různé

Cestování se psem do Rakouska

Dobrý den, rádi bychom cestovali se psem do Rakouska autobusem, jaké doklady či osvědčení je potřeba mít s sebou, moc Vám děkuji a nashledanou, I.D.

Giardióza, parazitární onemocnění trávícího traktu u psů, způsobené prvokem Giardia lamblia

Náš pes měl opakované průjmy, zhubl a veterinář po vyšetření stolice určil příčinu: parazit giardia lambia. Jak máme postupovat? A je to přenosné i na lidi? Děkujeme za odpověď.

Jak chránit tlapky psa na horských tůrách

Dobrý den, měl bych dotaz, chystáme se s naším dvouletým "berňákem" Benem na dovolenou do hor, kde budeme chodit na túry, ale mám obavy o jeho tlapky. Slyšel jsem o různých vazelínách a mastičkách na tlapky.

Jak se spolu snesou dva psi

Prosím o radu, mohou být a žít dva psi, německý ovčák a zlatý retriever, pohromadě v jednom teritoriu, aniž by si něco udělali? Hovořím o psech přivezených současně, coby štěňátka.

Jaké plemeno je nejvhodnější...

Rozhodli jste se pořídit si štěně a stojíte před otázkou, jaké plemeno si vybrat?

Kdy kastrovat kočku

Dobrý den, máme doma asi tříměsíční kočičku, narozenou zhruba v červnu, která je převážně venku. Nechceme ale, aby měla koťátka, kdy ji můžeme nechat vykastrovat? A neuškodí jí to nějak? Nebylo by lepší, aby alespoň jednou koťátka měla?

Kdy vykoupat psa po aplikaci antiparazitární pipety

Dobrý den, mám yorkshira a byla mu aplikována pipeta proti klíšťatům a blechám. Ráda bych se zeptala, po jaké době po aplikaci je možno psa šampónovat? Předem děkuji za odpověď.

Krmení, očkování a odčervení štěněte

Přivezli jsme si domů malé štěňátko, ale nevíme, jak často ho máme krmit. A kdy ho máme odčervit a naočkovat?

Kulhání v 6 měsících u rhodéského ridgebacka

Dobrý den, vyrazili jsme s naší šestiměsíční fenkou rhodéského ridgebacka na malou vyjížďku na kole. Už na to je od mala zvyklá běžet vedle kola, chodíme tak 1x týdně cca 3km. Ale dnes jsme byli 5 km a kulhá. Mám ještš nšjakou dobu počkat, jestli se to nezlepší? Nebo mám koupit mast a potírat? Co mi doporučujete? Děkuji, s pozdravem I.T.

Labrador či ridgeback

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Chci si pořídit labradorského retrívra, ale je mi vymlouván, prý pro jeho časté choroby, a byl mi doporučen rhodéský ridgeback. Tímto Vás žádám o Váš odborný názor a předem děkuji za Vaši odpověď.

Očkovací schéma štěňat

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaké je očkovací schéma u štěněte. Chtěla bych ho přihlásit na výstavu mezi štěňata, ale je tam povinné očkování proti vzteklině a musí být starší 30ti dnů.

Očkování proti tetanu u koně

Dobrý den, chci se zeptat, jestli se koním při zranění dává "tetanovka" jako u lidí nebo jestli stačí ochrana proti tetanu z očkování. Děkuji, s pozdravem O.K.

Odběr štěněte, krmení, očkování a odčervení

Kdy je vhodný termín odběru štěňátka od chovatele, termíny očkování, odčervení a způsob krmení.

Odstranění zubního kamene u yorkshirského teriéra

Přeji hezký den. Chtěl bych se zeptat, co obnáší (nemusíte podrobně) odstranění zubního kamene u našeho pejska. Je to Yorkšír, 2kg, stáří 3 roky, je zdráv, ale raději tyto informace: bere Vasotop (špatně mu dovírá chlopeň) a měl nesestouplé varle, takže mu jej před rokem a půl odoperovali. Zajímá nás doba, trvanlivost, rizika, cena a jak dlouho si jej eventuelně necháte (jak dlouho bude sám). S díky P.M.

Pejska či fenku...

Chystáte se pořídit si štěně a nejste si jistí, zda je pro Vás vhodnější pes či fena?

Poranění ucha u rhodéského ridgebacka

Dobrý den, máme roční fenku rhodéského ridgebacka, má na špičce ucha ukousnutou díru a špatně se to léčí. Má to už měsíc a když se zatřepe, praskne jí to, teče jí krev a špatně se to hojí. Poraďte nám, co byste nám doporučil, aby se jí to zahojilo rychle, než půjde na výstavu. Předem děkuji za odpověď

Posílení imunity hříběte

Dobrý den, měla jsem problém s hříbětem, nyní je mu 7 měsíců, je už odstavené a přes noc se v boxe zranilo, mělo hodně poraněnou rohovku a i odřené nohy, které hnisaly, dostala dvoje antibiotika za sebou, léčí se už měsíc a vše se pomalu léčí. Ale řekla bych, že nemá žádnou imunitu, všechno se jí drží a je taková bez života, i když už se to trochu spravuje, proto hledám nějaký přípravek na posílení imunitního systému hříběte od značky Equistro, nebo případně nabídnete nějaký jiný prostředek a popřípadě i jeho dávkování na sedmiměsíční hříbátko? Je mi ho moc líto...

Průkaz původu psa

Co je to průkaz původu (zkráceně PP) a k čemu je dobrý? Máte pocit, že Vy psa s průkazem původu nepotřebujete? Že jsou takzvané papíry zbytečné? Přečtěte si nejprve náš článek, pak se teprve rozhodněte, zda raději štěňátko s PP či bez...

Zklidní se agresivní pes po kastraci

Vážený pane doktore, dcera přivedla z útulku psa, křížence husky s vlčákem. Jsou mu 3 roky. Je hodný, ale venku se pere psy, občas vrčí i na lidi, utíká. Prostě ho nezvládám. Uvažuji o kastraci, protože mi je líto ho dát do útulku, kde už byl dvakrát, nebo ho nechat uspat. Myslíte, že kastrace by ho zklidnila? Děkuji za odpověď

Zubní kámen a jak vhodně pečovat o hygienu dutiny ústní psa

Dobrý den, našemu psovi je silně cítit z tlamy, má šedivý povlak na zubech a občas mu i krvácejí dásně. Nechce moc kousat suché granule, tak mu raději krmení máčíme. Co můžeme udělat pro zlepšení?

Nákupní koš

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2999,- Kč doprava po ČR zdarma.

Přihlásit

E-mail:
Heslo:

Odkazy

Placené odkazy
Hotel pro psy Sherak Placené odkazy
Chovatelská stanice německých ovčáků Placené odkazy

zde může být umístěn odkaz i na Vaše stránky, pište na info@veterinarnipece.cz


Mapa stránek

Právní ujednání