Dotazy, články > Vaše dotazy na veterináře > Očkování FIP u koček

Očkování FIP u koček


Na dotaz

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o názor, zda je vhodné nechat očkovat na FIP dvouletého kocoura, žijícího v bytě, bez styku s jinými zvířaty. Pouze 1x za měsíc cestuje vlakem. Děkuji za Vaši odpověď.

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaciOčkování FIP u kočekodpověď:
Dobrý den, pokud Váš kocour nepřijde do kontaktu s jinými kočkami ani s prostředím, ve kterém se vyskytují, považuju toto očkování za méně důležité než očkování ostatní. Navíc toto funguje poněkud odlišně, nejedná se o klasickou vakcinaci s následnou tvorbou protilátek proti danému viru. Aplikuje se do nosu a způsobuje, že nosní sliznice (coby vstupní brána infekce) by měla být pro virus "neprostupná". Také účinnost této vakcíny je udávána jen 60%, což je z mého hlediska poněkud málo, uvědomím-li si, že neonemocní ani všichni jedinci, kteří s virem přijdou do styku a nejsou očkovaní. Na druhou stranu se jedná při nakažení o onemocnění se 100% úmrtností, takže je vždy na majiteli, aby sám posoudil, jak velká je možnost kontaktu s ostatními kočkami (zvlášť volně žijícími) a s prostředím, ve kterém žijí.

© MVDr. Miroslav Svatoš

Diskuze k Očkování FIP u koček

Nový komentář

od: Katřina MIkšátková, Reakce

Datum: 2008-06-25 13:47:44

Název příspěvku: fip

Dobry den,
chtela bych se zeptat, za jak dlouho je dobre poridit si dalsi kocicku, kdyz nam pred mesicem kocka zemrela na fip?

Dekuji.

od: MVDr. Miroslav Svatoš, Reakce

Datum: 2008-07-07 15:08:34

Název příspěvku: fip

Dobrý den, doporučil bych minimálně tříměsíční odstup, během kterého je třeba byt důkladně vydesinfikovat, vhodné je též záření UV lampou. Avšak pozor na květiny, kterým UV záření neprospívá, dokonce je ničí.


Proč nakupovat u nás?