Dotazy, články > Vaše dotazy na veterináře > Nejvhodnější krmivo a kloubní výživa po operaci lokte psa

Nejvhodnější krmivo a kloubní výživa po operaci lokte psa


Na dotaz

Dobrý den. U našeho šestiměsíčního štěněte Cane Corso musí být operován loket, tzv. "volný processus anconeus (UAP)". Rád bych Vás poprosil o radu, jakou z Vámi nabízených klinických diet doporučujete? Rozhoduji se mezi: Hills a Royal Canin. A dále jakou

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci


hmotnost včetně obalu kg

Nejvhodnější krmivo a kloubní výživa po operaci lokte psaodpověď:
Dobrý den, vzhledem k věku Vašeho psa bych Vám doporučil krmivo Royal Canin Waltham Junior Digest/Osteo, toto bych krmil do dvou let věku psa a pak bych přešel buď na "běžné" krmení, tím mám na mysli krmivo pro dospělé psy obřích plemen, nebo na Royal Canin Waltham Mobility Special Large, a to nejen kvůli operované noze, ale především kvůli celkovému stavu kostí a celého pohybového aparátu v případě takto velkého a těžkého plemene. Krmivo Hill's™ Prescription Diet™ Canine j/d™ bych já osobně dával psovi, který již má artrózu, na zpomalení degenerativních procesů v kloubech a zpomalení tvorby artritických změn.

Více informací naleznete v článku Výživa psů s artritidou.

Co se chondroprotektiv (kloubní výživy) týče, po operacích doporučuji Alavis MSM + Glukosaminsulfát, MSM v něm obsažené mimo jiné působí proti bolesti a zánětu. Mám s tímto přípravkem vynikající zkušenosti a i cena je příznivá.

O látce MSM se více dočtete v článku Veterinární využití MSM.
Podrobné informace o přípravku Alavis MSM™ + glukosaminsulfát naleznete v článku Alavis MSM + glukosaminsulfát.


Skvělý přípravek je také Canosan, jen je u něj díky velikosti balení poněkud vyšší cena.
Tyto přípravky bych ale nijak nekombinoval. Máte-li pocit, že by bylo dobré podávat přípravky dva, protože každý působí na trochu jiném principu, můžete je po čase prostřídat, např. po dvou měsících podávání. Kloubní výživu bych trvale podával do dvou let věku psa kvůli vývoji kostry, potažmo kloubů. Pak u středně fyzicky zatěžovaného psa můžete podávat chonfroprotektiva přerušovaně, při větší zátěži podávejte kloubní výživu nepřetržitě, a od pěti let pak trvale. A nejde jen o operovanou nohu právě ve Vašem případě, ale o klouby, šlachy a vazy obecně.
Bude-li Váš pes v budoucnu v pořádku a bez zjevných potíží, můžete místo přípravku Alavis MSM + Glukosaminsulfát podávat preventivně kloubní výživu Alavis 3 či Alavis Forte.

MVDr. Miroslav SvatošVzhledem ke změnám v sortimentu byla odpověď na tento dotaz aktualizována


aktualizovaná odpověď:
Díky tomu, že Royal Canin měnil kompletně svůj sortiment, bylo i krmivo Royal Canin Waltham Junior Digest/Osteo staženo z výroby a následně i z nabídky našeho obchodu. Místo něj bych tedy nyní doporučila špičkové krmivo právě pro štěňata velkých a obřích plemen, krmivo od výrobce veterinárních klinických diet Specific CPD-XL Puppy Large+Giant Breed. Toto dietní kompletní krmivo bylo speciálně vyvinuto tak, aby poskytlo vše potřebné pro štěňata a mladé psy velkých a obřích plemen, která jsou díky zrychlenému růstu a nadváze náchylná k problémům vývoje kostry.
Dále byla rozšířena nabídka chondroprotektiv, a tak k přípravku Alavis MSM bych po operaci lokte doporučila přidávat ještě přípravek Aptus APTO-FLEX VET ve formě sirupu (u tekutých forem chondroprotektiv byla prokázána lepší vstřebatelnost a využitelnost). K běžnému podávání chondroprotektiv lze použít buď již výše zmíněné přípravky značky Alavis či právě Aptus APTO-FLEX VET sirup.


© Petra Knihová

Příbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:

Vhodné příslušenství

Diskuze k Nejvhodnější krmivo a kloubní výživa po operaci lokte psa

Nový komentář

od: Samkova, Reakce

Datum: 2009-08-26 17:15:30

Název příspěvku: Jaké je nejvhodnější krmivo a kloubní výživa po operaci lokte psa

Dobrý den, máme rotvíka, 7 měsíců má také Anconeus, veterinář nám nabídl tři druhy varianty řešeni, 1. je přeříznutí kosti, 2. vyndaní nepřirostlé části a 3. je volnou část kosti přišroubovat. Zatim se přiklanime pro tu třeti variantu, ale je to težke se správně rozhodnout,když tomu člověk nerozumí, jaký je Váš názor? Předem děkuji za odpoveď. Samková

od: MVDr. Miroslav Svatoš, Reakce

Datum: 2009-11-13 15:54:11

Název příspěvku: Jaké je nejvhodnější krmivo a kloubní výživa po operaci lokte psa

Dobrý den, ještě do věku 5 měsíců bych Vám doporučil variantu číslo 1, tedy přeříznutí kosti, v tomto věku psa však již jen odstranění volného výběžku. Volný processus anconeus doporučuji odoperovat co nejdříve, aby nevznikala navíc artróza a nedocházelo k poškození kloubu. Po operaci doporučuji tentýž postup jako v článku výše - krmivo Specific CPD XL Puppy Large + Giant Breed a k němu kombinaci přípravků Alavis MSM + Glukosamin sulfát pro psy se sirupem Aptus Apto-flex VET.

od: Zemanová, Reakce

Datum: 2009-08-04 16:27:46

Název příspěvku: Jaké je nejvhodnější krmivo a kloubní výživa po operaci lokte psa

Dobrý den. Mám 10 měsíčního pejska NO, bohužel se u něho projevil anconeus. Teď je po operaci a dle doporučení veterináře ho pomalu mohu zapojovat do aktivit výcviku. Snažím se ho nezatěžovat, ale přesto mi včera začal opět na nohu kulhat. Od počátku krmim pejska kvalitními krmivy (purina a nyni royal canin junior)+ jsem mu dávala Alavis 3 a Canvit Chondro, který bere i teď po operaci. Bojím se že když začal kulhat je něco špatně. Proto Vás žádám o radu! Mám změnit krmivo neboty podpůrné kloubní preparáty? Děkuji za odpověď

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-11-13 12:39:41

Název příspěvku: Jaké je nejvhodnější krmivo a kloubní výživa po operaci lokte psa

Dobrý den, podle mého názoru nemusí být žádná chyba v krmení ani kloubní výživě. Při opětovném kulhání by však bylo více než vhodné opět navštívit veterináře, aby psa vyšetřil. Může se jednat jen o běžné růstové obtíže, může ale jít o pooperační problémy, a proto by pacienta měl rozhodně vidět veterinární lékař... Pokud žádáte radu, jaké krmivo a jaké kloubní preparáty používat, pak bych Vám zcela jednoznačně doporučila krmivo Specific CPD XL Puppy Large + Giant Breed, které naleznete v našem oddělení veterinárních klinických diet pro psy a o němž se dočtete i v aktualizované odpovědi na článek výše. K němu by po operaci bylo vhodné podávat kombinaci přípravků Alavis MSM + Glukosamin sulfát pro psy v tabletové formě spolu s přípravkem Aptus Apto-flex ve formě sirupu, opět viz. aktualizovaná odpověď výše. Pro běžné preventivní podávání chondroprotektiv je Aptus Apto-flex vhodný a plně dostačující.


Proč nakupovat u nás?