NexGard


Na dotaz

Ochucená tableta k ochraně proti ektoparazitům u psů

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci

NexGard


NexGardVyhrazený veterinární přípravek, k výdeji pouze ve veterinární ordinaciOchrana proti blechám a klíšťatům po dobu jednoho měsíceCharakteristika

Afoxolaner je insekticid a akaricid náležející do skupiny isoxazolinů.,Působí na ligandem řízených chloridových kanálech, především těch, které,jsou řízeny neurotransmiterem gama-aminomáselnou kyselinou (GABA), tak,,že blokuje pre- a post-synaptický přenos chloridových iontů přes buněčné,membrány. To vede k nekontrolované činnosti centrálního nervového systému,a smrti hmyzu nebo roztočů. Selektivní toxicita afoxolaneru mezi hmyzem,a roztoči a savci může být odvozena od odlišné citlivosti GABA receptorů, hmyzu a roztočů ve srovnání s receptory savců.
Afoxolaner je účinný proti dospělým blechám stejně jako několika druhům,klíšťat jako je Dermacentor reticulatus a D. variabilis, Ixodes ricinus,a I. scapularis, Rhipicephalus sanguineus, Amblyomma americanum,a Haemaphysalis longicornis.Přípravek usmrcuje blechy před produkcí vajíček a tím brání kontaminaci,domácnosti.


Indikace

Léčba napadení blechami u psů (Ctenocephalides felis and C. canis) po dobu,nejméně 5 týdnů. Přípravek může být použit jako součást léčebné strategie,při kontrole alergie na bleší kousnutí (FAD).
Léčba napadení klíšťaty u psů (Dermacentor reticulatus, Ixodes ricinus,,Rhipicephalus sanguineus). Jedno ošetření usmrcuje klíšťata po dobu až,jednoho měsíce.Blechy a klíšťata se musí připojit k hostiteli a zahájit sání krve, aby,mohly být vystaveny léčivé látce.
U blech (C. felis) dochází k nástupu účinku do 8 hodin po přichycení.,U klíšťat dochází k nástupu účinku (smrti) do 48 hodin po přichycení.


Kontraindikace

Přecitlivělost na složky přípravku.Nežádoucí účinky

Nejsou.Složení - účinné látky

Afoxolanerum 11,3 mg, 28,3 mg, 68 mg nebo 136 mg v 1 žvýkací tabletě.Složení - pomocné látky

Maydis amylum, Sojae proteinum, Povidonum, Macrogolum 400, Macrogolum,4000, Macrogoli 15 hydroxystearas, Glycerolum, Triglycerida saturata,media, Kalii sorbas, Aroma bovinum pulveratum (hovězí aroma).Dávkování:

Tento veterinární léčivý přípravek by měl být podáván v obecné dávce 2,7-6,9 mg/kg ž.hm. podle následující tabulky:

NexGard pro psy 2-4 kg: 11,3 mg Afoxolanerum 1 tableta
NexGard pro psy >4-10 kg: 28,3 mg Afoxolanerum 1 tableta
NexGard pro psy >10-25 kg: 68 mg Afoxolanerum 1 tableta
NexGard pro psy >25-50 kg: 136 mg Afoxolanerum 1 tableta


U psů nad 50 kg ž.hm. použít vhodnou kombinaci tablet různé / stejné,síly. Tablety by neměly být děleny.


Léčebné schéma:

v měsíčních intervalech během období výskytu blech a/nebo,klíšťat, na základě místní epizootologické situace.Způsob použití

Pro perorální podání.
Tablety jsou žvýkací a chuťově atraktivní pro většinu psů. Pokud pes,nepřijímá tablety přímo, mohou být podány s krmivem.Březost a laktace

Bezpečnost veterinárního léčivého přípravku během březosti a laktace nebo,u chovných psů nebyla stanovena. Použít pouze po zvážení terapeutického,prospěchu-rizika.Upozornění

Nelze vyloučit riziko přenosu onemocnění přenášených parazity, protože,účinek afoxolaneru je spojen se zahájením příjmu potravy na hostiteli.
Vzhledem k absenci dostupných údajů, by léčba štěňat mladších než 8 týdnů,anebo psů o hmotnosti méně než 2 kg, měla být založena na zvážení,terapeutického prospěchu a rizika.TENTO PŘÍPRAVEK NENÍ VOLNĚ PRODEJNÝ!BĚŽNĚ SKLADEM V NAŠÍ VETERINÁRNÍ ORDINACIPříbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:

Vhodné příslušenství

Diskuze k NexGard

Nový komentář

od: Petr, Reakce

Datum: 2020-06-08 10:55:19

Název příspěvku: NexGard

Dobrý den, zajímá mne případná toxicita na lidi,když je pejsek tzv. postelový a je v přímém kontaktu s lidmi. A nebo doporučení jiného přípravku proti klíšťatům vhodného pro domácího pejska, kterého se mnohokrát denně dotýkáme.


Proč nakupovat u nás?