Dotazy, články > Vaše dotazy na veterináře > Potíže s močovým měchýřem u kocoura

Potíže s močovým měchýřem u kocoura


Skladem

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně veterinárních klinických diet Royal Canin Waltham Feline Urinary a Hills Prescription Diet™ Feline k/d™.

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci


hmotnost včetně obalu kg

Potíže s močovým měchýřem u kocoura

1) zda se může krmivo Royal Canin Waltham Feline Urinary podávat dlouhodobě? (tímto krmivem jsem měsíc krmila kocoura při jeho prvních obtížích - nemohl močit)
2) nyní mi veterinářka při stejných obtížích, které kocour měl, dala granule Hill's Prescription Diet™ Feline k/d™, ale ty jsou na podporu ledvin a srdce, proto jsem se chtěla dotázat, zda se tyto dva druhy mohou podávat současně, nebo v žádném případě?
3) můžu plynule přejít z Hill's Prescription Diet™ Feline k/d™ na Royal Canin Waltham Feline Urinary, nebude to mít nějaký negativní vliv na zdraví kocoura?
(Zdá se mi, že RC Urinary kocourovi více svedčily, než tyto Hill´s k/d). Moc děkuji za odpověď, L.P.

odpověď:
Veškeré klinické diety se podávají dle doporučení veterinárniho lékaře a po dobu, po kterou veterinář určí. Jejich použití i vysazení by mělo předcházet nejen klinické vyšetření zvířete, ale i laboratorní vyšetření moči a případně krve, záleží na konkrétní situaci. Kombinování různých diet bych v žádném případě nedoporučoval, maximálně pokud zvíře odmítá dietu od jednoho výrobce, pak je možné vyměnit ji za obdobnou od výrobce jiného. Mně však nepřísluší určovat, jakou dietu by měl Váš kocour dostávat, od toho je Váš veterinář, a bez vyšetření zvířete Vám tedy ani nemůžeme nic doporučit...
Navíc jsou tyto dvě Vámi zmiňované diety určené každá na něco jineho, Hill's Prescription Diet™ Feline k/d™ na podporu funkce ledvin, srdce a na urátovou a cystinovou urolitiázu. Naopak Royal Canin Waltham Feline Urinary proti tvorbě a na rozpouštění struvitových a kalcium oxalátových močových kamenů a při potížích s močovym měchýřem a dolními cestami močovými.

© MVDr. Miroslav Svatoš
Diskuze k Potíže s močovým měchýřem u kocoura

Nový komentář

od: Eva, Reakce

Datum: 2008-11-02 00:50:25

Název příspěvku: Potíže s močovým měchýřem u kočky

dobrý den, máme dvě kočky chované pouze doma, obě kastrované, 4 a 5 let. Mladší z nich má občas potíže s močovími cestami (byli i viditelné stopy krve v moči). První potíže prodělala jako 2 letá: antibiotika, přechodná dieta Hills c/d. Od té doby se situace opakuje cca 1x za půl roku i déle. Pokaždé přejdu na tuto dietu a potíže ustoupí a je na nějaký čas klid. Je v pořádku, že už kočku nevodím pokaždé k veterináři a seženu rovnou dietu?
2. Ta druhá , zdravá kočka by neměla zbytečně jíst dietu, jenže tomu se dá opravdu těžko zabránit. Je to problém?

Moc děkuji za konzultaci.
Eva

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2008-11-03 11:06:24

Název příspěvku: Potíže s močovým měchýřem u kočky

Dobrý den, pokud se potíže Vaší kočce neustále vracejí, neměli byste rozhodně vynechávat veterinární vyšetření. Veterinární klinická dieta je nejen důležitá, je dokonce nezbytná (a ve Vašem případě bych ji doporučila podávat trvale, ne jen během obtíží), avšak není to jediné. Druhá neméně podstatná věc jsou záněty a jejich léčba,která je zpravidla nutná pomocí antibiotik. Bez vyšetření moči by ale toto probíhat nemělo... Dietu používejte rozhodně Hills c/d Multicare, poněvadž je to prevence jak struvitových, tak i oxalátovýxh močových kamenů. Znamená to, že pokud by Vaše kočka měla sklony k tvorbě oxalátových močových kamenů, dieta bez tzv. multicare tento problém ještě zhorší. Vaší druhé kočce by dieta Hills c/d nijak ublížit neměla, pokud by se Vámakle podařilo krmit je odděleně, bylo by to jistě vhodnější.

Reakce

Datum: 2008-11-04 21:17:08

Název příspěvku: Potíže s močovým měchýřem u kočky

Děkuji. Problém se o vikendu zhorsil tak, ze jsem hned v Po sla k veterinari.Lecime se. Dekuji Eva


Proč nakupovat u nás?