Kategorie

Skryto - z původního shopu
Z původního stranky a podoné

Frontline spray

Frontline spray, antiparazitární přípravek ve spreji na ochranu psů a koček proti blechám a klíšťatům.

912 

InformaceCena
Frontline spray 250ml
Dostupnost: Skladem
Běžná cena (s 21% DPH): 1 084 
Obj. kód: 78
EAN: 3661103014256
912 
753  bez 21% DPH
Ušetříte 173  (16 %)

'

Indikace

Frontline se používá:
 • k léčbě a prevenci při napadení blechami (Ctenocephalides spp.) a klíšťaty (Rhipicephalus spp., Dermatocentor spp., Ixodes spp.) u psů
 • k léčbě a prevenci napadení blechami (Ctenocephalides felis) a klíšťaty (Rhipicephalus spp., Ixodes spp.) u koček
 • k léčbě a kontrole alergie na bleší kousnutí (FAD) u psů a koček
 • k léčbě a prevenci napadení všenkami u psů a koček
 • doba ochrany před blechami:
 • u psa 1-3 měsíce
 • u kočky asi 6 týdnů
 • doba ochrany před klíšťaty:
 • u psa až 5 týdnů
 • u kočky až 4 týdny
 • Složení

 • Fipronil 250 mg ve 100ml
 • Copolyvidonum
 • Isopropylicum
 • Aqua purificata q.s. 1,0 ml
 • Dávkování a způsob podávání

  Cesta podání: externí, zevní aplikace na srst. Dávkování: Aplikujte 3 až 6 ml Frontline na kilogram živé hmotnosti zvířete (7.5 až 15 mg fipronilu na kg), t.j. 2 až 4 stisky aplikační pumpičky na kg u balení o objemu 250ml; a 6 až 12 stisků aplikační pumpičky u balení o objemu 100ml. Způsob podání: Ze vzdálenosti 10 – 20 cm postříkejte celý povrch těla zvířete Frontline sprayem. Stříkejte v protisměru růstu srsti a zajistěte, aby byla veškerá srst navlhčena. Pročesávejte srst u dlouhosrstých plemen tak, aby mohl přípravek proniknout až na kůži hřbetu, boků, břicha, nohou, zad a krku zvířete. K ošetření hlavy a okolí očí nastříkejte Frontline spray na dlaň ruky chráněné rukavicí a jemně vetřete do srsti. Přípravek nechejte zaschnout při běžných teplotních podmínkách. Nevysušujte vytíráním. Přípravek je účinný po dobu až 5 týdnů proti klíšťatům, 1 až 3 měsíce proti blechám a 63 dnů (psi) nebo 42 dnů (kočky) proti všenkám. Vzhledem k absenci bezpečnostních studií je minimální interval mezi jednotlivými léčbami 4 týdny.

  Kontraindikace

  Neaplikujte Frontline nemocným zvířatům (celkové onemocnění, horečka…) nebo zvířatům v rekonvalescenci. Nepoužívejte u králíků z důvodu nebezpečí nežádoucích reakcí až úhynu. Nepoužívejte u štěňat mladších 2 dnů a koťat mladších 7 týdnů.

  Nežádoucí účinky

  Pokud dojde k olíznutí, může se objevit krátkodobá hypersalivace, způsobená charakterem vehikula. V rámci velmi vzácných nežádoucích účinků byly po použití zaznamenány přechodné kožní reakce v místě aplikace Frontline - zarudnutí kůže, svědění nebo vypadávání srsti. Výjimečně byly po aplikaci zaznamenány hypersalivace, reversibilní neurologické symptomy (hyperesthesie, deprese, nervozita), zvracení nebo dýchací problémy.

  Upozornění

  Je důležité ujistit se, že zvířata se po aplikaci přípravku Frontline nebudou vzájemně olizovat! Po aplikaci zabraňte psům po dobu 2 dnů koupání v přírodních vodních zdrojích. Může dojít k uchycení jednotlivých klíšťat. Proto nelze zcela vyloučit přenos infekčních chorob, pokud jsou podmínky nepříznivé. Použití v průběhu březosti a laktace Frontline spray může být použit u březích fen a koček a rovněž v laktaci.

  Používejte u

 • štěňat od 2 dnů věku
 • koťat od 7 týdnů věku
 • více naleznete v článku Vnější parazité

  Další informace

  Hmotnost -
  Výrobce

  EAN

  ,

  Obj. číslo

  77, 78

  Recenze

  1. Jitka (ověřený vlastník)

   Používám už na druhou fenu a ani jedna blecha a ani klíště jsme zatím neměli.

  2. Stana (ověřený vlastník)

   Dobry den, nase siamska kocka je vzdy na sebe strasne opatrna a tak dyz sme ji dali Frontline spot on cat vodicku za krk – si bohuzel na to misto za krkem i presto dosahla a vylizala – sice ne hned ale zhruba za 30min mozna az hodinu po aplikaci. Chtela byx se zeptat jake jsou mozne nezadouci ucinky pro kocku vazici zhruba 2,5kg a zda neni vhodne vyhledat pomoc veterinare pripadne co delat…mame o ni strach!
   Predem moc dekuji za odpoved a pomoc, s pozdravem
   Stana
   PS:omlouvam se predem za pravopisni chyby…nejsem ceska.

  3. M.H. (ověřený vlastník)

   Dobrý den, používám tento spry a chtěla jsem se zeptat, zda když použiju ještě Scalibor Protectorband to nebude pro zvíře moc škodlivé. Děkuji

  4. Petra Knihová, veterinární péče (ověřený vlastník)

   Dobrý den, obojek Scalibor má dostatečnou účinnost na blechy i na klíšťata, a tak chcete-li jej používat, pak bychom Vám doporučili používat pouze obojek, aplikace Frontline spreye není nutná.

  5. Klásková Veronika (ověřený vlastník)

   Paní,

   vy píšete bláboly jako svíčková bába, mazlit se máte s chlapem a ne s pochodujícím pytlem klíšťat.

  6. Anonym (ověřený vlastník)

   ůůů

  7. Veronika (ověřený vlastník)

   …..ak nastriekam kocku tym sprejom po akej dobe ju mozem umyt?

  8. Eliška Oulická (ověřený vlastník)

   Zdravím a mám dotaz. Frontline se vyrábí už leta letoucí. Používala jsem ho s úspěchem na svého WelshCorgiho před dvaceti lety. Ten byl permanentně zablešený, ale klíště neměl. Teď mám Stafforda, blecha se mu v kožichu neudrží, ale během 14 dní jsem včera vytahovala už šesté klíště. Což snáším daleko hůř, jak ty blechy! Rozhoduji se pro aplikaci antiparazitika. Nevím pro co?…které? se mám rozhodnout. Po těch 20ti letech mohou být parazité na Frontline obrnění rezistencí, ne? A druhou podmínkou je,… nesmrádnoucí aplikace…jako ty obojky třeba. Já bych se pak se psem nemohla mazlit a to by nepřežil. Když přiběhnu z práce, tak si vytvořil takový uvítací, každodenní ceremoniál a já bych mu ho nemohla splnit, kdyby mi smrděl něčím takovým, jako jsou ty obojky a i ta aplikace za krkem…netuším značku, tak ta byla také cítit u kámošů v parku. Pamatuji si, že mi Frontline před těmi 20 lety celkem voněl, ale účinkuje ještě tak dobře, jako tenkrát? Doporučíte mi na ta klíšťata něco opravdu fungujícího a nepušícího prosím? Děkuji Vám za reakci, E.S.Oulická

  9. Irena Monhartová (ověřený vlastník)

   Mám osmiletou fenku bobtail a nepoznala blechu.
   Když chytí klíště,tak se nezakousne a hned odpadne.

  10. Alena (ověřený vlastník)

   Dobrý den, naše dvoutýdenní koťata mají černé broučky rychle pobíhající v srsti. Všude čtu, že se v takto nízkém věku nedoporučuje použít antiparazitální přípravek, taky je jejich máma samozřejmě olizuje. Poradíte mi, co proti těmto(pravděpodobně blechám) použít?

  11. Petra Knihová, veterinární péče (ověřený vlastník)

   Dobrý den, na takto malá koťátka nedoporučuji používat žádné antiparazitikum přímo, odblešte tedy především kočku – matku, intenzívní kontakt zvířete s koťaty by měl významně snížit výskyt blech na koťech. Za nejvhodnější bych považovala asi Frontline Combo Spot On Cats. Současně je třeba důkladně odblešit i prostředí. Od 7 týdnů věku koťat lze pak použít Frontline spray i na koťata samotná, eventuelně od 8 týdnů Frontline Combo Spot On Cats. Zároveň je třeba odčervit kočku i s koťaty, protože blecha je mezihostitelem tasemnice. Odčervení koťat by mělo probíhat ve věku 2, 4, 6 a 8 týdnů koťat.

  12. Jana (ověřený vlastník)

   Používám už spoustu let na psy i kočky a neznám lepší prípravek.

  13. Petra Knihová, veterinární péče (ověřený vlastník)

   Dobrý den, nemohu to vyloučit, ale není to pravděpodobné… Pokud má Vaše žena silnou alergii, ať navštíví specialistu – alergologa – pochopitelně humánního lékaře, nikoliv veterináře. Ten by měl odhalit, na co je Vaše paní alergická.

  14. Petra Knihová, veterinární péče (ověřený vlastník)

   Dobrý den, svrbení hlavy, které popisujete, mohou vyvolat vši, které mohla přinést Vaše dcera např. ze školy, a pak by tedy bylo možné, že žádnou blechu nenajdete. Pokud nejde o vši, ale o blechy, na bílém štěněti byste je jistě brzy objevila, budete-li důkladně prohledávat kožíšek a srst rozhrnovat, aby bylo vidět na kůži. Někdy se pes může silně drbat, i když má jen jednu jedinou blechu, od té byste ale nejspíš nebyli poštípáni všichni, celá rodina… Pokud jde opravdu o blechy, pak doporučuji radikální zákrok, odblešit důkladně psa a současně i celou domácnost, postup je ale třeba několikrát zopakovat. Vše se podrobně dočtete v našem článku Bleší invaze v domácnosti a v příspěvcích pod tímto článkem také naleznete další rady a tipy.

  15. Lucie (ověřený vlastník)

   Dobry den koupila jsem si od pani stěně a zjistila jsem ze ma blechy tak jsem se chtela zeptat jestli muzu na neho použit tento připravek kdyz mu je teprve 1 měsic dekuji za odpoved

  16. Petra Knihová, veterinární péče (ověřený vlastník)

   Pokud Vám Duowin na klíšťata fungoval spolehlivě, vraťte se k němu a Frontline používejte jako osvědčený přípravek proti blechám, v tomto ohledu s ním máme ty nejlepší zkušenosti.

  17. Petra Knihová, veterinární péče (ověřený vlastník)

   Dobrý den, kočce by olízání místa aplikace nijak zvlášť ublížit nemělo, maximálně by začala silněji slinit krátce po olízání, pokud by byla sliznice více podrážděna.

  18. Jaroslav (ověřený vlastník)

   Dobry den, koupily jsme si pejska byl ochráněn prontline speyem,má žena dostala aregii,jen se chci zeptat jestli je možné z tohoto přípravku.Byl u nás na 14-dní naštěve psa a tato reakce nebyla,ale je to už 2-3 roky.Děkuji za inforamaci. Jabenes@seznam.cz

  19. Shetan (ověřený vlastník)

   Výborně odstraňuje z srsti jak psa tak morčat všenky, dravčíky a jinou obtěžující havěť. Na psa se potom navíc nechytají klíšťata a blechu viděl jedině na obrázku v knížce 🙂

  20. petr (ověřený vlastník)

   No, zmokl a po tom chladném týdnu, když se oteplilo jsem mu našel jak blechu, tak jsem vytahoval 6 klíšťat.

  21. Richard (ověřený vlastník)

   Vyhozených 600 korun, spray použit dle návodu, kočky nosí klíšťata dále. Udělal jsem z koček oběti televizní reklamy. Proč se peníze za televizní reklamu raději nevěnují do výzkumu funkčního výrobku? Poradí mi někdo co používat, či se mám vrátit k Duovinu?

  22. Monika (ověřený vlastník)

   Prosím Vás, pomôžte mi.Máme skoro päťmesačné šteniatko a našla som na ňom blchu. O niekoľko dní neskôr sme mu dali pipetku-vodičku na krk-neviem akú značku. O niekoľko týždňov som mu znova našla nblchu. O tri-štyri dni dostala pipetku (tú vodičku na krk)- teraz už Frontline.Ale v tom čase sme už pociťovali svrbenie hlavy – takmer celá rodina.Chcela by som vedieť, či prípravok Frontline pôsobí, pretože my musíme nášmu šteniatku umývať lapky niekedy aj bruško aj niekoľkokrát za deň. Alebo mám použiť ešte aj obojok? Neviete, prečo blcha štípe aj nás? Zverolekár mi povedal, že teraz blcha skočí na psa a zdochne.
   Ale nie som si tým istá. Je to biely psík. Môžem nejako zistiť, či má naozaj blchy? Niekedy sa mi zdá, že sa dosť škrabe. Snažím sa odblšiť nás aj okolie, ale je to ťažké, keď neviem, či sú na psíkovi blchy. Môže blcha štípať tak, že to skoro ani nevidieť? Ale našla som aj očividné poštípanie blchou na mojej dcére-štyri bodky za sebou, rovnomerne. ale teraz nachadzam len také skoro neviditeľné bodky zo dve-tri za sebou. Sem-tam zasvrbia. Prosím Vás o pomoc. Ďakujem.

  Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.