Dotazy, články > Vaše dotazy na veterináře > Krmivo pro psy a krmivo pro kočky

Krmivo pro psy a krmivo pro kočky


Na dotaz

Dobrý den, zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi psím a kočičím krmivem. Máme doma psa, malou čivavu, a také kočku. Jsou na sebe zvyklí, krmíme je společně a oba dostávají granulky, pes samozřejmě krmení pro pejsky a kocour pro kočičky, ale občas si vzájemn

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaciKrmivo pro psy a krmivo pro kočkyodpověď:
Psi a kočky se ve svých nárocích na složení potravy zcela liší.
  • Psi jsou všežravci a mají takové anatomické a fyziologické vlastnosti, které jim umožňují přijímat velmi rozmanitou potravu. A pokud je to nezbytně nutné, mohou přežívat i na bezmasé dietě.
  • Kočky jsou naopak striktními masožravci a oproti psům potřebují vyšší obsah bílkovin. Pro své přežití potřebují konzumovat živočišné tkáně, důvodem je potřeba taurinu, pre-formovaného vitamínu A a arachidonových kyselin. Všechny tyto živiny jsou přítomny pouze v živočišné tkáni.

Nároky psů na bílkoviny jsou odlišné od nároků koček. Doporučené množství bílkovin s průměrnou biologickou hodnotou pro rostoucí psy je minimálně 22% a pro dospělé psy 18% sušiny. Doporučené množství bílkovin pro rostoucí koťata je 30% a pro dospělé kočky 26% v sušině.
Stejně tak nároky na sacharidy se u psů a koček liší. Granulovaná psí krmiva obvykle obsahují 30 až 60% sacharidů, naopak kočky jsou krmeny stravou založenou především na bílkovinné složce a obsah sacharidů by neměl přesahovat 35% v sušině.Rozhodně tedy není vhodné, aby se pes trvale živil krmivem pro kočky a kočka zase krmivem pro psy. Domnívám se, že pokud si Váš pes a kočka občas granule vzájemně "ochutnají", nic vážného se nestane, neměli by si však své misky "vyměnit", aby pes konzumoval trvale kočičí krmivo a naopak.


© Petra Knihová


v článku byly použity údaje studií společnosti Hill's™


Příbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:


Vhodné příslušenství


Diskuze k Krmivo pro psy a krmivo pro kočky

Nový komentář

Proč nakupovat u nás?