krmivo, veterinární klinické diety

Granule suché nebo máčené

Dobrý den, mám sedmitýdenní štěně a potřebuji radu, zda namáčet granule nebo ne. Velmi děkuji za odpověď.

Bakteriální přerůstání v tenkém střevě a vhodná veterinární klinická dieta

Dobrý den, můj patnáctiměsíční vipet trpí bakteriálním přerůstáním v tenkém střevě. Krmím ho veterinární klinickou dietou Prescription Diet Hills i/d. Potřebovala bych ale, aby přibral, opakujícím se průjmem hrozně zhubnul a granulky, které máme, jsou málo energetické. Samozřejmě také hodně běhá a má velký výdej energie. Chtěla bych se zeptat, jestli by bylo pro něj vhodné krmení Royal Canin Waltham Intestinal. Četla jsem, že při této nemoci je vhodný obsah tuku 10 - 15% a granule Royal Canin Waltham Intestinal obsahují 20% tuku. Děkuji za odpověď, s pozdravem L.H.

Brambory v krmivech FirstMate

Dobrý den, měl bych na Vás jeden dotaz. Všechna - možná téměř všechna krmiva pro psy (granule) mají obecně složení maso + rýže. Pouze značka First Mate má místo rýže brambory. Dalo by se stručně říci, proč First Mate upřednostňuje právě brambory? V čem jsou lepší než rýže, eventuelně jaké mají případné nedostatky oproti rýži? Díky moc předem.

Bylinný doplněk výživy Phytovet Dog Mobility

Je možné přípravek Phytovet Dog Mobility podávat i 12-tiletému střednímu knírači, který prodělal dvakrát otravu (nejspíš rodenticidy) a má tedy poškozené ledviny a játra, případně jaké jiné přípravky byste mi doporučili. Předem děkuji za odpověď

Denní dávky krmiva Eukanuba pro štěňátko labradora

Máme osmiměsíční fenku labradora, váží 5 kg a na doporučení krmíme Eukanubou. Měla by sníst denně 240 g krmiva. Když jí to namočím, zdá se mi to moc. Veškerá ostatní krmiva mají dávkování u štěňat 20 g na kg psa, což je 100 g. Nepřekrmujeme ji, má teda pěkný pupík. Moc prosím o odpověď, nerada bych jí ublížila.

Diabetes u jezevčíka a vhodná veterinární klinická dieta

Vážení přátelé, u našeho pejska (dlouhosrstý jezevčík, 10 let, váha 10kg) se zjistil diabetes. Mimo jiné nám byla nařízená dieta. Jenže... Nikdo nám nic o psí dietě neřekl, vůbec nevíme čím a jak často krmit. Nemáme jediný recept na nějaké vhodné žrádlo. Existují i suchá krmiva pro pejsky s diabetem? Zkouším najít radu na internetu, kde jsem našel i Vaši adresu. Moc prosím, můžete nám poradit?

Dietní pamlsky

Dobrý den, máme čtyřletou fenku zlatého retrievra. Je již třetím rokem po operaci portosystematického schuntu, střídáme jí dietní granule Royal Canin VD Renal RF14 a Royal Canin VD Hepatic HF16. Hledáme pro ní nějaké pamlsky, můžete nám něco doporučit? Po piškotech, které miluje, začíná přibývat na váze. Děkuji moc za radu, J.J.

Druhy krmiv a jejich označení

Dobrý den, nerozumím označení některých krmiv, neumím anglicky a názvy bývají většinou v angličtině, můžete mi je nějak přiblížit a pomoci je rozluštit?

Giardióza, parazitární onemocnění trávícího traktu u psů, způsobené prvokem Giardia lamblia

Náš pes měl opakované průjmy, zhubl a veterinář po vyšetření stolice určil příčinu: parazit giardia lambia. Jak máme postupovat? A je to přenosné i na lidi? Děkujeme za odpověď.

Hypoalergenní pamlsky pro psa citlivého na běžné krmivo

Dobrý den, můj pes je alergik a je na hypoalergenních granulích od Royal Canin. Chtěla bych se zeptat, jestli má Royal i hypoalergenní pamlsky? Pokud ne, prosím Vás, co byste mi doporučili? Mám s ním trochu problémy ve výcviku a granule venku nežere, tak chci vyzkoušet něco jiného. Předem Vám děkuji za odpověď.

Jak krmit tříměsíční štěně leonbergra

Dobrý den, pročetla jsem si Vaše stránky a zaujal mne text vztahující se k výživě štěňat obřích plemen. Máme 3-měsíční štěně leonbergera a krmíme Pro Planem od Puriny PRO PLAN Puppy Large Breed Robust. Denně štěňátku dáváme buď tvaroh, mléko nebo i bílý jogurt kvůli vápníku, občas jako přílohu ke granulím vařené maso, zeleninu... Štěňátko se zdá být v dobré kondici, nekulhá, jen občas se nám zdá, že je "líný" na zadní nohy a k misce se dohrabe pomocí předních tlapek, ale to může být i věkem? Pohyb má, ale hlídáme, aby procházky nebyly dlouhé. Máme štěňátku podávat ještě nějaký doplněk k výše uvedeným granulím? Děláme dobře, když pejskovi 1x do týdne podáváme ke granulím maso (vařené)? 1x do týdne také štěňátku dáváme žloutek smíchaný s medem.

Jak krmit vybíravého psa

Vážení, sháním radu, jedná se o krmení pejska. Nemůžeme najít vhodné granule pro našeho mazlíka. Je to sedmiměsíční staford a my se mu snažíme dát tu nejlepší péči. Problém spočívá ve výběru granulí, mám tím na mysli od jakého výrobce. Od chovatelky jsme ho dostali s granulemi Pedigree a protože se nám zdálo, že mu moc nechutnají, převedli jsme ho pomalu na Acanu Puppy. Ale nyní mu nechutnají ani tyto granulky. Rady typu "dejte mu na granule hovězí vývar" nebo "nechte ho vyhladovět" bohužel nezabírají. Z veterinárního hlediska je plně zdráv, proto sháním informace od odborníků, kteří maji zkušenosti. Napište, prosím, zda jste se s tímto problémem setkali a jak ho řešit. Děkuji za Vaše rady, posílám fotku našeho krasavce.

Jak správně zvyšovat krmné dávky u štěněte

Máme belgického ovčáka Malinois, je 3 měsíce starý a nevíme, jak správně dávky zvyšovat podle váhy pejska. Můžete nám poradit? Krmíme ho 4x denně. Děkuji

Jak zhubnout fenu s artrózou po operaci lokte

Máme čtyřletého belgického ovčáka, který je nyní měsíc po operaci lokte (měla v něm úlomky a trpí artrózou). Musí zhubnout tři kila, nyní váží 26kg. Bylo nám doporučeno dietní krmivo Hills Prescription Diet™ Canine r/d™, které krmíme 10 dní, dáváme 25dkg denně, ale i když fena opravdu nic jiného nežere, zatím nezhubla a vypadá to spíš naopak. Chtěla bych se zeptat, zda nedáváme příliš mnoho krmiva a zda můžeme přidat i nějaké vitamíny?

Jak zlepšit kvalitu srsti psa

Dobrý den, chováme plemeno Flat Coated Retriever, které prezentujeme u nás i v zahraničí na výstavách, a jelikož je to pes pracovní, pohybuje se hodně ve vodě, lese, na poli, v houští, což negativně působí na srst, také i dlouhotrvající horké léto. Našemu třiletému psovi (32kg) dávám granule Hill

Jakou dietu podávat kocourovi s problémy se struvity a posléze i zvýšenou hladinou cukru v krvi

Mám devítiletého kocoura, který po kastraci měl jednorázově problém se struvity. Od té doby je krmen pouze krmivem Trovet ASD, které rád přijímá. Momentálně je ale léčen na zánět močového měchýře (způsobený krmivem?). Struvity nebyly zjištěny, kocour je ale obézní (zvýšené množství tuku v krmivu?) a má mírné problémy se srdcem (snížený hořčík?). Veterinář doporučuje preventivně (struvity) krmivo Trovet ASD dále používat. Prosím o sdělení jak mám postupovat? věk - obezita - struvity - záněty močového měchýře - nedostatek hořčíku (srdce). Předem děkuji za odpověď.

Je možné kombinovat veterinární klinické diety Eukanuba, Hills, Purina, Royal Canin a Specific s dietou Trovet ASD

Dobrý den, po zánětu močových cest u našeho šestiletého kocourka nám byla doporučena veterinární klinická dieta Trovet ASD. Chtěla bych mu však dopřát pestřejší stravu. A proto se chci zeptat, zda je možné kombinovat různé druhy dietních potravin. Je možné podávat kromě Trovet ASD třeba také Purina VD Feline UR Urinary, Eukanuba VD Cat Struvite Urinary, Hills Feline C/D, Royal Canin Waltham Feline Urinary, Specific FCD Adult Struvite Management, a to jak suché granule, tak také masové kapsičky a konzervy. Moc děkuji za odpověď.

Je vhodné změnit krmivo kočce po kastraci

Dobrý den, nechali jsme vykastrovat naši kočku, ale nevím, jestli je vhodné ji krmit stejně jako dřív, nebo jestli mám krmivo změnit.

Kloubní výživa a další vhodné doplňky stravy pro štěně bearded kolie

Dobrý den, budu si kupovat 8 týdenní štěně bearded kolie. Protože je v dospělosti udávaná velikost 53 – 56 cm a váha max. 25 kg, je toto plemeno někde mezi hranicí středního a velkého psa. Proto by mě zajímalo, zda mám krmit granulemi pro stěňata velkých plemen nebo středních. A zda je nutné přidávat Alavis, případně cokoli jiného. Procentuální obsah bílkovin, tuků i dalších složek se mnohdy významě liší.

Kloubní výživa a vhodné pamlsky pro sedmiletou fenu zlatého retrívra

Dobrý den, jsem majitelkou téměř sedmileté feny zlatého retrívra. Celý život ji nekrmíme ničím jiným než krmením Eukanuba, Royal Canin nebo Hills a jako štěně dostávala do krmení také přípravky na klouby. Ráda bych jí poskytla co nejlepší péči, a to hlavně jejím kloubům, a proto bych se chtěla zeptat, zda existují nějaké pamlsky, které by byly zároveň přínosné jejímu zdraví, zejména kloubům. Koukala jsem na stránky www.veterinarnipece.cz a našla spoustu přípravků pro starší psy. To ovšem není úplně to, co bych si představovala. Volila bych spíše formu nějakých zdravých pamlsků. Děkuji Vám předem za radu.

Kloubní výživa v kvalitních krmivech pro psy

Dobrý den, zajímalo by mě, jak je to s kloubní výživou u starších psů a u štěňat. Máme doma již desetiletého zlatého retrívra a budeme si pořizovat ještě štěně. Starého psa celý život krmíme kvalitním granulovaným krmivem, nyní tedy pro seniory, s přídavkem kloubní výživy. Štěněti chceme dopřát také kvalitní krmivo pro štěňata velkých plemen (jde také o zlatého retrívra), a také s přídavkem kloubní výživy. Všude ale slyším, že by se měla kloubní výživa i tak přidávat, doporučen nám byl Alavis. Poradíte mi, prosím, jak to tedy je? Jestliže je kloubní výživa v krmivu obsažená, máme tedy přidávat ještě další? A jakou byste nám doporučili? Nechceme rozhodně nic zanedbat, ani u starého psa, ani u štěněte. Předem děkuji za radu.

Krmivo pro koťata a střídání značek

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné střídat značky a druhy krmiv u koťat, mám tříměsiční koťátko, je na kuřecím Hillsu, můžu to prostřídat s jinými značkami? Máme teď doma například Iams, občas jí dávam vařené kuřecí maso s rýží nebo vločkami, myslíte, že by se to dalo ještě nějak obměnit? Děkuji za odpověď.

Krmivo pro psy a krmivo pro kočky

Dobrý den, zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi psím a kočičím krmivem. Máme doma psa, malou čivavu, a také kočku. Jsou na sebe zvyklí, krmíme je společně a oba dostávají granulky, pes samozřejmě krmení pro pejsky a kocour pro kočičky, ale občas si vzájemně "ochutnávají" svoje krmení. Nevím, jestli je to špatně nebo jestli to nevadí.

Krmivo vhodné pro štěně anglického mastifa

Dobrý den, chtěl bych poradit, jakými granulemi bych měl krmit svou tříměsíční fenku anglického mastifa. A jestli mám podávat nějaká chondroprotektiva a jaká?

Ledvinová dieta pro kocoura

Prosím o radu, potřebuji pro perského kocourka dietu ledvinovou, ale od firmy Purina nechce vůbec nic. Chtěla bych zkusit něco jiného. Nějakou konzervu pro poškozené ledviny.

Ledviny, játra

Dobrý den, náš pětiletý pikardský ovčák měl záchvat, kdy se nemohl zvednout a zůstal ležet, nemohl na zadní packy, jako by měl křeč. Ihned jsme navštívili veterinářku, vzali mu krev, měl zvýšenou teplotu a dostal antibiotika. Pes se po záchvatu cca 2 min. Dali jsme moč na rozbor, tam se projevil zánět a v krvi měl vyšší jaterní testy a bílkovinu + močovinu v krvi. Chodil na píchana antibiotika 5 dní. Doma začal dostávat pouze granule Chicopee pro dospělé střední plemeno, které už mu dáváme 3 roky. Také mu dělala sono a tam měl zvětšenou pánvičku na jedné ledvině. Po 3 týdnech mu opět vzali krev, kdy výsledek je o maličko horší a opět má zánět močového měchýře + rozšířenou pánvičku na ledvině. Dostal tedy opět píchaná antibiotika na 3 dny (nevím, zda to neni málo) a Furon + granule, které jsem viděla u Vás na stránkách, Specific Kidney support, dog all ages. Prosím o Váš názor této léčby, zda naše veterinářka postupuje správně a jak dlouho by měl granule užívat, případně zda se dají objednat od Vás. Předem děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem, B.Z.

Malinké štěně yorkshira

Mám štěňátko jorkšírku (6 týdnu, váha 515 g), jelikož málo váží, tak bych jí ráda koupila vitamíny. Chtěla jsem se zeptat, zdali můžu podávat Gelacan Plus Baby a zároveň Canvit Junior, abych ji třeba nepředávkovala. A co byste mi doporučil na srst?

Množství krmiva pro mastifa

Dobry den, planujem si kupit mastifa, nemohli by ste mi, prosim vas, poradit, kolko asi taky psik zozerie? Dakujem za odpoved.

Nadýmání u mladého psa

Dobrý den, máme doma sedmiměsíční štěně (psa) Norfolk teriera. Trápí ho přílišné nadýmání. Nevíme, jak mu pomoci, abychom tento problém alespoň zmírnili. Dostává suchou stravu (granule Chicopee puppy small and medium breed) a k pití vodu. Můžete nám, prosím, poradit nějaký vhodný a hlavně účinný doplněk výživy? Děkuji

Nejvhodnější krmivo a kloubní výživa po operaci lokte psa

Dobrý den. U našeho šestiměsíčního štěněte Cane Corso musí být operován loket, tzv. "volný processus anconeus (UAP)". Rád bych Vás poprosil o radu, jakou z Vámi nabízených klinických diet doporučujete? Rozhoduji se mezi: Hills a Royal Canin. A dále jakou kloubní výživu podávat. Děkuji.

Odpovídají doporučené denní dávky na obalech krmiva skutečným potřebám

Dobrý den, našeho psa jsme vždy krmili vařeným masem s přílohou, nyní jsme se rozhodli zkusit granule. Ale od té doby, co krmíme granulemi, náš pes poněkud přibral, a to přesně dodržujeme dávkování, které je uvedené na pytli. Máme změnit dávky? Či krmivo?

Posílení imunity hříběte

Dobrý den, měla jsem problém s hříbětem, nyní je mu 7 měsíců, je už odstavené a přes noc se v boxe zranilo, mělo hodně poraněnou rohovku a i odřené nohy, které hnisaly, dostala dvoje antibiotika za sebou, léčí se už měsíc a vše se pomalu léčí. Ale řekla bych, že nemá žádnou imunitu, všechno se jí drží a je taková bez života, i když už se to trochu spravuje, proto hledám nějaký přípravek na posílení imunitního systému hříběte od značky Equistro, nebo případně nabídnete nějaký jiný prostředek a popřípadě i jeho dávkování na sedmiměsíční hříbátko? Je mi ho moc líto...

Potíže s močovým měchýřem u kocoura

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně veterinárních klinických diet Royal Canin Waltham Feline Urinary a Hills Prescription Diet™ Feline k/d™.

Problémy se zažíváním u mladé fenky

Vážený pane doktore, vlastním fenku českého strakatého psa - u chovatelky a následně i u mne byla krmena granulemi (Purina Pro Plan), nicméně často trpěla průjmy a zvracením.

Trovet HLD - dieta pro psa s citlivým zažíváním

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na krmivo Trovet HLD. Máme psa maďarského ohaře, který má časté problémy se zažíváním a je hrozně vyhublý. Byly mi doporučeny tyto granule. Je potřeba udělat pejskovi nějaké vyšetření nebo můžu začít podávat tyto granule jako náhražku za staré (Royal Canin - pro psy s citlivým zažíváním)? Předpokládám, že není problém s dobírkou do Brna. Moc děkuji za odpověď.

V jakém věku je vhodné začít krmit senior - krmivo pro starší psy

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu, mám doma dva psy, labradora a jezevčíka. Jezevčíkovi je 7 a labradorovi je 6, a já nevím, jaké jim správně vybrat granule. Kdy by už měli začít dostávat krmivo pro seniory, někde píšou od 7 let, někde už dokonce od 5 let, a oni jsou oba zhruba v tom věku. Mohli byste mi poradit, kdy bych jim měl začít dávat krmení pro starší psy? Děkuji za odpověď

Veterinární klinická dieta Hills Prescription Diet™ Canine s/d™

Prosím, abyste mi sdělili, jaká je úspěšnost diety Hills Canine S/D. Má fenka má dva kaménky a písek. Je jí 8 roku. Vaše konzerva Hills Prescription Diet™ Canine s/d™ jí velmi chutná, jen pro nás je trochu drahá. Nerada bych, aby se kameny odstranily chirurgickou cestou kvůli věku zvířete. Děkuji předem za odpověď.

Veterinární klinická dieta Royal Canin Waltham Intestinal pro kocoura, který trpí průjmy

Dobrý den, existuje varianta veterinární klinické diety Royal Canin Waltham Canine Intestinal pro kočky? Náš kocour trpí přerůstáním bakterií ve střevě, takže má průjmy. Děkuji

Nákupní koš

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2999,- Kč doprava po ČR zdarma.

Přihlásit

E-mail:
Heslo:

Odkazy

Placené odkazy
Hotel pro psy Sherak Placené odkazy
Chovatelská stanice německých ovčáků Placené odkazy

zde může být umístěn odkaz i na Vaše stránky, pište na info@veterinarnipece.cz


Mapa stránek

Právní ujednání