Kategorie

Skryto - z původního shopu
Z původního stranky a podoné

Alavis SAMMY pro psy a kočky

Veterinární přípravek na podporu regenerace jater.

427 

InformaceCena
Alavis SAMMY pro psy a kočky 30cps
Dostupnost: Skladem
Běžná cena (s 12% DPH): 508 
Obj. kód: 78296
EAN: 6216294019596
427 
381  bez 12% DPH
Ušetříte 81  (16 %)

'

ALAVIS™ SAMMY je veterinární přípravek pro psy a kočky obsahující kombinaci látek SAM-e a Silybinu – extraktu z ostropestřce mariánského. Obě látky jsou známy pro svůj pozitivní vliv na játra a jejich regeneraci. Játra jsou hlavním a nejdůležitějším orgánem pro metabolismus a detoxikaci organismu. V játrech probíhá metabolismus sacharidů, lipidů, aminokyselin, detoxikace amoniaku, degradace cholesterolu, hemu, dále se v játrech tvoří, degradují a inaktivují hormony, vznikají tu plazmatické proteiny a neméně důležitou funkcí je zásoba energie (lipidů a glykogenu), železa a vitaminů.

Účinná látka SAM-e se mění na glutathion, který je velmi významným antioxidantem, což znamená, že zabraňuje poškození důležitých buněčných složek reaktivními kyslíkovými radikály zejména u jaterních buněk a má tedy velký význam v jejich ochraně. Glutathion má rovněž velký význam pro metabolické a biochemické reakce např. syntézu DNA, bílkovin, prostaglandinu, aminokyselin, aktivace enzymu. Má také vliv na imunitní, nervový, gastrointestinální systém a dále vliv na plíce. Je rozhodující v metabolismu a funkci železa, podílí se na syntéze leukotrienů a je kofaktorem pro enzym glutathion peroxidázu.

Silybin z ostropestřce mariánského je po dlouhá léta znám a využíván pro jeho hepatoprotektivní účinek, tj. chrání jaterní buňky (hepatocyty). Zabraňuje rozpadu hepatocytů a napomáhá regeneraci poškozené buněčné membrány.

Současné užívání látek SAM-e a Silybinu má výrazný pozitivní vliv na regeneraci jater. V poslední době se nalézá význam látky SAM-e i při kognitivních poruchách (demence) geriatrických psů a koček. Se zvyšujícím se věkem těchto zvířat se u nich setkáváme s rozvojem demence a pomocí látky SAM-e je možné tyto změny zmírnit.

Složení:

 • SAM-e (S-adenosyl methionin) – 200 mg
 • Silybin (extrakt z ostropestřce mariánského) – 24 mg
 • Pomocné látky: stearan hořečnatý, modifikovaný škrob a želatina

  Dávkovací tabulka:

  Hmotnost psa, kočky Denní dávka
  1 – 5 kg 1/2 kapsle
  5 – 10 kg 1 kapsle
  10 – 20 kg 2 kapsle
  20 – 35 kg 3 kapsle
  35 – 45 kg 4 kapsle
  45 – 60 kg 5 kapslí
  60 – 70 kg 6 kapslí
  70 a více kg 7 kapslí

  Způsob použití:

  Kapsle se podávají denně dle doporučeného dávkování do tlamy zvířete či s malým kouskem potravy. Kapsli je možné rozdělat a obsah smíchat s vodou či s malým kouskem potravy.

  Přípravek podávejte alespoň 60 minut před podáním stravy.

  Délka podávání:

  Při akutním zánětu jater či při pankreatitidě podávejte přípravek ALAVIS™ SAMMY po dobu 1–3 měsíců denně, při chronických jaterních potížích podávejte přípravek denně po dobu 2–3 měsíců a u vysoce rizikových pacientů či u pacientů s výrazným poškozením jater podávejte přípravek 2× týdně dlouhodobě po 1–3 měsíční denní kúře.

  Upozornění:// Skladujte na suchém a temném místě při pokojové teplotě.

  Velikost balení: 30 kapslí

  Výrobce: Patron ca, s.r.o., Na Sychrově 6, 101 00 Praha 10, Česká republika, divize Partners Inc., 1st. Canadian Place, M5X 1B5 Ontario, Kanada

  Katalogové číslo: NP-4899 Kategorie: , , ,

  Další informace

  Hmotnost -
  Výrobce

  Hmotnost včetně obalu (kg)
  EAN

  Recenze

  Zatím zde nejsou žádné recenze.

  Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.