Výživa > Klinické diety pro kočky > Specific > Specific FCD Crystal Management

Specific FCD Crystal Management


Skladem

Kompletní dietní krmivo pro kočky určené k prevenci vzniku struvitových močových kamenů. Jedná se o lehce stravitelné krmivo ideální k podpůrné terapii při alteracích trávicího traktu. Díky svému složení ho lze používat jako standartní krmivo pro kočky.

Výrobce: VetXX, Dánsko

EAN: 5701170210019

Varianty

143 Kč
590 Kč
Běžná cena (s DPH):171 Kč
Ušetřite:28 Kč (16%)
Naše cena (bez DPH):124,3 Kč
Naše cena (s DPH):143 Kč

Počet ks:


Objednávejte i po telefonu: +420 602 285 707

Specific FCD Crystal Management

Specific FCD Crystal Management
hmotnost včetně obalu7,15 kg

Specific FCD Crystal ManagementIndikace

 • Redukce návratu struvitovité urolitiázy.
 • Redukce formování nových struvitových a kalcium oxalátových krystalů.
 • Zmírnění onemocnění dolních cest močových koček (včetně idiopatické cystitidy a uretrálních zátek).
 • Každodenní krmivo pro kočky nad 8 let věku.


Kontraindikace

 • Současné podávání acidifikátorů moče.
 • Koťata mladší šesti měsíců, březí a kojící kočky.
 • Metabolická a renální acidóza.


Vlastnosti a charakteristika krmivaNízké RSS pro struvity a oxaláty

Nízké hodnoty RSS (Relativní Super Saturace) moči pro struvity a kalcium oxaláty zajistí tzv. „podsycení“ a nízkou metastabilní saturaci, respektive minimalizují riziko tvoření nových struvitových a kalcium oxalátových krystalů v moči.Redukce návratu struvitů

Dieta má snížený obsah hořčíku a fosforu (hlavní komponenty struvitových krystalů) pro redukci návratů struvitových krystalů a kamenů.Kontrola pH moči

Kyselé pH moči pod 6,4 rozpouští existující struvitové krystaly a minimalizuje vznik krystalů nových.Vysoká stravitelnost

Vysoce kvalitní a vysoce stravitelné složky krmiva zajišťují maximální využití živin a menší objem výkalů.Podpora kůže, srsti a kloubů

EPA a DHA jsou omega-3 mastné kyseliny s příznivým vlivem na zdravotní stav kůže, srsti a kloubů.Doplňující informace

 • Při rozdělení celkové denní krmné dávky SPECIFIC™ FCD Crystal Management na 3 – 4 porce za den je minimalizována možnost postprandiálního zvýšení pH moči.
 • Struvitová urolitiáza je pouze jedním z typů urolitiáz vyskytují­cích se u koček. Přesná identifikace jednotlivých typů urolitiázy je primárním předpokladem pro zavedení dietologických opatře­ní, protože každá z nich vyžaduje rozdílný dietologický postup a volbu jiného krmiva. (hledejte v sekci SPECIFIC - Technické informace - Management urolitiázy).
 • Dieta SPECIFIC™ FCD Crystal Management je snadno stravi­telná a vyvážená a lze ji doporučit v případech žaludečních a střevních potíží. V těchto případech je lépe rozdělit denní dáv­ku na několik menších dávek během dne.


Komplementární informace

 • Pro redukci návratu urolitů složených z kalcium oxalátu, amo­nium urátu nebo cystinu je doporučena dieta SPECIFIC™ FKD/FKW Kidney Support.
 • Pro obézní kočky se sklonem k tvorbě struvitových kamenů je určená dieta SPECIFIC™ FXD Adult nebo SPECIFIC™ FRD Weight Reduc­tion.
 • Pro kočky s rekurentní idiopatickou cystitidou je doporučena konzervovaná strava (SPECIFIC™ FCW Crystal Management nebo SPECIFIC™ FXW Adult).


Složení

Kukuřičný protein, kukuřice, vejce, pšenice, vepřový tuk, bílá rybí moučka, bramborový protein, rýže, minerální látky, dextróza, chlorid amonný, vitamíny a stopové prvky, prášková celulóza, hydrolyzovaný rybí protein, rybí olej, fermentovaný syrovátkový protein, methionin, psyllium, taurin.
Antioxidanty: Aditiva schválená EC: BHA, BHT, propyl-galát.
Neobsahuje syntetická barviva a zchutňovadla.Obsah živin
Příbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:


Vhodné příslušenství


Diskuze k Specific FCD Crystal Management

Nový komentář

Proč nakupovat u nás?