Dotazy, články > Vaše dotazy na veterináře > Giardióza, parazitární onemocnění trávícího traktu u psů, způsobené prvokem Giardia lamblia

Giardióza, parazitární onemocnění trávícího traktu u psů, způsobené prvokem Giardia lamblia


Skladem

Náš pes měl opakované průjmy, zhubl a veterinář po vyšetření stolice určil příčinu: parazit giardia lambia. Jak máme postupovat? A je to přenosné i na lidi? Děkujeme za odpověď.

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaciGiardióza, parazitární onemocnění trávícího traktu u psů, způsobené prvokem Giardia lambliaodpověď:
Giardia lamblia je parazit, který žije v infikovaném střevním traktu zvířat, ale i člověka. Mezi typické symptomy onemocnění patří průjem, plynatost, křeče v horní části střevního traktu a také úbytek na váze.
Prvok Giardia lamblia se vyskytuje v tenkém střevě jedince, kde se přichytí na povrch sliznice a tam parazituje. Jejich vylučování trusem vede ke kontaminaci okolí a po jejich pozření jiným živočichem či člověkem se uzavírá jejich životní cyklus.

Je nutná léčba dle doporučení veterináře, vhodným přípravkem k tomuto účelu je přírodní preparát Yuccan značky Farmadiet Group. Jeho hlavním účinkem je schopnost ničit vegetativní stadia i spory Giardie lamblie. Za tuto funkci vděčí tento preparát své hlavní složce - extraktu z pouštní rostliny Yucca sidigera.


© Petra Knihová

Podrobné informace o tomto onemocnění i o přípravku Yuccan naleznete v článku Yuccan, přírodní cestou proti giardióze


Příbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:

Vhodné příslušenství

Diskuze k Giardióza, parazitární onemocnění trávícího traktu u psů, způsobené prvokem Giardia lamblia

Nový komentář

Proč nakupovat u nás?