Kategorie

Skryto - z původního shopu
Z původního stranky a podoné

Equistro Elytaan

Doplňkové krmivo pro koně, určeno pro regeneraci výkonnostního potenciálu při ztrátě tekutin v důsledku pocení, při průjmech a horečkách. Tekutý, biologicky hodnotný elektrolytický koncentrát obsahující stopové prvky, vitamíny a esenciální aminokyseliny.

1 093 

InformaceCena
Equistro Elytaan 1000ml
Dostupnost: Zboží není skladem. V případě zájmu nás prosím kontaktujte telefonicky.
Běžná cena (s 12% DPH): 1 511 
Obj. kód: 5920
EAN: 3605874248564
1 093 
976  bez 12% DPH
Ušetříte 418  (28 %)

'

Minerální látky zaujímají cca. 4% z celkové tělesné hmoty, kde „velká 7“ - Ca, P, Mg, Na, K, Cl a S - se vyskytuje v mnohem větší míře než ostatní stopové prvky, kterých je více než 30. Některé z těchto minerálních látek, např. Ca, P a Mg plní svou úlohu v tekuté formě jako zásobní látky či jako výplně např. v kostech. Minerální látky v tekuté formě ve vodném prostředí tělních tekutin v buňkách i mimo ně plní úlohu kladných či záporných iontů, které aktivují veškeré biologické procesy. Tyto elektrolyty podporují v rámci vysoce organizovaného systému elektrolytické napětí mezi vnitrobuněčnými a mimobuněčnými prostory a usnadňují tak příjem živin do buněk prostřednictvím buněčných membrán stejně jako odstraňování odpadních látek z buňky (např. prostřednictvím sodno-draselné pumpy). Elektrolyty podporují osmotický tlak a acidobazickou rovnováhu, zajišťují přenos všech druhů látek a vzruchů z buňky do buňky, a také odpovídající reakce na podněty jako svalové stahy, uvolňování hormonů, nervové vzruchy atd. Některé elektrolyty jako Na, K, Cl a Ca zastávají v těchto činnostech postavení všeobecného významu, zatímco jiné plní pouze specifické metabolické úlohy. Tento systém funguje pouze v případě dostatečných zásob vody a elektrolytů a u zdravých zvířat by se neměla vyskytnout žádná funkční selhání. Naopak průjmy, horečnaté stavy, ale také energeticky bohaté krmné dávky či během přirozeného procesu, jako je např. porod u klisny, mohou narušit metabolismus vody a elektrolytů. U aktivně se potících jedinců se mohou tyto poruchy vyskytnout také z důvodu vyššího vnějšího zatížení jako je transport nebo nezvykle dlouhé období zátěže (trénink – závod), projevující se nadměrnými ztrátami vody a minerálních solí (viz také EQUISTRO ELECTROLYT 7). V těchto případech vhodné dávky jsou takové, které dovolí koni ihned kompenzovat takto vzniklé ztráty. Vitamíny a esenciální aminokyseliny svým vlivem tento proces plně podporují. Equistro Elytaan může být podáván každodenně k doplnění minerálních látek, stopových prvků, esenciálních aminokyselin a vitamínů nutných k fyziologické vitalitě koně.

Equistro Elytaan může být podáván:
 • jako podpůrná součást léčby
 • v přestávkách mezi závody, při a po závodech
 • jako prostředek „první pomoci“ u klisen při porodu
 • před transportem či jiným fyzickým vypětím
 • ke zkrácení doby rekonvalescence
 • ke zvýšení výkonnostního potenciálu a okamžitému doplnění rezerv v období zvýšených požadavků
 • Obsah minerálních látek v Equistro Elytaan je sestaven s ohledem na množství elektrolytů, které odchází z těla formou potu, ale i přesto nemůže být toto množství nahrazeno úplně. Toto platí především pro Na a Cl. Vzhledem ke své tekuté formě a relativně malým dávkám 10-40 ml na zvíře, je Equistro Elytaan vhodný jak pro podávání společně se stravou, tak přímo, orálním aplikátorem. Proto může být podáván orálně jako „ prostředek první pomoci“ i zvířatům, která zprvu nejsou ochotna pít. Tato metoda může být použita i u zvířat, kterým nemůže být podáváno velké množství tekutin během soutěže. Při podávání může být vycházeno z první dávky nebo lze velikost dávky přizpůsobit individuálním požadavkům.

  Živiny obsažené v každé dávce Equistro Elytaan společně s vysokým obsahem prvků přispívají ke stabilizaci výkonnostní kapacity koně, především pokud je přípravek podáván v pravidelných dávkách, a to díky enzymatické podpoře, kterou obsažené prvky zajišťují, a jejich vlivu na energetický metabolismus (kyselina panthotenová, kyselina nikotinová, Mn) nebo proteinový metabolismus (kyselina panthotenová, kyselina nikotinová, lysin, methionin, Mn).

  Po použití vždy pečlivě uzavřít! Skladujte v suchu do 25 °C, mimo dosah dětí!

  Produkty řady Equistro neobsahují žádné dopingové látky!


  Katalogové číslo: NP-1447 Kategorie: , ,

  Další informace

  Výrobce

  EAN

  Hmotnost včetně obalu (kg)
  Obj. číslo

  5920

  Recenze

  Zatím zde nejsou žádné recenze.

  Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.