Dotazy, články > Vaše dotazy na veterináře > Invaze parazitů u koťat

Invaze parazitů u koťat


Na dotaz

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu, pokud je to možné. Máme doma 2 dospělé kočky a 2 dvouměsíční koťata. Před 4 dny jsem si všimla, že koťatům v srsti běhají placatý cca 2-3 mm dlouhý broučci. Jsou tmavě hnědí až do černa. Těch broučků tam mají hod

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaciInvaze parazitů u koťatodpověď:
Dobrý den, zcela jednoznačně jde o blechy. Pokud neskáčou, nemusíte se jejich přenosu na člověka až tak moc obávat, v opačném případě (kdyby skákaly) byste je však téměř s určitostí "chytili" také a přenesli byste si je i domů, kde se tyto "skákající" blechy neuvěřitelně rychle množí a jsou během poměrně krátké doby schopny zamořit celý byt!
Co se chování Vašich koťat týče, je s největší pravděpodobností způsobeno anemií (chudokrevností), která vznikla úbytkem krve od blešího sání. Takováto anemie může vést dokonce až k úhynu zvířete, nezakročí-li se včas. Je třeba všechny Vaše kočky urychleně odblešit a koťatům začít podávat léky na podporu krvetvorby (po domluvě s Vaším veterinářem B12, železo). Koťata se vzpamatují rychle, nebojte, jen je třeba začít co nejdříve. Jakmile se budou kočky jevit opět čilé, musíte je všechny také odčervit, včetně těch dospělých. Je vhodné pak také vystříkat kočičí pelíšky a místa, kde nejčastěji lehávají.
Žijí-li Vaše kočky venku, je třeba odblešovat a odčervovat častěji a pravidelně, invaze parazitů se může kdykoliv opakovat.

Přeji hodně úspěchu v boji s blechami!


© MVDr. Miroslav Svatoš

Dobrý den, děkuji Vám moc za Vaši radu, velice mi pomohla, udělali jsme vše dle vašeho doporučení a kočky mají blech už minimálně. Tak snad se jich už co nejdříve zbavíme úplně. Koťata se už také zotavují.

Ještě jednou moc děkuji!
Příbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:

Vhodné příslušenství

Diskuze k Invaze parazitů u koťat

Nový komentář

od: Vít Ryška, Reakce

Datum: 2009-07-14 00:14:59

Název příspěvku: Jsou všenky přenosné z kočky na člověka?

Dobrý den,mám akutní dotaz jestli může člověk chytit všenky od kočky. Děkuji

od: lucie, Reakce

Datum: 2008-09-04 18:03:09

Název příspěvku: Invaze parazitů u koťat

Dobrý den našli jsme malé kot´átko je asi tak 2-3 týdny staré a má blechy mame jí v bytě tak jsem se chtěla zeptat existuje pro takhle malé kot´átko něco proti blechám??
Předem děkuji za odpověd

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2008-09-08 09:27:05

Název příspěvku: Invaze parazitů u koťat

Dobrý den, v takto nízkém věku bych doporučovala s použitím běžných antiparazitárních přípravků ještě počkat a pokusit se zatím blechy ze srsti koťátka alespoň vybírat (a následně likvidovat). Od 7 týdnů věku použijte např. Frontline spray.

od: Lucie, Reakce

Datum: 2014-06-06 13:44:10

Název příspěvku: Invaze parazitů u koťat

Dobrýden,můžete mi říct nějaký konkrétní přípravek? děkuji


Proč nakupovat u nás?