Dotazy, články > Vaše dotazy na veterináře > Je možné kombinovat veterinární klinické diety Eukanuba, Hills, Purina, Royal Canin a Specific s dietou Trovet ASD

Je možné kombinovat veterinární klinické diety Eukanuba, Hills, Purina, Royal Canin a Specific s dietou Trovet ASD


Na dotaz

Dobrý den, po zánětu močových cest u našeho šestiletého kocourka nám byla doporučena veterinární klinická dieta Trovet ASD. Chtěla bych mu však dopřát pestřejší stravu. A proto se chci zeptat, zda je možné kombinovat různé druhy dietních potravin. Je možn

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci


hmotnost včetně obalu kg

Je možné kombinovat veterinární klinické diety Eukanuba, Hills, Purina, Royal Canin a Specific s dietou Trovet ASDodpověď:
Ano, můžete používat různé značky krmiva, ve Vašem případě veterinárních klinických diet, nestřídejte je však příliš často. Vždy nejprve spotřebujte balení jedné značky krmiva a pak teprve začněte krmit další. Chcete-li ke granulím přidávat kapsičky či konzervy, vždy dávejte stejný typ (stejnou značku) krmiva granulovaného i konzervovaného. Např. Eukanuba VD Cat Struvite Urinary granule a konzerva, Hills Feline c/d granule, konzerva a kapsičky, Purina VD Feline UR Urinary, Royal Canin Waltham Feline Urinary granule a kapsičky, Specific FCD Adult Struvite Management granule a konzervy, stejně tak Vámi již používaný Trovet ASD.
V žádném případě nedoporučuji dávat jeden den jednu značku a další den jinou, či kombinovat různé značky krmiva najednou.


© Petra KnihováPříbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:

Vhodné příslušenství

Diskuze k Je možné kombinovat veterinární klinické diety Eukanuba, Hills, Purina, Royal Canin a Specific s dietou Trovet ASD

Nový komentář

od: Milan Brzoň, Reakce

Datum: 2009-07-18 17:46:18

Název příspěvku: Nejlepší krmivo pro štěně

Dobrý den, potřeboval bych poradit nejkvalitnější krmivo (na ceně nezáleží) pro naše 7 týdenní štěně - fenku vážící 2,2 kg. Jedná se o křížence kokra a jezevčíka. V útulku odhadovali, že jako dospělá bude vážit 10 - 15 kg. V současnosti se nám doma sešlo krmivo "Eukanuba Puppy Junior Small" a "Royal Canin size health nutrition Mini Junior 33" - takže tyto dvě krmiva nyní mícháme 50:50, takže dostává stálou směs.
Chtěl jsem se tedy zeptat:
1. jestli je míchání dobrý nápad.
2. zda verze small/mini je pro toto štěně dobrá, nebo bude lepsí přejít na medium nebo míchat small a medium ?
3. je lepší Eukanuba nebo Royal Canin, nebo něco třetího ?
Děkuji moc za rady.
Milan Brzoň

od: Lucie, Reakce

Datum: 2008-02-13 08:49:49

Název příspěvku: Je možné kombinovat veterinární klin.diety?

Dobrý den, náš 3 letý kocourek prodělal zánět močových cest a byla mu doživotně doporučena dieta Trovet ASD nebo Purina VD Feline UR Urinary. Někde jsem se dočetla, že to jsou diety léčebné, které se mohou používat pouze určitou dobu. Chtěla bych se zeptat co byste doporučovali vy a jestli je možné občas přilepšit třeba vařenou rybou? V obchodě jsem viděla granule Purina Cat Chow Urinary je možné podávat i tyto granulky?Předem děkuji za odpověď.

od: MVDr. Miroslav Svatoš, Reakce

Datum: 2008-02-25 10:27:45

Název příspěvku: Je možné kombinovat veterinární klin.diety?

Dobrý den, pokud Váš kocourek zánět močových cest prodělal a dál je zdráv (potvrzeno
laboratorním vyšetřením moči), dále bych mu "léčebné" veterinární klinické diety ani nedával a klidně bych začal opět krmit běžné krmivo, ať už Purinu Urinary, kterou jste viděla v obchodě, či krmivo, na které jste byla zvyklá. V tom případě by jistě ani neškodila vařená ryba nebo cokoliv jiného pro kočku vhodného. Avšak v případě opakovaných zánětů nebo urolitiázy, kdy by byla indikována veterinární dieta, naopak nedávat nic jiného, jedině občas diety prostřídat, ale opatrně a ne příliš často. Jak již jsem odpovídal na dotaz ohledně střídání značek veterinárních klinických diet (viz. článek výše), vždy nejprve spotřebujte balení jedné značky krmiva a pak teprve začněte krmit další. A chcete-li ke granulím přidávat kapsičky či konzervy, vždy dávejte stejný typ (stejnou značku) krmiva granulovaného i konzervovaného.


Proč nakupovat u nás?