Ledviny, játra


Na dotaz

Dobrý den, náš pětiletý pikardský ovčák měl záchvat, kdy se nemohl zvednout a zůstal ležet, nemohl na zadní packy, jako by měl křeč. Ihned jsme navštívili veterinářku, vzali mu krev, měl zvýšenou teplotu a dostal antibiotika. Pes se po záchvatu cca 2 min.

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci


hmotnost včetně obalu kg

Ledviny, játra

Dali jsme moč na rozbor, tam se projevil zánět a v krvi měl vyšší jaterní testy a bílkovinu + močovinu v krvi. Chodil na píchana antibiotika 5 dní. Doma začal dostávat pouze granule Chicopee pro dospělé střední plemeno, které už mu dáváme 3 roky. Také mu dělala sono a tam měl zvětšenou pánvičku na jedné ledvině. Po 3 týdnech mu opět vzali krev, kdy výsledek je o maličko horší a opět má zánět močového měchýře + rozšířenou pánvičku na ledvině. Dostal tedy opět píchaná antibiotika na 3 dny (nevím, zda to neni málo) a Furon + granule, které jsem viděla u Vás na stránkách, Specific Kidney support, dog all ages. Prosím o Váš názor této léčby, zda naše veterinářka postupuje správně a jak dlouho by měl granule užívat, případně zda se dají objednat od Vás. Předem děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem, B.Z.

odpověď:
Dobrý den, nelze hodnotit postup veterináře takovýmto způsobem, přes internet, na dálku, bez vyšetření psa. Navíc zmiňované výsledky jakož i "píchaná antibiotika" jsou příliš obecné pojmy, které neříkají vůbec nic...
Pokud veterinář granule Specific CKD Kidney Support doporučil, samozřejmě jsme schopni Vám je dodat. Jde o kompletní dietní krmivo pro psy s chronickou nedostatečností ledvin, jater a srdce a dále pro psy s diagnózou urátové, cystinové a oxalátové urolithiázy.
Je mi líto, ale jak jsem již zmínil, jakékoliv závěry tímto způsobem není možné dělat.

© MVDr. Miroslav Svatoš
Diskuze k Ledviny, játra

Nový komentář

od: Dadushka, Reakce

Datum: 2010-06-05 14:15:42

Název příspěvku: játra - fretka

Dobrý den, mám fretku, samečka, který je starý necelé tři roky. Bohužel se narodil s vrozenou vadou jater. Po rentgenu u veterináře jsme zjistili, že jeho játra jsou malinká, jejich funkčnost je minimální a tedy dost mizerně níčí jedy. Obzvláště amoniak z bílkovin mu neprospívá. Jeho strava by neměla obsahovat bílkoviny. Bohužel nic takového se snad ani sehnat nedá..Studovali jsme složení různých potravin a vše obsahovalo bílkoviny. Vím, že granule a konzervy Hills™ Prescription Diet™ Feline l/d™ : onemocnění jater, Hepatitická lipidóza, Hepatální encefalopatie jsou určeny pro kočky, ale začínáme být zoufalí. Od veterináře jsme dostali tablety (Enzitol metronidazolum), které pomáhají detoxikovat organismus, ovšem podávání tablet je velmi náročné. Ráda bych se proto chtěla zeptat, jestli bychom mohli zkusit podávat tyto granule a konzervy, popřípadě poraďte jinou variantu. Děkuji za odpověd.

od: Eva, Reakce

Datum: 2009-03-07 08:23:14

Název příspěvku: Ledviny, játra

Dobrý den. Máme psa, křížence 11,5 kg, 12 let. Byla mu na základě rozboru krve diagnostikovaná porucha funkce slinivky a podráždění ledvin související zřejmě s věkem. Ultrazvuk bude teprve následovat, aby bylo možné vyloučit nádor atd. Byla mi doporučeno psa udržovat v dietním režimu. V současnosti mu vařím. Jakou granulovanou dietní stravu byste doporučil? Děkuji za odpověď.

od: MVDr. Miroslav Svatoš, Reakce

Datum: 2009-03-09 13:00:37

Název příspěvku: Ledviny, játra

Dobrý den, výraz podráždění ledvin (ať již v souvislosti s věkem či bez) mi nic neříká. Může jít o zánět, sníženou funkci, selhávání atd., podráždění ledvin ale netuším, co může znamenat. Těžko tedy doporučovat dietu, nevím-li, čím přesně pacient trpí. Zeptejte se svého veterináře, který podle vyšetření bude vědět přesně, o co jde.


Proč nakupovat u nás?