Simparica


Na dotaz

Ochucená tableta vhodná k širokospektrální ochraně proti ektoparazitům u psů

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci

Simparica


SimparicaVyhrazený veterinární přípravek, k výdeji pouze ve veterinární ordinaciNová účinná látka - Sarolaner


  • spolehlivý účinek během celého měsíce
  • široké spektrum účinnosti proti ektoparazitům ( klíšťata, blechy, roztoči rodu Sarcoptes )
  • nízké dávkování účinné látky
  • dobrá snášenlivost
  • schváleno pro psy od 1,3kg
  • ochucené tablety - jednuduše 1x měsíčně
  • nejsou známé žádné vedlejší účinky léku při dodržení doporučené dávky


Sarolaner

je akaricid a insekticid náležející do skupiny isoxazolinů. Primární účinek sarolaneru spočívá ve funkčním blokování chloridových kanálů řízených ligandy (GABA receptory a glutamátovými receptory) hmyzu a roztočů. Sarolaner blokuje GABA a glutamátem řízené chloridové kanály v centrálním nervovém systému hmyzu a roztočů. Narušení těchto receptorů snižuje zpětné vychytávání chloridových iontů GABA a glutamátem řízenými iontovými kanály, což vede k zvýšené nervové stimulaci a smrti cílového parazita. Sarolaner vykazuje vyšší účinnost blokování receptorů hmyzu/roztočů než savčích receptorů. Sarolaner neinteraguje s vazebnými místy známých nikotinových nebo jiných GABA-účinkujících insekticidů např. neonikotinoidů, fipronilů, milbemycinů, avermektinů a cyklodienů. Sarolaner je účinný proti dospělcům blech (Ctenocephalides felis a Ctenocephalides canis), stejně jako proti několika druhům klíšťat jako např. Dermacentor reticulatus, Ixodes hexagonus, Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus a roztočům Sarcoptes scabiei. Navíc bylo v laboratorních studiích prokázáno, že sarolaner účinkuje i proti jiným druhům klíšťat např. Dermacentor variabilis, Ixodes scapularis, Amblyomma americanum, Amblyomma maculatum a také proti druhům roztoče Demodex canis a Otodectes cynotis.U blech dochází k nástupu účinku do 8 hodin po přisátí v průběhu 28denního období po podání přípravku. U klíšťat (I. ricinus) dochází k nástupu účinku do 12 hodin po přisátí v průběhu 28denního období po podání přípravku. Klíšťata přisátá před podáním přípravku jsou usmrcena do 24 hodin.


Tento veterinární léčivý přípravek zabijí nově vylíhlé blechy na psu dříve, než nakladou vajíčka. Zabraňuje tak zamoření blechami tam, kde má pes přístup.


Indikace:

Léčba napadení klíšťaty (Dermacentor reticulatus, Ixodes hexagonus, Ixodes ricinus a Rhipicephalus sanguineus). Tento veterinární léčivý přípravek má okamžitý smrtící účinek na klíšťata s trváním nejméně 5 týdnů.Léčba napadení blechami (Ctenocephalides felis and Ctenocephalides canis). Tento veterinární léčivý přípravek má okamžitý smrtící účinek na blechy s trváním nejméně 5 týdnů včetně prevence dalšího napadení. Tento veterinární léčivý přípravek může být použit jako součást léčebné strategie proti alergii na bleší kousnutí (FAD).


Léčba sarkoptového svrabu (Sarcoptes scabiei).


Blechy a klíšťata musejí napadnout hostitele a začít sát, aby mohly být vystaveny účinné látce.


Kontraindikace

Nepoužívat v případě přecitlivělosti na léčivou látku, nebo na některou z pomocných látek.Zvláštní upozornění

Parazité musejí začít sát, aby byli vystaveni sarolaneru. Nelze proto vyloučit přenos infekčních chorob přenášených parazity.Zvláštní opatření pro použití u zvířat

Vzhledem k absenci dostupných údajů, by měla být léčba štěňat mladších 8 týdnů a/nebo psů o živé hmotnosti nižší než 1,3 kg založena na zvážení prospěchu a rizika příslušným veterinárním lékařem.Zvláštní opatření určené osobám, které podávají veterinární léčivý přípravek zvířatům

Po manipulaci s přípravkem si umyjte ruce.
Náhodné pozření přípravku může způsobit nežádoucí účinky, např. přechodné příznaky neurologické excitace. Z blistru by měla být vyjmuta jen jedna žvýkací tableta a to pouze v případě potřeby, aby se zabránilo přístupu dětí k přípravku. Okamžitě po použití by měl být blistr vrácen do kartonové krabičky a skladován mimo dosah dětí. V případě náhodného pozření vyhledejte ihned lékařskou pomoc a ukažte příbalovou informaci nebo etiketu praktickému lékaři.Nežádoucí účinky (frekvence a závažnost)

Nejsou známy.Použití v průběhu březosti, laktace nebo snášky

Bezpečnost veterinárního léčivého přípravku pro použití během březosti a laktace nebo u chovných zvířat nebyla stanovena. Laboratorní studie na krysách a králících nepodaly důkaz o teratogenním účinku. Použít pouze po zvážení terapeutického prospěchu a rizika příslušným veterinárním lékařem.Interakce s dalšími léčivými přípravky a další formy interakce

Nejsou známy.Během terénních klinických studií nebyla pozorována interakce mezi žvýkacími tabletami Simparica pro psy a běžně používanými veterinárními léčivými přípravky.


V laboratorních studiích bezpečnosti nebyla pozorována interakce při podání sarolaneru spolu s milbemycinoximem, moxidektinem a pyrantel-embonátem. (Účinnost nebyla v těchto studiích sledována).


Sarolaner se silně váže na proteiny v plazmě a může soutěžit s jinými silně vázanými látkami jako např. nesteroidními antiflogistiky (NSAIDs) a derivátem kumarinu warfarinem.


Podávané množství a způsob podání

Pro perorální podání.

Tablety mohou být podávány v krmivu i samostatně.

Tento veterinární léčivý přípravek by měl být podáván v dávce 2-4 mg/kg živé hmotnosti podle následující tabulky:Živá hmotnost (kg) Síla tablety (mg sarolanerum) Počet podaných tablet
1,3–2,5 5 jedna
>2,5–5 10 jedna
>5-10 20 jedna
>10-20 40 jedna
>20-40 80 jedna
>40-60 120 jedna
>60 vhodná kombinace tabletPoužijte vhodnou kombinaci tablet tak, abyste dosáhli doporučené dávky 2-4 mg/kg ž.hm.


Tablety Simparica jsou určené ke žvýkání a mají dobré chuťové vlastnosti, psy je ochotně konzumují, když jim je chovatel nabídne. Tableta může být podána v krmivu nebo přímo do tlamy, pokud ji pes nepřijme dobrovolně. Tablety by neměly být děleny.


Léčebné schéma:

  • Pro optimální omezení napadení klíšťaty a blechami by měl být tento veterinární léčivý přípravek podáván v měsíčních intervalech a následně po celé období aktivity blech a klíšťat podle lokální epidemiologické situace.
  • Při léčbě sarkoptového svrabu (způsobeného Sarcoptes scabiei var. canis) by měla být podána jedna dávka měsíčně po dobu dvou po sobě následujících měsíců.


Předávkování (symptomy, první pomoc, antidota), pokud je to nutné

Ve studii mezí bezpečnosti byl veterinární léčivý přípravek podáván perorálně štěňatům bígla ve stáří 8 týdnů v počtu 10 dávek v 28 denních intervalech v dávce 0, 1, 3 a 5krát větší než maximální doporučená dávka 4 mg/kg ž.hm. Při maximální doporučené dávce 4 mg/kg nebyly pozorovány žádné nežádoucí účinky. Ve skupině s předávkováním se u některých zvířat objevily přechodné spontánně mizející neurologické příznaky: slabý třes při trojnásobku maximální doporučené dávky a křeče při pětinásobku maximální doporučené dávky. Všichni psi se zotavili bez další léčby.Sarolaner je dobře snášen kóliemi s deficiencí MDR1 -/- (multidrug-resistance-protein 1). Při perorálním podání jedné pětinásobné dávky maximální doporučené dávky nebyly pozorovány žádné klinické příznaky spojené s léčbou.


Složení:

účinná látka - Sarolanerpomocné látky

Acetátosukcinát hypromelosy, střední čistota
Monohydrát laktosy
Sodná sůl karboxymethylškrobu
Koloidní bezvodý oxid křemičitý
Magnesium-stearát
Kukuřičný škrob
Sacharosa s kukuřičným škrobem
Tekutá glukosa (81,5 % pevný podíl)
Prášek ze sušených vepřových jater
Hydrolyzovaný rostlinný protein
Želatina typ A
Pšeničné klíčky
Hydrogenfosforečnan vápenatý, bezvodýVýrobce: Zoetis Belgium SA


TENTO PŘÍPRAVEK NENÍ VOLNĚ PRODEJNÝ!K DISPOZICI V NAŠÍ VETERINÁRNÍ ORDINACIPříbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:

Vhodné příslušenství

Diskuze k Simparica

Nový komentář

od: Timmy, Reakce

Datum: 2019-10-15 17:40:04

Název příspěvku: Simparica

JED- nepouzivejte, nas pes je 5 dnu na kapackach, neji, nepije, ma ataxii, zaskuby tela.

od: Juliana Bereznova, Reakce

Datum: 2019-04-15 13:04:34

Název příspěvku: Simparica

je to jed!!!

od: JE TO JED !, Reakce

Datum: 2019-04-11 01:10:55

Název příspěvku: Simparica

https://www.facebook.com/2baaaaa/videos/10161601277870173/UzpfSTEwMDAwMDcyNTA0OTc4ODoyNjI4Njc2MzU3MjA2MzMx/


Proč nakupovat u nás?