Equistro Elytaan


Skladem

Doplňkové krmivo pro koně, určeno pro regeneraci výkonnostního potenciálu při ztrátě tekutin v důsledku pocení, při průjmech a horečkách. Tekutý, biologicky hodnotný elektrolytický koncentrát obsahující stopové prvky, vitamíny a esenciální aminokyseliny.

Výrobce: Equistro Pharma GmbH

EAN: 3605874248564

Varianty

977 Kč
Běžná cena (s DPH):1 517 Kč
Ušetřite:540 Kč (36%)
Naše cena (bez DPH):849,6 Kč
Naše cena (s DPH):977 Kč

Počet ks:


Objednávejte i po telefonu: +420 602 285 707

Equistro Elytaan

hmotnost včetně obalu1,2 kg

Equistro ElytaanMinerální látky zaujímají cca. 4% z celkové tělesné hmoty, kde „velká 7“ - Ca, P, Mg, Na, K, Cl a S - se vyskytuje v mnohem větší míře než ostatní stopové prvky, kterých je více než 30. Některé z těchto minerálních látek, např. Ca, P a Mg plní svou úlohu v tekuté formě jako zásobní látky či jako výplně např. v kostech. Minerální látky v tekuté formě ve vodném prostředí tělních tekutin v buňkách i mimo ně plní úlohu kladných či záporných iontů, které aktivují veškeré biologické procesy. Tyto elektrolyty podporují v rámci vysoce organizovaného systému elektrolytické napětí mezi vnitrobuněčnými a mimobuněčnými prostory a usnadňují tak příjem živin do buněk prostřednictvím buněčných membrán stejně jako odstraňování odpadních látek z buňky (např. prostřednictvím sodno-draselné pumpy). Elektrolyty podporují osmotický tlak a acidobazickou rovnováhu, zajišťují přenos všech druhů látek a vzruchů z buňky do buňky, a také odpovídající reakce na podněty jako svalové stahy, uvolňování hormonů, nervové vzruchy atd. Některé elektrolyty jako Na, K, Cl a Ca zastávají v těchto činnostech postavení všeobecného významu, zatímco jiné plní pouze specifické metabolické úlohy. Tento systém funguje pouze v případě dostatečných zásob vody a elektrolytů a u zdravých zvířat by se neměla vyskytnout žádná funkční selhání. Naopak průjmy, horečnaté stavy, ale také energeticky bohaté krmné dávky či během přirozeného procesu, jako je např. porod u klisny, mohou narušit metabolismus vody a elektrolytů. U aktivně se potících jedinců se mohou tyto poruchy vyskytnout také z důvodu vyššího vnějšího zatížení jako je transport nebo nezvykle dlouhé období zátěže (trénink – závod), projevující se nadměrnými ztrátami vody a minerálních solí (viz také EQUISTRO ELECTROLYT 7). V těchto případech vhodné dávky jsou takové, které dovolí koni ihned kompenzovat takto vzniklé ztráty. Vitamíny a esenciální aminokyseliny svým vlivem tento proces plně podporují. Equistro Elytaan může být podáván každodenně k doplnění minerálních látek, stopových prvků, esenciálních aminokyselin a vitamínů nutných k fyziologické vitalitě koně.


Equistro Elytaan může být podáván:
  • jako podpůrná součást léčby
  • v přestávkách mezi závody, při a po závodech
  • jako prostředek „první pomoci“ u klisen při porodu
  • před transportem či jiným fyzickým vypětím
  • ke zkrácení doby rekonvalescence
  • ke zvýšení výkonnostního potenciálu a okamžitému doplnění rezerv v období zvýšených požadavků


Obsah minerálních látek v Equistro Elytaan je sestaven s ohledem na množství elektrolytů, které odchází z těla formou potu, ale i přesto nemůže být toto množství nahrazeno úplně. Toto platí především pro Na a Cl. Vzhledem ke své tekuté formě a relativně malým dávkám 10-40 ml na zvíře, je Equistro Elytaan vhodný jak pro podávání společně se stravou, tak přímo, orálním aplikátorem. Proto může být podáván orálně jako „ prostředek první pomoci“ i zvířatům, která zprvu nejsou ochotna pít. Tato metoda může být použita i u zvířat, kterým nemůže být podáváno velké množství tekutin během soutěže. Při podávání může být vycházeno z první dávky nebo lze velikost dávky přizpůsobit individuálním požadavkům.


Živiny obsažené v každé dávce Equistro Elytaan společně s vysokým obsahem prvků přispívají ke stabilizaci výkonnostní kapacity koně, především pokud je přípravek podáván v pravidelných dávkách, a to díky enzymatické podpoře, kterou obsažené prvky zajišťují, a jejich vlivu na energetický metabolismus (kyselina panthotenová, kyselina nikotinová, Mn) nebo proteinový metabolismus (kyselina panthotenová, kyselina nikotinová, lysin, methionin, Mn).


Po použití vždy pečlivě uzavřít!
Skladujte v suchu do 25 °C, mimo dosah dětí!


Produkty řady Equistro neobsahují žádné dopingové látky!


Příbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:

Vhodné příslušenství

Diskuze k Equistro Elytaan

Nový komentář

Proč nakupovat u nás?