Dotazy, články > Vaše dotazy na veterináře > Nadýmání u mladého psa

Nadýmání u mladého psa


Skladem

Dobrý den, máme doma sedmiměsíční štěně (psa) Norfolk teriera. Trápí ho přílišné nadýmání. Nevíme, jak mu pomoci, abychom tento problém alespoň zmírnili. Dostává suchou stravu (granule Chicopee puppy small and medium breed) a k pití vodu. Můžete nám, pros

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci


hmotnost včetně obalu kg

Nadýmání u mladého psaodpověď:
Dobrý den, v první řadě bych Vám doporučila změnu krmiva. Má-li pes problémy se zažíváním, může být na vině nevhodné krmivo. Ve Vašem případě bych volila krmivo, obsahující výtažky z yuccy, které výrazně omezují tvorbu střevních plynů a také amoniaku. Jedním z takových krmiv je např. Calibra, ideální je Calibra Lamb & Rice pro psy s citlivým zažíváním z jehněčího masa a rýže. Pro sedmiměsíční štěně by sice bylo vhodné ještě krmivo pro štěňata, v tomto případě je však jednoznačně vhodnější právě jehněčí Calibra Lamb & Rice.

Vhodným doplňkem stravy by byl jednoznačně přípravek Yuccan. Yuccan jako komplex představuje nutriční doplněk, který reguluje v několika směrech zdravý stav a správnou funkci gastrointestinálního aparátu psů. Obsahuje extrakt z Yucca sidígera obohacený o oligofruktosacharidy, normalizuje funkci střev a prospívá vylučování toxinů z těla. Oligofruktosacharidy mají probiotický efekt na regulaci zažívajícího ústrojí psa, protože působí na jeho střevní flóru. Napomáhají množení endogenní a blokují vznik flóry patogenní, což má za následek zvyšování imunitní reakce proti infekcím a omezování průjmů.
Yuccan má schopnost omezovat zápach moči a exkrementů a také omezuje plynatost.

© MVDr. Miroslav Svatoš
Podrobnější informace o přípravku Yuccan naleznete v článku Yuccan, přírodní cestou proti giardióze.


Příbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:


Diskuze k Nadýmání u mladého psa

Nový komentář

od: Iveta, Reakce

Datum: 2010-02-21 19:28:18

Název příspěvku: Nadýmání u mladého psa

Dobrý den,prosím o radu,máme 3 měsíční štěně,které dost často prdí a má kručení v bříšku.Koupili jsme granule Royal junior,trošku se to zlepšilo,ale i tak je ten stav aspoň 3x týdně.Dáváme ji jíst 3x denně a pokud svou potřebu udělá na plínečku-dostane malý kousek psího pamlsku.Děkuji za odpověˇIveta H

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2010-03-19 12:13:57

Název příspěvku: Nadýmání u mladého psa

Dobrý den, můžete vyzkoušet přípravek Vet Regul gel, který nahrazuje původní yuccan k úpravě zažívání. Dále by bylo vhodné ohlídat, po jakém krmení se tyto problémy objevují. Jestliže denně krmíte stejnými granulemi, ale nadýmání se vyskytuje jen občas, není to asi způsobeno tímto krmivem, ale spíše něčím, co dáváte jen občas (nějaké pamlsky apod.). Dejte si tedy na to pozor a pokud objevíte souvislost s něčím konkrétním, tomu se pak vyvarujte.


Proč nakupovat u nás?