Kategorie

Skryto - z původního shopu
Z původního stranky a podoné

Oralade RF Support

Rehydratační nápoj. Podpora funkce ledvin + Orální rehydratace a jednoduchá výživa pro kočky

116 

InformaceCena
Oralade RF Support 330ml
Dostupnost: Skladem
Běžná cena (s 12% DPH): 135 
Obj. kód: ZB005237
EAN: 5060139550185
116 
104  bez 12% DPH
Ušetříte 19  (14 %)

Oralade® RF Support je vysoce chutný rehydratační nápoj s unikátní izotonickou recepturou připravený k okamžitému použití. Poskytuje mikroenterální výživu nebo orální rehydrataci u koček s akutními poruchami absorpce ve střevě a chronickým onemocněním ledvin (CKD). RF Support má nízký obsah vysoce kvalitních bílkovin, nízký obsah fosforu, vyváženou zvýšenou hladinu elektrolytů (včetně sodíku, draslíku a chloridu), tekutin a snadno stravitelných cukrů. Obsahuje přírodní kuřecí příchuť a purifikovanou vodu.

Chronické onemocnění ledvin (CKD) CKD je velmi časté onemocnění, se kterým se setkáváme u starších koček. 30-40 % koček starších 10 let má diagnózu CKD. Onemocnění ledvin je často hodnoceno a monitorováno podle pokynů IRIS. Systém IRIS je založen na doporučeních mezinárodních odborníků a pomáhá při rozhodování o postupu léčby, monitorování nemoci i managementu výživy při CKD. Pro všechny fáze CKD se doporučuje zvýšit příjem tekutin.

RF Support je vhodný pro zvýšení příjmu tekutin ve všech fázích CKD díky své jedinečné chuti a vyváženému poměru všech potřebných složek.  

Nízký obsah fosforu

Zadržení fosforu a sekundární hyperparatyreóza jsou častými komplikacemi kočičí CKD. Omezení fosfátů snižuje závažnost renální patologie u CKD. Předpokládá se, že omezení fosfátů je hlavním důvodem prodloužení života u koček s CKD. Je důležité, aby byla kočkám podávána další krmiva nebo bujóny, které obsahují nutriční spektrum doporučované kočkám s CKD.

Dysbióza a CKD

Dysbióza přispívá ke zvýšení uremických toxinů ze střevní mikrobioty, jako jsou indoxylsulfát (IS), p-kresylsulfát (p-CS) a trimethylamin-N-oxid (TMAO), a ke zvýšení střevní propustnosti vlivem ureáza pozitivních bakterií.

Onemocnění dolních cest močových (FLUTD)

FLUTD je běžné onemocnění, které postihuje kočky všech věkových skupin. Tento stav je spojen s velkým nepohodlím a bolestí. Přesná příčina není často známa a léčba může být pro majitele i veterináře velmi frustrující. Navzdory vhodné terapii je recidiva běžná. Onemocnění FLUTD může vést k obstrukci moči, což je život ohrožující problém, který vyžaduje okamžitou veterinární péči. Podstatnou součástí léčby tohoto onemocnění je zvýšení spotřeby vody na podporu produkce zředěné moči. U neobstrukčních nebo post-obstrukčních onemocnění FLUTD může RF Support výrazně pomoci při zotavení a následném udržení dosaženého zlepšení.

Anorexie a nechuť k jídlu 

Půst je u koček velmi nežádoucí, může u nich způsobit vážné následky. Proto je potřeba situaci sníženého příjmu potravy či půstu u koček neodkladně řešit. V každém případě bychom se měli snažit pokrýt alespoň 2/3 jejich denních energetických požadavků. RF Support je dokonalým doplňkem k podpoře zvýšené konzumace jakékoli stravy.

Krmení sondou

Doplnění tekutin pomocí řízeného krmení sondou může být výjimečně účinné a má tu výhodu, že zabrání přetížení sodíkem a tekutinami. Krmná sonda je vhodná k dlouhodobému udržení hydratace a je fyziologičtějším přístupem dodání tekutin i živin  

Návod k použití:

Oralade® je hypoalergenní doplňkové krmivo k podání při akutních střevních absorpčních poruchách, během akutního průjmu, následné rekonvalescenci, po chirurgických zákrocích a při podpoře ledvin. Obsahuje vyváženou zvýšenou hladinu elektrolytů včetně sodíku a draslíku, snadno stravitelné cukry a nízký obsah vysoce kvalitních bílkovin a fosforu. Doba užívání může být až 6 měsíců. Před použitím nebo prodloužením doby užívání požádejte o stanovisko svého veterinárního lékaře. Zajistěte přístup k vodě po celou dobu užívání.  

SLOŽENÍ 

Purifikovaná voda, dextróza monohydrát, chlorid sodný, chlorid draselný, fosforečnan sodný, hydrolyzát z kuřecích jater  

ANALYTICKÉ SLOŽKY 

Hrubý protein 1,0 %, hrubý tuk <0,4 %, hrubá vláknina 0,1 %, vlhkost 98 %, popel 0,3 %, draslík 0,04 %, sodík 0,1 %, chlorid 0,16 % vápník 0,005 %, fosfor 0,003 %, Na 44 mmol/l, K 12 mmol/L, CL 45 mmol/L, Ca 1,5 mmol/L, P 11 mmol/L.  

DOPLŇKOVÉ LÁTKY 

Xantanová guma 0,2 %, Příchuť pečeného kuřete 0,1 %, Aminokyseliny: glycin 0,45 %, taurin 0,08 %, L-karnitin 0,01 %, lyzin 0,15 %, arginin 0,15 %, glutamát sodný 0,25 %.  


ENERGETICKÁ HODNOTA  14 kcal na 100 ml

Katalogové číslo: - Kategorie: , , Štítek: