Dotazy, články > Vaše dotazy na veterináře > Kloubní výživa a další vhodné doplňky stravy pro štěně bearded kolie

Kloubní výživa a další vhodné doplňky stravy pro štěně bearded kolie


Skladem

Dobrý den, budu si kupovat 8 týdenní štěně bearded kolie. Protože je v dospělosti udávaná velikost 53 – 56 cm a váha max. 25 kg, je toto plemeno někde mezi hranicí středního a velkého psa. Proto by mě zajímalo, zda mám krmit granulemi pro stěňata velkých

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci


hmotnost včetně obalu kg

Kloubní výživa a další vhodné doplňky stravy pro štěně bearded kolieodpověď:
Dobrý den, bearded kolii bych řadila rozhodně mezi plemena střední velikosti, a tak bych na Vašem místě volila krmivo pro štěňata středních plemen (Puppy Medium Breed). Kloubní výživa nikdy není na škodu, pokud ale budete krmit opravdu kvalitními granulemi (superprémiová či ultraprémiová krmiva), pak její přidávání do stravy není nezbytně nutné. Má-li však štěně genetické dispozice k problémům pohybového aparátu či chcete-li být zodpovědná, pak kloubní výživu přidávejte. Také vzhledem k tomu, že jde o plemeno, které bývá často využíváno ke sportu (agility apod.), dle stupně zatížení bych Vám pak kloubní výživu rozhodně podávat doporučila.

Alavis Vám jistě schvaluji, dále je vynikající také např. Caniviton (k dispozici je sypký i v tabletách) či Canosan koncentrát v sypké formě. Pokud bude Vaše štěně prosperovat a nebude mít žádné problémy, pak nebude nutné ke krmivu již nic dalšího přidávat. Jedná se však o plemeno dlouhosrsté, a tak možná budete chtít věnovat pozornost kvalitě srsti Vašeho pejska. Potom jsou velice vhodné doplňky stravy, které podporují růst a kvalitu srsti, a je jen na Vás, zda dáte raději přednost veterinárním přípravkům (např. Dermanorm, Petnil, Ungiotin mite apod.) či přírodním bylinným produktům, např. kombinaci bylinek Phytovet Dog Top Shine Coat a lososového oleje Kronch (v naší nabídce naleznete velice oblíbenou Akční sadu péče o srst).

Jistě budete chtít Vaše štěňátko občas něčím odměnit. Pamatujte na to, že pamlsky často tvoří značnou část denní krmné dávky, a tak volte pamlsky zdravé a pro štěně vhodné. Také nezapomeňte, že o co více pamlsků štěně dostane, o to méně by mělo dostat krmení, aby nebylo tlusté.

Přeji Vám spoustu radosti s Vaším novým miláčkem.


© Petra KnihováPříbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:

Vhodné příslušenství

Diskuze k Kloubní výživa a další vhodné doplňky stravy pro štěně bearded kolie

Nový komentář

od: Dana Kolářová, Reakce

Datum: 2008-10-13 08:28:23

Název příspěvku: Kloubní výživa a další vhodné doplňky stravy pro štěně bearded kolie

Dobrý den, moc děkuji za odpověď a nezlobte se ,že ještě obtěžuji, tu stravu střídáme vaříme mleté psí maso s kolínkama a kořenovou zeleninu, konzerva pro štěně, suché Puppy pro štěně a tvatoh se žloutkem,dětské piškoty.Ještě prosím začíná jezdit v autě a slintá, co je možné mu dát za lék, aby mu nebylo špatně.? Děkuji s pozdravem Kolářová

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2008-10-13 10:27:44

Název příspěvku: Kloubní výživa a další vhodné doplňky stravy pro štěně bearded kolie

Dobrý den, co se krmení a doplňků výživy Vašeho štěněte týče, nejprve bych Vám doporučila jeho stravu ujednotit. Nedávat jeden den to a druhý den ono, to psům příliš dobře nedělá. Trávicí trakt psa je uzpůsoben spíše na jednotvárnou stravu. Chcete-li krmit štěně doma připravovanou stravou, prosím, vařte mu, ale zhruba stále stejně, ne každý den něco jiného, a rozhodně ne jeden den maso s těstovinami a zeleninou, druhý den piškoty a tvaroh se žloutky a třetí den granule a konzervy! Strava má být pestrá, není to však myšleno denně něco jiného, ale aby pestrá byla krmná dávka... Pokud jste tedy rozhodnutá vařit, pak bych Vám mohla doporučit přidávat směs vitamínů a minerálů, určenou právě pro štěňata krmená doma připravovanou stravou, Aptus Multipuppy (naleznete v naší nabídce v rubrice Veterinární přípravky - Minerály, vitamíny). Rozhodnete-li se krmit granulovanou stravou (což my doporučujeme, zvolíte-li opravdu kvalitní značku a odpovídající druh), pak přidávání žádných vitamínů není nutné, protože těch granule obsahují dostatek. Doporučila bych pak snad jen kloubní výživu (více se dočtěte v článku výše) a v případě dlouhosrstého plemene i přípravky na podporu růstu a kvality srsti (toto je zmíněno také v článku výše). Nakonec tedy ještě něco málo k problému s cestovními nevolnostmi. V naší nabídce naleznete v rubrice Veterinární přípravky - Různé i přípravek Beaphar Reisfit, tablety proti cestovním nevolnostem, a také Vám mohu nabídnout vynikající pochoutku Treats Travel Dog (pro štěňata i dospělé psy) značky Mark & Chappell, která působí proti nevolnosti a neklidu během cestování.

od: Dana Kolářová, Reakce

Datum: 2008-10-10 12:11:35

Název příspěvku: Kloubní výživa a další vhodné doplňky stravy pro štěně bearded kolie

Dobrý den, prosím o radu koupili jsme štěně bearded kolie 15 týdnů v očkovacím průkazu má očkování Biocan DHPPi2x, Biocan L 2x,BiocanLR 1x.Je to vše co má v tomto věku mít,abychom něco nezanedbali a jaké dávat vitamíny aby štěněti nic nescházelo.Děkuji předem za odpověď.

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2008-10-11 12:29:38

Název příspěvku: Kloubní výživa a další vhodné doplňky stravy pro štěně bearded kolie

Dobrý den, ano, nutná očkování má Vaše štěňátko kompletní (včetně vztekliny), další vakcinace Vás tedy čeká až za rok. Avšak od 3 měsíců stáří je možné psa očkovat také proti borelióze, s přeočkováním za 3 až 6 týdnů a pak vždy jedenkrát ročně. Vzhledem k tomu, že letos již nejspíš příliš klíšťat nebude, lze zatím počkat a psa naočkovat před začátkem příští sezóny výskytu klíšťat, to znamená zhruba v únoru až březnu. To by bylo vše k očkování. Doplňky výživy Vám můžeme doporučit různé, ale vše je závislé především na tom, čím a jak je štěně krmeno, zda granulemi, v tom případě jakými, či doma vařenou stravou. Co se dalšího týče (např. kloubní výživa výživa apod.), více naleznete v článku výše.


Proč nakupovat u nás?