Vaše dotazy na veterináře

V této kategorii naleznete dotazy našich zákazníků týkající se zdraví, výživy a péče o psa, kočku či koně. Konkrétní témata naleznete v následujících podkategoriích:

Granule suché nebo máčené

Dobrý den, mám sedmitýdenní štěně a potřebuji radu, zda namáčet granule nebo ne. Velmi děkuji za odpověď.

V jakém věku kastrovat kočku a kocoura

Dobrý den, mám kočičku, které je rok a čtvrt, a kocourka starého asi půl roku. Potřeboval bych je vykastrovat, kdy je to vhodné, v jakém věku? A jak dlouho by se po zákroku zotavovali? Děkuji za odpověď.

Alavis kloubní výživa

Máme dvanáctiletého zlatého retrievra. Jak často během roku mu mohu podávat kloubní výživu Alavis? Nebo byste mi doporučili jiný (lepší) výrobek?

Alavis MSM u kojící feny

Dobrý den, mohu kloubní výživu Alavis MSM podávat kojící feně? Děkuji za odpověď.

Antiparazitární obojek Kiltix

Dobrý den, na jaře jsem pořídil mému psu antiparazitární obojek Kiltix a jsem s ním velice spokojený. Končí listopad a já už jsem mu ho sundal a mám jednu otázku: Bude k něčemu dobré, když obojek rozstříhám a kousky z něj vložím do boudy do rohu? Obojek je ještě částečně "popudrovaný". Děkuji mnohokrát za brzkou odpověď.

Antiparazitární obojek Scalibor Protectorband

Dobrý den, ráda bych svého psa bezpečně ochránila před klíšťaty (koupání venku nutné) a zároveň neohrozila naši kočku, která žije pouze doma. Je vhodné užít Scalibor obojek - nejsou látky v něm toxické pro kočky? Děkuji

Antiparazitika na vnitřní parazity Drontal, Caniverm apod.

Dobrý den, chci se zeptat, zda prodáváte také přípravky na odčervení (např. Drontal, Caniverm apod.) a případně za kolik. Díky moc za odpověď.

Bakteriální přerůstání v tenkém střevě a vhodná veterinární klinická dieta

Dobrý den, můj patnáctiměsíční vipet trpí bakteriálním přerůstáním v tenkém střevě. Krmím ho veterinární klinickou dietou Prescription Diet Hills i/d. Potřebovala bych ale, aby přibral, opakujícím se průjmem hrozně zhubnul a granulky, které máme, jsou málo energetické. Samozřejmě také hodně běhá a má velký výdej energie. Chtěla bych se zeptat, jestli by bylo pro něj vhodné krmení Royal Canin Waltham Intestinal. Četla jsem, že při této nemoci je vhodný obsah tuku 10 - 15% a granule Royal Canin Waltham Intestinal obsahují 20% tuku. Děkuji za odpověď, s pozdravem L.H.

Bleší invaze v domácnosti a jak s blechami bojovat

Prosím snažně poraďte, jak se zbavit blech, které nám do bytu přinesla kočka. Původně jsme ji měli jen v bytě, ale, když na ni "milenci" mňoukali, podařilo se jí prchnout ven a přišla nejen s budoucími koťaty, ale i s blechami. Blechy už skáčou ve všech pokojích, i když se snažím všemožně je vypudit. Máme dcerku rok a půl a ta těm blechám nejvíce chutná. Zajímavé je, že štípance těchto blech jsou maličké, jen tak 1 mm pupínek, ale také svědí. Ještě musím napsat, že máme venku slepice v kurníku a kočka i tam občas šmejdila. Je možné, aby to byly blechy (nebo vši) slepičí? Když nezanechávají na těle člověka velké bumbolce. Také já chodím do toho kurníku, možná, že i tak jsem je - třeba ve vlasech (kurník je nízký, musím být sehnutá) přenesla do bytu. Ty blechy se nejvíce drží v chlupatinách, kobercích, ale jsou i ve špinavém prádle v koupelně. Prosím poraďte, co to může být za blechy a jak se jich zbavit. Kočku už jsme nechali pobíhat stále venku, do bytu ji nepouštíme, ale blechy stále nacházím, stejně jako štípance na naší malé dcerce. Už nemám odvahu ani chodit někam na návštěvu, abychom je tam nepřenesly. Moc Vám děkuji za odpověď.

Brambory v krmivech FirstMate

Dobrý den, měl bych na Vás jeden dotaz. Všechna - možná téměř všechna krmiva pro psy (granule) mají obecně složení maso + rýže. Pouze značka First Mate má místo rýže brambory. Dalo by se stručně říci, proč First Mate upřednostňuje právě brambory? V čem jsou lepší než rýže, eventuelně jaké mají případné nedostatky oproti rýži? Díky moc předem.

Bylinný doplněk výživy Phytovet Dog Mobility

Je možné přípravek Phytovet Dog Mobility podávat i 12-tiletému střednímu knírači, který prodělal dvakrát otravu (nejspíš rodenticidy) a má tedy poškozené ledviny a játra, případně jaké jiné přípravky byste mi doporučili. Předem děkuji za odpověď

Canosan, Alavis či jiná kloubní výživa

Dobrý den, ráda bych se zeptala na dávkování kloubní výživy. Např. když je uváděno, že denní dávka je 2 tablety pro 20 – 25 kg psa, je tím myšlena váha v dospělosti udávaná pro plemeno nebo aktuální štěněcí váha, která je nižší, a během růstu se postupně tablety zvyšují? Dále by mě zajímalo složení Canosanu. Není uvedeno, že by obsahoval glukosamin sulfát ani chondroitin, které jsou tak hodně jinak doporučovány. Proto váhám mezi Alavisem a Canosanem. Poraďte, co by mělo být lepší (dle vašeho názoru) pro 4 měsíční štěně velice aktivní beardedky. A také pro 2-letého pejska jorkšíra s nálezem na patelách, jednou již po operaci. Artidual nepřijímá, žádný prášek také ne, jedině tabletky. Dávali jsme Alavis. Moc děkuji za odpověď.

Cestování se psem do Rakouska

Dobrý den, rádi bychom cestovali se psem do Rakouska autobusem, jaké doklady či osvědčení je potřeba mít s sebou, moc Vám děkuji a nashledanou, I.D.

Denní dávky krmiva Eukanuba pro štěňátko labradora

Máme osmiměsíční fenku labradora, váží 5 kg a na doporučení krmíme Eukanubou. Měla by sníst denně 240 g krmiva. Když jí to namočím, zdá se mi to moc. Veškerá ostatní krmiva mají dávkování u štěňat 20 g na kg psa, což je 100 g. Nepřekrmujeme ji, má teda pěkný pupík. Moc prosím o odpověď, nerada bych jí ublížila.

Diabetes u jezevčíka a vhodná veterinární klinická dieta

Vážení přátelé, u našeho pejska (dlouhosrstý jezevčík, 10 let, váha 10kg) se zjistil diabetes. Mimo jiné nám byla nařízená dieta. Jenže... Nikdo nám nic o psí dietě neřekl, vůbec nevíme čím a jak často krmit. Nemáme jediný recept na nějaké vhodné žrádlo. Existují i suchá krmiva pro pejsky s diabetem? Zkouším najít radu na internetu, kde jsem našel i Vaši adresu. Moc prosím, můžete nám poradit?

Dietní pamlsky

Dobrý den, máme čtyřletou fenku zlatého retrievra. Je již třetím rokem po operaci portosystematického schuntu, střídáme jí dietní granule Royal Canin VD Renal RF14 a Royal Canin VD Hepatic HF16. Hledáme pro ní nějaké pamlsky, můžete nám něco doporučit? Po piškotech, které miluje, začíná přibývat na váze. Děkuji moc za radu, J.J.

Druhy krmiv a jejich označení

Dobrý den, nerozumím označení některých krmiv, neumím anglicky a názvy bývají většinou v angličtině, můžete mi je nějak přiblížit a pomoci je rozluštit?

Giardióza, parazitární onemocnění trávícího traktu u psů, způsobené prvokem Giardia lamblia

Náš pes měl opakované průjmy, zhubl a veterinář po vyšetření stolice určil příčinu: parazit giardia lambia. Jak máme postupovat? A je to přenosné i na lidi? Děkujeme za odpověď.

Hypoalergenní pamlsky pro psa citlivého na běžné krmivo

Dobrý den, můj pes je alergik a je na hypoalergenních granulích od Royal Canin. Chtěla bych se zeptat, jestli má Royal i hypoalergenní pamlsky? Pokud ne, prosím Vás, co byste mi doporučili? Mám s ním trochu problémy ve výcviku a granule venku nežere, tak chci vyzkoušet něco jiného. Předem Vám děkuji za odpověď.

Invaze parazitů u koťat

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu, pokud je to možné. Máme doma 2 dospělé kočky a 2 dvouměsíční koťata. Před 4 dny jsem si všimla, že koťatům v srsti běhají placatý cca 2-3 mm dlouhý broučci. Jsou tmavě hnědí až do černa. Těch broučků tam mají hodně a srst mají plnou černých teček (vajíčka nebo hovínka?). Jakmile se koťatům rozhrne srst, broučci se rychle rozeběhnou do srsti a schovají se. Neskáčou. Koťata nejsou vůbec neklidná. Naopak polehávají a pospávají, jako by byla unavená. Prohlížela jsem dospělé kočky a nic jsem na nich nenašla. Buď mají v srsti těchto broučků málo a nepodařilo se mi je objevit nebo je nemají. Ani ty černé tečky jsem nenašla. Přitom však líhají společně s koťaty. Koťata také rády líhají v záhonech s květinami, jinak pobývají venku a spí ve sklepě. Do bytu kočky nepouštíme. Může to být nějaký parazit z hlíny? Nebo jsou to všenky či blechy (ale neskáče to)? Jak dlouho tyto parazity koťata mají nemohu přesně uvést, neboť jsme byli týden na dovolené (o kočky se starali rodiče). Před odjezdem na dovolenou koťata byla čistá. Byla bych vám velice vděčná za vaši odpověď, neboť mám 2 malé děti a ty koťata dost často chovají. Chovaly je i po návratu z dovolené, než jsem zjistila ty parazity. Pak jsem to zakázala. Zajímalo by mě, zda je to přenosné i na člověka. Mám obavy, aby se nám to nedostalo na děti a do bytu. Prosím poradíte mi co to je a jak se toho především zbavit? Předem vám moc děkuji a doufám, že pochopíte mé obavy a odpovíte mi.

Jak chránit tlapky psa na horských tůrách

Dobrý den, měl bych dotaz, chystáme se s naším dvouletým "berňákem" Benem na dovolenou do hor, kde budeme chodit na túry, ale mám obavy o jeho tlapky. Slyšel jsem o různých vazelínách a mastičkách na tlapky.

Jak krmit tříměsíční štěně leonbergra

Dobrý den, pročetla jsem si Vaše stránky a zaujal mne text vztahující se k výživě štěňat obřích plemen. Máme 3-měsíční štěně leonbergera a krmíme Pro Planem od Puriny PRO PLAN Puppy Large Breed Robust. Denně štěňátku dáváme buď tvaroh, mléko nebo i bílý jogurt kvůli vápníku, občas jako přílohu ke granulím vařené maso, zeleninu... Štěňátko se zdá být v dobré kondici, nekulhá, jen občas se nám zdá, že je "líný" na zadní nohy a k misce se dohrabe pomocí předních tlapek, ale to může být i věkem? Pohyb má, ale hlídáme, aby procházky nebyly dlouhé. Máme štěňátku podávat ještě nějaký doplněk k výše uvedeným granulím? Děláme dobře, když pejskovi 1x do týdne podáváme ke granulím maso (vařené)? 1x do týdne také štěňátku dáváme žloutek smíchaný s medem.

Jak krmit vybíravého psa

Vážení, sháním radu, jedná se o krmení pejska. Nemůžeme najít vhodné granule pro našeho mazlíka. Je to sedmiměsíční staford a my se mu snažíme dát tu nejlepší péči. Problém spočívá ve výběru granulí, mám tím na mysli od jakého výrobce. Od chovatelky jsme ho dostali s granulemi Pedigree a protože se nám zdálo, že mu moc nechutnají, převedli jsme ho pomalu na Acanu Puppy. Ale nyní mu nechutnají ani tyto granulky. Rady typu "dejte mu na granule hovězí vývar" nebo "nechte ho vyhladovět" bohužel nezabírají. Z veterinárního hlediska je plně zdráv, proto sháním informace od odborníků, kteří maji zkušenosti. Napište, prosím, zda jste se s tímto problémem setkali a jak ho řešit. Děkuji za Vaše rady, posílám fotku našeho krasavce.

Jak se spolu snesou dva psi

Prosím o radu, mohou být a žít dva psi, německý ovčák a zlatý retriever, pohromadě v jednom teritoriu, aniž by si něco udělali? Hovořím o psech přivezených současně, coby štěňátka.

Jak správně zvyšovat krmné dávky u štěněte

Máme belgického ovčáka Malinois, je 3 měsíce starý a nevíme, jak správně dávky zvyšovat podle váhy pejska. Můžete nám poradit? Krmíme ho 4x denně. Děkuji

Jak zhubnout fenu s artrózou po operaci lokte

Máme čtyřletého belgického ovčáka, který je nyní měsíc po operaci lokte (měla v něm úlomky a trpí artrózou). Musí zhubnout tři kila, nyní váží 26kg. Bylo nám doporučeno dietní krmivo Hills Prescription Diet™ Canine r/d™, které krmíme 10 dní, dáváme 25dkg denně, ale i když fena opravdu nic jiného nežere, zatím nezhubla a vypadá to spíš naopak. Chtěla bych se zeptat, zda nedáváme příliš mnoho krmiva a zda můžeme přidat i nějaké vitamíny?

Jak zlepšit kvalitu srsti psa

Dobrý den, chováme plemeno Flat Coated Retriever, které prezentujeme u nás i v zahraničí na výstavách, a jelikož je to pes pracovní, pohybuje se hodně ve vodě, lese, na poli, v houští, což negativně působí na srst, také i dlouhotrvající horké léto. Našemu třiletému psovi (32kg) dávám granule Hill

Jaké plemeno je nejvhodnější...

Rozhodli jste se pořídit si štěně a stojíte před otázkou, jaké plemeno si vybrat?

Jakou dietu podávat kocourovi s problémy se struvity a posléze i zvýšenou hladinou cukru v krvi

Mám devítiletého kocoura, který po kastraci měl jednorázově problém se struvity. Od té doby je krmen pouze krmivem Trovet ASD, které rád přijímá. Momentálně je ale léčen na zánět močového měchýře (způsobený krmivem?). Struvity nebyly zjištěny, kocour je ale obézní (zvýšené množství tuku v krmivu?) a má mírné problémy se srdcem (snížený hořčík?). Veterinář doporučuje preventivně (struvity) krmivo Trovet ASD dále používat. Prosím o sdělení jak mám postupovat? věk - obezita - struvity - záněty močového měchýře - nedostatek hořčíku (srdce). Předem děkuji za odpověď.

Je možné kombinovat veterinární klinické diety Eukanuba, Hills, Purina, Royal Canin a Specific s dietou Trovet ASD

Dobrý den, po zánětu močových cest u našeho šestiletého kocourka nám byla doporučena veterinární klinická dieta Trovet ASD. Chtěla bych mu však dopřát pestřejší stravu. A proto se chci zeptat, zda je možné kombinovat různé druhy dietních potravin. Je možné podávat kromě Trovet ASD třeba také Purina VD Feline UR Urinary, Eukanuba VD Cat Struvite Urinary, Hills Feline C/D, Royal Canin Waltham Feline Urinary, Specific FCD Adult Struvite Management, a to jak suché granule, tak také masové kapsičky a konzervy. Moc děkuji za odpověď.

Je vhodné změnit krmivo kočce po kastraci

Dobrý den, nechali jsme vykastrovat naši kočku, ale nevím, jestli je vhodné ji krmit stejně jako dřív, nebo jestli mám krmivo změnit.

Kdy kastrovat kočku

Dobrý den, máme doma asi tříměsíční kočičku, narozenou zhruba v červnu, která je převážně venku. Nechceme ale, aby měla koťátka, kdy ji můžeme nechat vykastrovat? A neuškodí jí to nějak? Nebylo by lepší, aby alespoň jednou koťátka měla?

Kdy vykoupat psa po aplikaci antiparazitární pipety

Dobrý den, mám yorkshira a byla mu aplikována pipeta proti klíšťatům a blechám. Ráda bych se zeptala, po jaké době po aplikaci je možno psa šampónovat? Předem děkuji za odpověď.

Kloubní výživa a další vhodné doplňky stravy pro štěně bearded kolie

Dobrý den, budu si kupovat 8 týdenní štěně bearded kolie. Protože je v dospělosti udávaná velikost 53 – 56 cm a váha max. 25 kg, je toto plemeno někde mezi hranicí středního a velkého psa. Proto by mě zajímalo, zda mám krmit granulemi pro stěňata velkých plemen nebo středních. A zda je nutné přidávat Alavis, případně cokoli jiného. Procentuální obsah bílkovin, tuků i dalších složek se mnohdy významě liší.

Kloubní výživa a vhodné pamlsky pro sedmiletou fenu zlatého retrívra

Dobrý den, jsem majitelkou téměř sedmileté feny zlatého retrívra. Celý život ji nekrmíme ničím jiným než krmením Eukanuba, Royal Canin nebo Hills a jako štěně dostávala do krmení také přípravky na klouby. Ráda bych jí poskytla co nejlepší péči, a to hlavně jejím kloubům, a proto bych se chtěla zeptat, zda existují nějaké pamlsky, které by byly zároveň přínosné jejímu zdraví, zejména kloubům. Koukala jsem na stránky www.veterinarnipece.cz a našla spoustu přípravků pro starší psy. To ovšem není úplně to, co bych si představovala. Volila bych spíše formu nějakých zdravých pamlsků. Děkuji Vám předem za radu.

Kloubní výživa pro štěně maďarského ohaře

Dobrý den, koupila jsem si štěně maďarského ohaře krátkosrstého. Chovatelka štěňata krmila Purinou ProPlan Puppy Large Athletic a u tohoto krmiva bych ráda zůstala, ale chtěla jsem se zeptat, jestli mám podávat kloubní výživu, popřípadě od kolika měsíců a jestli mi také můžete poradit značku. Za odpověď mockrát děkuji, D.H.

Kloubní výživa v kvalitních krmivech pro psy

Dobrý den, zajímalo by mě, jak je to s kloubní výživou u starších psů a u štěňat. Máme doma již desetiletého zlatého retrívra a budeme si pořizovat ještě štěně. Starého psa celý život krmíme kvalitním granulovaným krmivem, nyní tedy pro seniory, s přídavkem kloubní výživy. Štěněti chceme dopřát také kvalitní krmivo pro štěňata velkých plemen (jde také o zlatého retrívra), a také s přídavkem kloubní výživy. Všude ale slyším, že by se měla kloubní výživa i tak přidávat, doporučen nám byl Alavis. Poradíte mi, prosím, jak to tedy je? Jestliže je kloubní výživa v krmivu obsažená, máme tedy přidávat ještě další? A jakou byste nám doporučili? Nechceme rozhodně nic zanedbat, ani u starého psa, ani u štěněte. Předem děkuji za radu.

Krmení, očkování a odčervení štěněte

Přivezli jsme si domů malé štěňátko, ale nevíme, jak často ho máme krmit. A kdy ho máme odčervit a naočkovat?

Krmivo pro koťata a střídání značek

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné střídat značky a druhy krmiv u koťat, mám tříměsiční koťátko, je na kuřecím Hillsu, můžu to prostřídat s jinými značkami? Máme teď doma například Iams, občas jí dávam vařené kuřecí maso s rýží nebo vločkami, myslíte, že by se to dalo ještě nějak obměnit? Děkuji za odpověď.

Krmivo pro psy a krmivo pro kočky

Dobrý den, zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi psím a kočičím krmivem. Máme doma psa, malou čivavu, a také kočku. Jsou na sebe zvyklí, krmíme je společně a oba dostávají granulky, pes samozřejmě krmení pro pejsky a kocour pro kočičky, ale občas si vzájemně "ochutnávají" svoje krmení. Nevím, jestli je to špatně nebo jestli to nevadí.

Krmivo vhodné pro štěně anglického mastifa

Dobrý den, chtěl bych poradit, jakými granulemi bych měl krmit svou tříměsíční fenku anglického mastifa. A jestli mám podávat nějaká chondroprotektiva a jaká?

Kulhání v 6 měsících u rhodéského ridgebacka

Dobrý den, vyrazili jsme s naší šestiměsíční fenkou rhodéského ridgebacka na malou vyjížďku na kole. Už na to je od mala zvyklá běžet vedle kola, chodíme tak 1x týdně cca 3km. Ale dnes jsme byli 5 km a kulhá. Mám ještš nšjakou dobu počkat, jestli se to nezlepší? Nebo mám koupit mast a potírat? Co mi doporučujete? Děkuji, s pozdravem I.T.

Labrador či ridgeback

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Chci si pořídit labradorského retrívra, ale je mi vymlouván, prý pro jeho časté choroby, a byl mi doporučen rhodéský ridgeback. Tímto Vás žádám o Váš odborný názor a předem děkuji za Vaši odpověď.

Ledvinová dieta pro kocoura

Prosím o radu, potřebuji pro perského kocourka dietu ledvinovou, ale od firmy Purina nechce vůbec nic. Chtěla bych zkusit něco jiného. Nějakou konzervu pro poškozené ledviny.

Ledviny, játra

Dobrý den, náš pětiletý pikardský ovčák měl záchvat, kdy se nemohl zvednout a zůstal ležet, nemohl na zadní packy, jako by měl křeč. Ihned jsme navštívili veterinářku, vzali mu krev, měl zvýšenou teplotu a dostal antibiotika. Pes se po záchvatu cca 2 min. Dali jsme moč na rozbor, tam se projevil zánět a v krvi měl vyšší jaterní testy a bílkovinu + močovinu v krvi. Chodil na píchana antibiotika 5 dní. Doma začal dostávat pouze granule Chicopee pro dospělé střední plemeno, které už mu dáváme 3 roky. Také mu dělala sono a tam měl zvětšenou pánvičku na jedné ledvině. Po 3 týdnech mu opět vzali krev, kdy výsledek je o maličko horší a opět má zánět močového měchýře + rozšířenou pánvičku na ledvině. Dostal tedy opět píchaná antibiotika na 3 dny (nevím, zda to neni málo) a Furon + granule, které jsem viděla u Vás na stránkách, Specific Kidney support, dog all ages. Prosím o Váš názor této léčby, zda naše veterinářka postupuje správně a jak dlouho by měl granule užívat, případně zda se dají objednat od Vás. Předem děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem, B.Z.

Malinké štěně yorkshira

Mám štěňátko jorkšírku (6 týdnu, váha 515 g), jelikož málo váží, tak bych jí ráda koupila vitamíny. Chtěla jsem se zeptat, zdali můžu podávat Gelacan Plus Baby a zároveň Canvit Junior, abych ji třeba nepředávkovala. A co byste mi doporučil na srst?

Množství krmiva pro mastifa

Dobry den, planujem si kupit mastifa, nemohli by ste mi, prosim vas, poradit, kolko asi taky psik zozerie? Dakujem za odpoved.

Nadýmání u mladého psa

Dobrý den, máme doma sedmiměsíční štěně (psa) Norfolk teriera. Trápí ho přílišné nadýmání. Nevíme, jak mu pomoci, abychom tento problém alespoň zmírnili. Dostává suchou stravu (granule Chicopee puppy small and medium breed) a k pití vodu. Můžete nám, prosím, poradit nějaký vhodný a hlavně účinný doplněk výživy? Děkuji

Nejvhodnější krmivo a kloubní výživa po operaci lokte psa

Dobrý den. U našeho šestiměsíčního štěněte Cane Corso musí být operován loket, tzv. "volný processus anconeus (UAP)". Rád bych Vás poprosil o radu, jakou z Vámi nabízených klinických diet doporučujete? Rozhoduji se mezi: Hills a Royal Canin. A dále jakou kloubní výživu podávat. Děkuji.

Očkovací schéma štěňat

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaké je očkovací schéma u štěněte. Chtěla bych ho přihlásit na výstavu mezi štěňata, ale je tam povinné očkování proti vzteklině a musí být starší 30ti dnů.

Očkování FIP u koček

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o názor, zda je vhodné nechat očkovat na FIP dvouletého kocoura, žijícího v bytě, bez styku s jinými zvířaty. Pouze 1x za měsíc cestuje vlakem. Děkuji za Vaši odpověď.

Očkování proti tetanu u koně

Dobrý den, chci se zeptat, jestli se koním při zranění dává "tetanovka" jako u lidí nebo jestli stačí ochrana proti tetanu z očkování. Děkuji, s pozdravem O.K.

Odběr štěněte, krmení, očkování a odčervení

Kdy je vhodný termín odběru štěňátka od chovatele, termíny očkování, odčervení a způsob krmení.

Odpovídají doporučené denní dávky na obalech krmiva skutečným potřebám

Dobrý den, našeho psa jsme vždy krmili vařeným masem s přílohou, nyní jsme se rozhodli zkusit granule. Ale od té doby, co krmíme granulemi, náš pes poněkud přibral, a to přesně dodržujeme dávkování, které je uvedené na pytli. Máme změnit dávky? Či krmivo?

Odstranění zubního kamene u yorkshirského teriéra

Přeji hezký den. Chtěl bych se zeptat, co obnáší (nemusíte podrobně) odstranění zubního kamene u našeho pejska. Je to Yorkšír, 2kg, stáří 3 roky, je zdráv, ale raději tyto informace: bere Vasotop (špatně mu dovírá chlopeň) a měl nesestouplé varle, takže mu jej před rokem a půl odoperovali. Zajímá nás doba, trvanlivost, rizika, cena a jak dlouho si jej eventuelně necháte (jak dlouho bude sám). S díky P.M.

Pejska či fenku...

Chystáte se pořídit si štěně a nejste si jistí, zda je pro Vás vhodnější pes či fena?

Poranění ucha u rhodéského ridgebacka

Dobrý den, máme roční fenku rhodéského ridgebacka, má na špičce ucha ukousnutou díru a špatně se to léčí. Má to už měsíc a když se zatřepe, praskne jí to, teče jí krev a špatně se to hojí. Poraďte nám, co byste nám doporučil, aby se jí to zahojilo rychle, než půjde na výstavu. Předem děkuji za odpověď

Posílení imunity hříběte

Dobrý den, měla jsem problém s hříbětem, nyní je mu 7 měsíců, je už odstavené a přes noc se v boxe zranilo, mělo hodně poraněnou rohovku a i odřené nohy, které hnisaly, dostala dvoje antibiotika za sebou, léčí se už měsíc a vše se pomalu léčí. Ale řekla bych, že nemá žádnou imunitu, všechno se jí drží a je taková bez života, i když už se to trochu spravuje, proto hledám nějaký přípravek na posílení imunitního systému hříběte od značky Equistro, nebo případně nabídnete nějaký jiný prostředek a popřípadě i jeho dávkování na sedmiměsíční hříbátko? Je mi ho moc líto...

Potíže s močovým měchýřem u kocoura

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně veterinárních klinických diet Royal Canin Waltham Feline Urinary a Hills Prescription Diet™ Feline k/d™.

Problémové čéšky u ponyho

Dobrý den, mám pětiletého ponyho (kvh 135 cm), který měl problematické čéšky. Před 2 lety prodělal operaci jedné čéšky, druhou čéšku se podařilo srovnat nakováním a nasvalením. Chtěla bych tedy poradit, který přípravek by byl pro mého koně nejlepší. Kůň je využíván rekreačně, nyní 5-6x týdně 1 hodinu (lehká práce na jízdárně). Se začátkem sezóny se však jeho zatížení bude postupně zvyšovat až k několikahodinovým vyjížďkám. Děkuji za odpověď

Problémy se zažíváním u mladé fenky

Vážený pane doktore, vlastním fenku českého strakatého psa - u chovatelky a následně i u mne byla krmena granulemi (Purina Pro Plan), nicméně často trpěla průjmy a zvracením.

Průkaz původu psa

Co je to průkaz původu (zkráceně PP) a k čemu je dobrý? Máte pocit, že Vy psa s průkazem původu nepotřebujete? Že jsou takzvané papíry zbytečné? Přečtěte si nejprve náš článek, pak se teprve rozhodněte, zda raději štěňátko s PP či bez...

Scalibor Protectorband, vhodný antiparazitární obojek pro psy, kteří často plavou

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, který obojek proti klíšťatům byste mi doporučili pro novofundlandského psa a který pro gordonsetra, oba často plavou. Děkuji.

Trovet HLD - dieta pro psa s citlivým zažíváním

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na krmivo Trovet HLD. Máme psa maďarského ohaře, který má časté problémy se zažíváním a je hrozně vyhublý. Byly mi doporučeny tyto granule. Je potřeba udělat pejskovi nějaké vyšetření nebo můžu začít podávat tyto granule jako náhražku za staré (Royal Canin - pro psy s citlivým zažíváním)? Předpokládám, že není problém s dobírkou do Brna. Moc děkuji za odpověď.

V jakém věku je vhodné začít krmit senior - krmivo pro starší psy

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu, mám doma dva psy, labradora a jezevčíka. Jezevčíkovi je 7 a labradorovi je 6, a já nevím, jaké jim správně vybrat granule. Kdy by už měli začít dostávat krmivo pro seniory, někde píšou od 7 let, někde už dokonce od 5 let, a oni jsou oba zhruba v tom věku. Mohli byste mi poradit, kdy bych jim měl začít dávat krmení pro starší psy? Děkuji za odpověď

Veterinární klinická dieta Hills Prescription Diet™ Canine s/d™

Prosím, abyste mi sdělili, jaká je úspěšnost diety Hills Canine S/D. Má fenka má dva kaménky a písek. Je jí 8 roku. Vaše konzerva Hills Prescription Diet™ Canine s/d™ jí velmi chutná, jen pro nás je trochu drahá. Nerada bych, aby se kameny odstranily chirurgickou cestou kvůli věku zvířete. Děkuji předem za odpověď.

Veterinární klinická dieta Royal Canin Waltham Intestinal pro kocoura, který trpí průjmy

Dobrý den, existuje varianta veterinární klinické diety Royal Canin Waltham Canine Intestinal pro kočky? Náš kocour trpí přerůstáním bakterií ve střevě, takže má průjmy. Děkuji

Výrazné zhoršení pohybových obtíží u téměř desetiletého německého ovčáka

Dobrý deň. Chceli by sme Vás poprosiť o pomoc. U nášho Rikiho (má 9,5 roka, kríženec nemeckého ovčiaka, váži asi 35kg a denne chodí do schodov na 3. poschodie) sa pred týždnom výrazne zhoršila chôdza. Prestal dostupovať na zadnú ľavú nohu a musel preto na pravej len poskakovať. Boli sme u zverolekára, nerobil mu RTG, ale asi sa jedná o dyspláziu bedrových kĺbov. Dal mu injekciu a predpísal obyčajný Ketonal 50 (1 tabletu 1x denne). Nasledujúce dva dni sa zdalo, že je všetko v poriadku, ale bolo to asi len účinkom injekcie proti bolesti. Potom sa situácia znovu zhoršila. Od stredy mu dávame aj CANVIT CHONDRO Maxi 2x po 3 tabletky a Ketonal 2x denne. Teraz sice dostupuje aj na ľavú nohu, ale chôdza je veľmi pomalá, ťažko vstáva, a po schodoch ide veľmi opatrne. Navyše, asi od Ketonalu, vracal. Vieme, že táto choroba nie je liečiteľná, ale chceme aby sa mu stav nezhoršoval a ostal aspoň takto. Zatiaľ sa aspoň pohybuje sám a dokáže si vonku spraviť potrebu. Chcel by sme Vás poprosiť o radu. Našiel som na internete nejaké prípravky, ale nevieme sa rozhodnúť, ktorý by bol najlepší: CHASSOTON, CANAVIT, CANIVITON High Density, CANIVITON FORTE, GELACAN PLUS DARLING, alebo GELACAN FAST Boswelling s rychlým nástupom účinku, ALAVIS Kloubní výživa pro psy, ALAVIS 3, CANVIT CHONDRO Maxi. Alebo čokoľvek iné, len aby mu to pomohlo. Cena nie je rozhodujúca. Taktiež, či má brať niečo proti bolesti,,lepšie ako Ketonal, poprípade ako upraviť stravu. Veľmi Vám vopred ďakujem za radu a pomoc.

Zklidní se agresivní pes po kastraci

Vážený pane doktore, dcera přivedla z útulku psa, křížence husky s vlčákem. Jsou mu 3 roky. Je hodný, ale venku se pere psy, občas vrčí i na lidi, utíká. Prostě ho nezvládám. Uvažuji o kastraci, protože mi je líto ho dát do útulku, kde už byl dvakrát, nebo ho nechat uspat. Myslíte, že kastrace by ho zklidnila? Děkuji za odpověď

Zubní kámen a jak vhodně pečovat o hygienu dutiny ústní psa

Dobrý den, našemu psovi je silně cítit z tlamy, má šedivý povlak na zubech a občas mu i krvácejí dásně. Nechce moc kousat suché granule, tak mu raději krmení máčíme. Co můžeme udělat pro zlepšení?Mohly by vás také zajímat články s veterinární tématikou:


Obsah těchto webových stránek je chráněn autorským zákonem. Jejich kopírování je zakázáno a má za následek zákonný postih.


© MVDr. Miroslav Svatoš, © Petra KnihováVaše dotazy na veterináře

Nákupní koš

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2999,- Kč doprava po ČR zdarma.

Přihlásit

E-mail:
Heslo:

Odkazy

Placené odkazy
Hotel pro psy Sherak Placené odkazy
Chovatelská stanice německých ovčáků Placené odkazy

zde může být umístěn odkaz i na Vaše stránky, pište na info@veterinarnipece.cz


Mapa stránek

Právní ujednání