Dotazy, články > Vaše dotazy na veterináře > Labrador či ridgeback

Labrador či ridgeback


Na dotaz

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Chci si pořídit labradorského retrívra, ale je mi vymlouván, prý pro jeho časté choroby, a byl mi doporučen rhodéský ridgeback. Tímto Vás žádám o Váš odborný názor a předem děkuji za Vaši odpověď.

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaciLabrador či ridgebackodpověď:
V podstatě bych řekl, že zrovna tato dvě plemena mají podobné zdravotní problémy, které ovšem nijak navybočují z normálu a nejsou o nic horší než u jiných plemen. Snad s výjimkou kloubů u labradorů, tudíž bych na Vašem místě volil osvědčený chov, nezatížený touto vadou, a hlavně bych se být Vámi snažil psa udržovat celoživotně v dobré fyzické kondici a nepřekrmoval ho, což bývá velmi častá chyba majitelů tohoto plemene.
Vyberte si pejska spíš podle toho, jaká Vám vyhovuje povaha, tato plemena jsou totiž povahově naprosto odlišná, i když i v rámci plemene mohou jedinci vybočovat z normálu.

© MVDr. Miroslav Svatoš

Diskuze k Labrador či ridgeback

Nový komentář

od: Elie, Reakce

Datum: 2008-11-10 10:14:14

Název příspěvku: Labrador či ridgeback

nechápu jak někomu, kdo chce labradora, může někdo nabídnout ridgebacka, tohle jsou dva povahově odlišné plemena, já teda mám doma dva ridgebacky a neměnila bych, ale není to pes pro každého.

Pokud chceš labradora, tak jdi do něj a pokud jinou rasu vždy předem prostuduj, jestli to je pes právě pro tebe.


Proč nakupovat u nás?