Dotazy, články > Vaše dotazy na veterináře > Krmení, očkování a odčervení štěněte

Krmení, očkování a odčervení štěněte


Na dotaz

Přivezli jsme si domů malé štěňátko, ale nevíme, jak často ho máme krmit. A kdy ho máme odčervit a naočkovat?

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaciKrmení, očkování a odčervení štěněteodpověď:
Při odběru štěněte je dobré dodržet počet krmných dávek, na které bylo štěně zvyklé u chovatele. K novému majiteli jde štěně většinou v 7 až 8 týdnech věku a v té době se štěňata krmí 4x až 5x denně. Ve věku 2 měsíců lze krmit 4x denně, ve 3 měsících můžete již počet dávek snížit na 3 denně a zhruba v půl roce věku stačí krmit štěně 2x denně. Dospělý pes se může krmit již jen 1x denně.


Štěně by mělo být odčervováno ve 2 týdnech věku, dále ve 4, v 6 a 8, doporučuji pak zhruba do půl roku věku štěně preventivně odčervovat jednou měsíčně. V dospělosti by se měl pes preventivně odčervovat minimálně jednou až dvakrát ročně, raději však vícekrát, zvláště pohybuje-li se v místech s větším rizikem nakažení parazity (parky či louky používané k venčení psů, kynologická cvičiště apod.).


Štěňata se očkují poprvé v 6. týdnu života, pak v 9. týdnu a nakonec ve 12. týdnu. Vynechá-li z nějakých důvodů chovatel první očkování v šesti týdnech věku, pak je tedy první vakcinace v 8. až 9. týdnu a další pak ve 12. týdnu. Při vakcinaci ve 12. týdnů se již štěně očkuje i proti vzteklině.


© Petra Knihová
Příbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:


Diskuze k Krmení, očkování a odčervení štěněte

Nový komentář

od: Palová Jiřina, Reakce

Datum: 2008-05-21 19:11:24

Název příspěvku: Krmiva

Dobrý den, dočetla jsem se viz. odkaz
http://www.baron.cz/pes/krmivo-pro-psy/prirodni-lekarna, že se granule třídí na extrudovaná nebo lisovaná. Jsou extrudovaná opravdu tak zdrav. závadná? Jak se v dnešní velké škále krmiv orientovat, která jsou vysoce kvalitní a zdraví prospěšná? Konkretizujte prosím značky. Co si myslíte o krmivech http://www.platinum-natural.cz/, http://www.baron.cz/pes/krmivo-pro-psy/lisovana-krmiva-fit-croc/i-0 a Kronch, ve srovnání se značkami Hill´s, Royal Canin a First Mate!!! Děkuji předem za Vaší odpověď.

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2008-05-21 22:37:04

Název příspěvku: Krmiva

Dobrý den, ptáte-li se na konkrétní krmiva, která považujeme za kvalitní, pak se stačí podívat do naší nabídky krmiv. Mluvím tedy o kompletních granulovaných krmivech, mezi která nepočítám konzervy Pedigree či Kitekat, ta jsme zařadili do naší nabídky spíše coby doplňkové mokré krmivo. V našem obchodě nabízíme pouze kvalitní a osvědčená krmiva, která máme vyzkoušená s výborným výsledkem. Tím nechci říct, že jiná krmiva by kvalitní nebyla, nemáme s nimi však mnoho zkušeností, viz. např. krmivo Platinum, které zmiňujete. Pokud chcete poradit, čím se řídit při výběru vhodného krmiva, pak jakousi známkou kvality je označení superprémiové či dokonce ultraprémiové krmivo. Každému však vyhovuje něco jiného, a tak je někdy třeba vyzkoušet i více druhů či více výrobců. Čili naše rada: osvědčená kvalita osvědčených značek krmiv označených známkou superprémium či ultraprémium. A nyní k Vaší otázce ohledně rozdílu mezi extrudovanými a lisovanými krmivy. Přečtete-li si důkladně článek, na který upozorňujete, jistě si všimnete, že jde o čistě propagační článek konkrétního krmiva konkrétní značky. Mohu Vás odkázat na několik našich článků týkajících se výběru vhodného krmiva pro psy, viz. naše rubrika Odborné články: http://www.veterinarnipece.cz/odborne-clanky/ . Jde také o články od výrobců konkrétních značek krmiv, mohou Vám však pomoci udělat si i jiný pohled na věc.


Proč nakupovat u nás?