Dotazy, články > Odborné články > FirstMate - technologicky i surovinově unikátní super- a ultra- prémiové hypoalergenní krmivo pro psy

FirstMate - technologicky i surovinově unikátní super- a ultra- prémiové hypoalergenní krmivo pro psy


Na dotaz

First Mate je přírodní krmivo nejvyšší kvality, respektující psa jako masožravce. Toto krmivo je doporučeno nekomerčními recenzenty krmiv jako dlouhodobě bezpečná výživa. Podle odborných nekomerčních analýz je zařazeno do kategorie naturálních krmiv nejvy

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci

FirstMate - technologicky i surovinově unikátní super- a ultra- prémiové hypoalergenní krmivo pro psy

hmotnost včetně obalu kg

FirstMate - technologicky i surovinově unikátní super- a ultra- prémiové hypoalergenní krmivo pro psyTechnologicky unikátní super- a ultraprémiové krmivo

Krmivo FirstMate je jedno z mála vyráběných technologií "gentle manufacturing process" , tzn. na rozdíl od klasických extrudérů při nízkých teplotách, které jedině umožňují zachovat potřebné výživové hodnoty v krmivu (podobně jako v mraženém ovoci najdete téměř shodný obsah účinných látek, jako v čerstvém, ovšem v kompotu nikoliv) a při vysoce kvalitních surovinách dosáhnout vysoké stravitelnosti.

Jako jediné na světě pak používá pro výrobu krmiva pro psy technologii "VIS - Vacuum Injection System", systém vakuové injektáže rybího a kuřecího tuku, vitamínů, minerálů,enzymů a probiotik do vnitřní struktury granulí na konci výrobního procesu. Výsledkem jsou granule v celé své hmotě obsahující zmíněné látky, nikoliv jen na povrchu, jak tomu bývá jinde. Granule mají minimalizován vnitřní povrch, čímž je zabráněno v maximální možné míře nežádoucímu znehodnocování především tuků oxidačními procesy.

Granule vynikají vysokou hustotou, v žaludku nebobtnají v celém svém objemu najednou, ale dochází k postupnému odvalování hmoty granulí dál do dvanácterníku. Tento zdánlivě nepodstatný jev je vynikající zprávou pro majitele velkých a obřích plemen, protože znamená účinnou prevenci mnohdy smrtelně probíhající náhlé příhody břišní u psů - torze žaludku.Surovinově unikátní super- a ultraprémiové krmivo

Všechny suroviny vstupující do výrobního řetězce FirstMate jsou vysoce jakostní, pečlivě vybírané a testované, aby s jistotou splňovaly požadavky na pokrytí veškerých výživových potřeb psů.

Zvláštní důraz je kladen na prémivou kvalitu použitých masových mouček, ať už je to kuřecí moučka z kuřat potravinářské kvality, sleďová moučka z ryb lovených v ekologicky nezatížených oblastech severního Pacifiku (sleď má nejvyšší procento bílkovin ve srovnání s lososem a sardinkami, které bývají zdrojem rybích mouček v krmivech) nebo moučka z novozélandského jehněčího nejvyšší kvality.

U krmiv, kde je jako zdroj bílkovin uváděno čerstvé maso, není možné technologicky dosáhnout vyššího absolutního množství sušeného podílu masa v granulích než něco kolem 3%. U krmiv vyrobených přímo z masové moučky může být toto číslo až sedminásobné, v závislosti na množství masové moučky v krmivu. U FirstMate tomu tak je. Že pak krmíte svého psa stravou pro masožravce a nikoliv pro vegetariány se můžete přesvědčit na grafech znázorňujících podíl živočišných bílkovin na celkové deklaraci bílkovin v krmivu na obalech krmiv FirstMate. U FirstMate tento podíl činí až 87%, u krmiv z čerstvého masa by toto číslo bylo 12%, kdyby ho ovšem výrobci zveřejňovali.

Tak jako FirstMate disponuje významnou převahou živočišných zdrojů bílkovin nad rostlinnými (z obilovin), nenajdete zde ku prospěchu psů ani žádné přidané rostlinné oleje (s výjimkou formule Holistic, kde je avokádový olej). Poctivým podílem kuřecího a hlavně rybího tuku je dosaženo unikátního poměru nenasycených mastných kyselin omega-6 ku omega-3, kdy první číslice tohoto poměru je ideálně pod hodnotou 5 (takový poměr naleznete pouze u jediného dalšího krmiva a tím je Canine Caviar. Co tento poměr "umí" se přesvědčí každý na bezkonkurenční kvalitě srsti psa krmeného takovým krmivem.

Celá ultraprémiová řada FirstMate užívá jako jediné zdroje sacharidů celozrnnou rýži a speciálně upravené (gelatinizací párou) brambory odrůdy Idaho. Není použita pšenice ani kukuřice, zdrojem kvalitních vysoce stravitelných bílkovin je pouze sleďová nebo jehněčí moučka (kromě formule Holistic, která poplatně své filozofii užívá ještě třetí zdroj - kuřecí moučku a celé kuře). Ultraprémiová řada FirstMate tak znamená nejširší nabídku absolutně hypoalergenních formulí na trhu. Vyberete zde výživu jak pro citlivé štěně tak pro psího seniora.

Obsah vlákniny je až dvojnásobný oproti ostatním značkám, blahodárně tak působí na kvalitu zažívání.

V každé porci FirstMate je obsažen extrakt z juky, extrakt ze žraločích chrupavek, korýšů a měkkýšů, celé spektrum vitamínů a minerálů včetně chalátových forem zinku a mědi, čtyři druhy aktivních enzymů získaných fermentačními procesy bakterie Bacillus subtilis. V některých formulích naleznete bohaté zdroje přírodních ochranných látek - borůvky, brusinky, česnek, vojtěšku alfaalfu, dále mořské řasy kelpu a spirulinu, mrkev, jablka, sýr cottage, lněné semínko z bioprodukce a včelí pyl, který optimalizuje spektrum aminokyselin v krmivu.

V krmivu FirstMate nenaleznete vedlejší živočišné a rostlinné produkty, vejce (bílek je silný alergen a působí abiogenně - zhoršuje využítí bílkovin z potravy), nedefinované obiloviny, levné rostlinné oleje, barviva ani chemické antioxidanty.použity materiály FirstMatePříbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:

Vhodné příslušenství

Diskuze k FirstMate - technologicky i surovinově unikátní super- a ultra- prémiové hypoalergenní krmivo pro psy

Nový komentář

Proč nakupovat u nás?