa na výstavu, podrobně popisuje plemenný standard, zvláštní tělesné znaky, proporce, i možné odchylky a vady.


Publikaci doplňuje množství fotografií, soupis důležitých kontaktních adres (kynologické organizace a dobrman kluby) a další doporučené odborné literatury.


Rok vydání 2006


Příbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:

Diskuze k Dobrman

Nový komentář

Proč nakupovat u nás?