Kloubní výživa a vhodné pamlsky pro sedmiletou fenu zlatého retrívra

Otázka

Dobrý den, jsem majitelkou téměř sedmileté feny zlatého retrívra. Celý život ji nekrmíme ničím jiným než krmením Eukanuba, Royal Canin nebo Hills a jako štěně dostávala do krmení také přípravky na klouby. Ráda bych jí poskytla co nejlepší péči, a to hlavn

Odpověď

Dobrý den, pokud chcete Vaší fence podávat "zdravé pamlsky", dovolila bych si Vám nabídnout několik možností, a to zaprvé pamlsky Eukanuba Biscuit Mature. Jsou ideální, krmíte-li právě krmivem Eukanuba, a obzvlášť vhodné proto, že je v nabídce i varianta přímo pro starší psy Mature.
Jako další bych Vám z naší nabídky mohla nabídnout pamlsky Kronch, (např. Kronch treat s 85% podílem lososa), které i když nejsou určeny přímo pro seniory, jsou vynikajícím doplňkem stravy, stejně tak i Kronch lososový olej, ten ale již není myšlen jako pamlsek.
Další pamlsky, které jsou pro seniory určeny, jsou Treats od Mark & Chappell, konkrétně Treats Geriatrum.
Vynikající pamlsky jsou také Purina Pro Plan či pamlsky Zinpro.


V naší nabídce naleznete také pamlsky určené přímo na podporu kloubů a celého pohybového aparátu psů, a to pamlsky Beaphar Dog Joint Problems. Tyto jsem na základě Vašeho podnětu (Váš dotaz na zdravé pochoutky na podporu kloubů a celého pohybového aparátu psů) nově zařadila do našeho sortimentu. Jde o měkké pamlsky s glukosaminem, který má pozitivní vliv na správnou funkci pohybového aparátu.

Chcete-li fence dopřát pamlsky, vybírala bych asi z těchto, které jsem Vám zde napsala. Pokud bych Vám ale měla zodpovědně poradit, rozhodně je vhodné, nezávisle na krmivu a pamlscích, podávat i kloubní výživu, odpovídající věku a plemeni. Doporučuji buď osvědčenou kvalitu značky Alavis, kde máte výhodu tabletové formy, čili velmi snadné dávkování a podávání, a to např. Alavis 3, v případě pohybových potíží a bolestivosti pak Alavis MSM

Glukosaminsulfát.

Špičkový je také přípravek Canosan, který je v sypké formě, stejně jako Caniviton.
Podrobné informace o přípravku Alavis MSM™

glukosaminsulfát naleznete v článku Alavis MSM

glukosaminsulfát.

Vybrat si ale samozřejmě můžete jakákoliv jiná chondroprotektiva v kategorii kloubní výživa na našich stránkách.


Na závěr tedy:
Základem je kvalitní krmivo, doplněné o kvalitní kloubní výživu, a k této kombinaci pak můžete přidávat pamlsky, které si vyberete.

© Petra Knihová
Více informací o problematice pohybového aparátu psů naleznete v článku Klouby Vašeho psa a péče o ně.