Panacur pasta


Skladem

Panacur® pasta, širokospektrální endoparazitikum určené k léčbě i prevenci parazitárních onemocnění koní a hříbat.

Výrobce: Intervet s.r.o.

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci

Panacur pasta

hmotnost včetně obalu kg

Panacur pastaPanacur® pasta pro koně a hříbata

Pasta k perorální aplikaci obsahující fenbendazol působící jak na dospělce tak i na vývojová stádia gastrointestinálních a respiratorních nematodů. Přípravek s ovicidním účinkem na vajíčka oblých červů.
Po perorální aplikaci se fenbendazol vstřebává jen částečně a poté se metabolizuje v játrech. Fenbendazol a jeho metabolity jsou distribuovány po celém těle, ale nejvyšší koncentrace dosahuje v játrech. Fenbendazol a jeho metabolity se vylučují z těla především trusem (> 90%) a v menší míře i v moči a mléce.Složení - (zpravidla) účinné látky:
Fenbendazolum 187,5 mg v 1 g.
Složení - pomocné látky:
Karboner 980, methylparaben, propylparaben, propylenglykol, glycerol, roztok sorbitolu, hydroxid sodný, jablečně-skořicová příchuť, čištěná voda.


Indikace nebo použití:
K léčbě a tlumení napadení dospělci i nezralými stádii oblých červů gastro-intestinálního traktu u koní a ostatních equidů. Přípravek s ovicidním účinkem na vajíčka oblých červů.
Panacur účinně léčí a tlumí následující infekce oblými červy:

 • Velcí strongyli (dospělci a migrující larvální stádia S. vulgaris; dospělci a tkáňová larvální stádia S. edentatus).
 • Benzimidazol vnímaví dospělci a vývojová stádia malých strongylů (Cyathostoma), včetně larev 3. a 4. stádia encystovaných v mukóze; přípravek je taktéž účinný proti encystovaným inhibovaným larvám 3. stádia v mukóze.
 • Dospělci a nezralá stádia Oxyuris spp., Strongyloides spp. a Parascaris equorum.


Kontraindikace:
Žádné.


Nežádoucí účinky:
Nejsou známy.


Dávkování:
 • Pravidelná terapie: Doporučená dávka je 7,5 mg fenbendazolu/kg ž.hm. jednorázově (obsah jednoho injektoru na 600 kg ž.hm.).
 • Zvýšené dávky při specifických infekcích:
  • 5-denní aplikace: Při léčbě a tlumení migrujících a tkáňových larválních stádií velkých strongylů, encystovaných mukózních larev 3. a 4. stádia malých strongylů a encystovaných inhibovaných larev 3. stádia malých strongylů v mukóze aplikujte 7,5 mg fenbendazolu/kg ž.hm. (obsah jednoho injektoru na 600 kg ž.hm.) denně po dobu 5 následujících dnů.
  • Jednorázová aplikace: Při léčbě a tlumení encystovaných mukózních larválních stádií malých strongylů aplikujte 30 mg fenbendazolu/kg ž.hm. jednorázově (obsah jednoho injektoru na 150 kg ž.hm.).
 • Při léčbě a tlumení migrujících stádií velkých strongylů aplikujte 60 mg fenbendazolu/kg ž.hm. jednorázově (obsah jednoho injektoru na 75 kg ž.hm.).
 • Při léčbě a tlumení Strongyloides westeri u hříbat se aplikuje 50 mg fenbendazolu/kg ž.hm. jednorázově (obsah jednoho injektoru na 90 kg ž.hm.).

Doporučené aplikační schéma:
Všichni koně by se měli pravidelně odčervovat jednou dávkou přípravku každých 6-8 týdnů. Léčba encystovaných inhibovaných a encystovaných mukózních larválních stádií by se měla provádět na podzim (nejlépe koncem října nebo v listopadu) a opět zjara (nejlépe v únoru). Avšak koně, které nebylo možné odčervit v rámci pravidelného programu, nebo nově zařazené koně s neznámou historií odčervení, lze odčervit kdykoliv během roku.Speciální upozornění:
Před výpočtem dávky co nejpřesněji odhadněte tělesnou hmotnost zvířete. Přípravek lze aplikovat zvířatům v kterémkoli stupni březosti a laktace.


Upozornění:
Vyhýbejte se přímému kontaktu přípravku s kůží. Při aplikaci přípravku používejte nepropustné, gumové rukavice. Po použití přípravku si umyjte ruce. Uchovávejte při teplotě od 15 do 25°C.
Uchovávat mimo dosah dětí. Pouze pro zvířata. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce.použity materiály ÚSKVBL, Brno

TENTO PŘÍPRAVEK NENÍ VOLNĚ PRODEJNÝ!K DISPOZICI V NAŠÍ VETERINÁRNÍ ORDINACIPříbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:


Diskuze k Panacur pasta

Nový komentář

od: Anonym, Reakce

Datum: 2013-09-28 18:27:17

Název příspěvku: Panacur pasta

Mohu se zeptat, zda se může něco stát, když se váha koně špatně odhadne a dá se mu větší množství odčervovací pasty ? Děkuji


Proč nakupovat u nás?