Dotazy, články > Vaše dotazy na veterináře > Jak správně zvyšovat krmné dávky u štěněte

Jak správně zvyšovat krmné dávky u štěněte


Skladem

Máme belgického ovčáka Malinois, je 3 měsíce starý a nevíme, jak správně dávky zvyšovat podle váhy pejska. Můžete nám poradit? Krmíme ho 4x denně. Děkuji

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci


hmotnost včetně obalu kg

Jak správně zvyšovat krmné dávky u štěněteodpověď:
Dobrý den, krmíte-li granulovanou stravou, doporučené dávkování je vždy uvedeno přímo na obalu krmiva. Jde však o orientační údaje, z kterých je třeba vycházet při průměrné zátěži psa a průměrném způsobu zužitkování krmiva. Vše je ale závislé na individuálních potřebách jedince, a tak je někdy třeba krmnou dávku přizpůsobit. Nejste-li si jistý, poraďte se s veterinářem, který dokáže nejlépe výživný stav psa posoudit. Ten ale psa musí vidět, aby mohl říct, zda je hubený či tlustý. Rozhodně se nespoléhejte na rady "zkušených" pejskařů z ulice.
Krmíte-li doma připravovanou stravou, navštivte veterináře v každém případě, abyste se poradil jak o krmných dávkách, tak i o doplňcích výživy (vitamíny, minerální látky apod.), které je při vařené stravě vždy nutno do krmiva přidávat. Ve věku 3 měsíců již není nutné krmit štěně 4x denně, můžete již počet dávek snížit na 3 denně a během cca 2 měsíců již jen na 2 denně. Dospělý pes se může krmit již jen 1x denně.


© Petra KnihováPříbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:

Vhodné příslušenství

Diskuze k Jak správně zvyšovat krmné dávky u štěněte

Nový komentář

od: Marcela Štemberová, Reakce

Datum: 2010-01-12 13:49:10

Název příspěvku: Hubený pes

Dobrý den,
mám 18 měsičního belgického ovčáka se zánětem slinivky.Pes dostává dietu Trovet,nyní je bez problémů,akorát je strašně hubený.Můžete mi poradit nějaký přípravek na příbrání váhy?

Předem děkuji za odpověď Marcela Štemberová

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2010-03-22 17:23:58

Název příspěvku: Hubený pes

Dobrý den, u zánětu slinivky dostává pes k dietě jistě i léky (např. Pancreolan apod.), při tomto onemocnění bývají ale zvířata většinou velmi hubená a trvá dlouho, než začnou znovu přibírat. K dietě bych rozhodně nedoporučovala cokoliv přidávat a vyčkejte, až se pejsek srovná a začne sám přibírat.

Reakce

Datum: 2010-01-06 11:39:45

Název příspěvku:

od: Irena Monhartová, Reakce

Datum: 2009-04-02 16:43:41

Název příspěvku: Granule pro štěně bobtaila

Dobrý den,mám 4 měsíční fenku bobtaila a chtěla bych vědět,jaké jsou nejlepší granule pro její vývin.Chovatel jí měl zvyklou na značku DELIKAN pro štěňata,ale nějak se mi nezdají.Prý obsahují vše potřebné.Prosím o vaši radu. Děkuji Monhartová

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-04-03 10:56:00

Název příspěvku: Granule pro štěně bobtaila

Dobrý den, pro Vaše štěně budou vhodné granule typu Puppy Large Breed či Junior Large Breed (pro štěňata velkých plemen), výběr konkrétní značky je pak již jen na Vás a záleží také na tom, jak bude dané krmivo Vaší fence vyhovovat, což zjistíte samozřejmě až po jeho vyzkoušení. Rozhodně však vybírejte z krmiv řady superprémiové či ultraprémiové. Většina značek nabízí krmivo pro štěňata velkých plemen s kuřecím masem, stačí si jen vybrat, ať již by šlo o značku Arden Grange, BiOMill, Eukanuba či Hills... Pokud byste chtěla vyzkoušet jehněčí maso, pak je zde např. krmivo First Mate Lamb/Rice Puppy Large Breed nebo Purina Pro Plan Puppy Large Breed Athletic (Lamb/Rice). Také je vynikající krmivo z veterinární řady Royal Canin VET Maxi Junior. K jakémukoliv krmivu, pro které se nakonec rozhodnete, bych Vám doporučila podávat kvalitní kloubní výživu. A vzhledem k tomu, že bobtail je plemeno, kde se klade velký důraz na kvalitu srsti, doporučila bych také nějaké vhodné přípravky na podporu kvality kůže a srsti.

od: Kopidlanská Michala, Reakce

Datum: 2008-04-25 10:01:52

Název příspěvku: jak krmit dvouměsíční štěně retrívrra zlatého

Chtěla jsem se prosím zeptat mám 2měsčíní štěně retrívra a nevím jak často krmit

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2008-04-25 11:49:45

Název příspěvku: jak krmit dvouměsíční štěně retrívrra zlatého

Máte-li dvouměsíční štěňátko, pravděpodobně jste si ho právě přivezla od chovatele. Ten by Vám měl říct, jak často byla štěňata zvyklá žrát, a z toho by bylo dobré vycházet. Nejprve by bylo vhodné dodržet režim, na který je štěně zvyklé, a postupně je přivykat na režim Váš. Nemáte-li od chovatele žádné informace, dodržujte obecné pokyny. Ve dvou měsících je vhodné štěně krmit 4x denně, nejlépe denní krmnou dávku rozdělit na 4 stejné části a intervaly mezi krmeními by měly být také přibližně stejné. Čili v tomto věku je vhodné krmit štěně ráno, v poledne, později odpoledne a večer. Ve věku zhruba tří měsíců již můžete krmit jen třikrát denně. Ale abych se zbytečně neopakovala, vše ostatní se můžete dočíst v odpovědi na dotaz ohledně krmení tříměsíčního belgického ovčáka. Při volbě krmení dejte pozor, abyste vybrala odpovídající druh krmiva, v případě zlatého retrievra jde o velké plemeno, a tak rozhodně krmte krmivem s označením Puppy Large Breed či Junior Large Breed. Dále bych Vám také doporučila podávat preventivně kloubní výživu. Retriever je plemeno se sklony k nadváze, a to je velmi důležitý faktor pro poškození kloubních chrupavek a následný rozvoj artrózy, což je problém, který se právě u tohoto plemene velice často vyskytuje. Z těchto důvodů je tedy nanejvýš vhodné chondroprotektiva (kloubní výživu) podávat, a to i v případě, že štěně nijak tlusté není.


Proč nakupovat u nás?