Výživa > Klinické diety pro kočky > Specific > Specific FID Digestive Support

Specific FID Digestive Support


Skladem

Akutní a chronické onemocnění trávicího traktu spojené s průjmem, zvracením a/nebo plynatostí u koček

Výrobce: VetXX, Dánsko

EAN: 05701170210415

Varianty

150 Kč
715 Kč
Běžná cena (s DPH):178 Kč
Ušetřite:28 Kč (16%)
Naše cena (bez DPH):130,4 Kč
Naše cena (s DPH):150 Kč

Počet ks:


Objednávejte i po telefonu: +420 602 285 707

Specific FID Digestive Support

Specific FID Digestive Support
hmotnost včetně obalu0,5 kg

Specific FID Digestive SupportIndikace

 • Akutní a chronické onemocnění trávicího traktu spojené s průjmem, zvracením a/nebo plynatostí
 • Malabsorpce, maldigesce
 • Exokrinní pankreatická insuficience
 • Bakteriální přerůstání v tenkém střevě
 • Kolitida
 • Rekonvalescence


Vlastnosti a charakteristika krmivaVysoká stravitenost

Vysoká stravitelnost diety kompenzuje sníženou enzymatickou aktivitu střeva a tím zajišťuje optimální příjem živin. Dieta je proto ideální pro pacienty s onemocněním trávicího traktu, např. akutním nebo chronickým průjmem, zvracením a/nebo plynatostí.Přidány vitamíny a minerální látky

Vysoký obsah minerálů a vitamínů rozpustných v tucích kompenzuje jejich snížený příjem sliznicí střeva během onemocnění trávicího traktu. Dietou jsou také doplňovány ztráty elektrolytů při průjmu a zvracení.Podpora imunity

Dieta obsahuje beta-1,3/1,6-glukany z buněčné stěny kvasinek, které mají schopnost se vázat na receptory bílých krvinek a mobilizovat imunitní systém k rychlejší reakci. Dieta Specific™ FID Digestive Support obsahuje také výtažek ze sušených vajec, který je bohatý na vaječné imunoglobuliny. Tyto imunoglobuliny na sebe v trávicím traktu navazují specifické bakterie, viry a prvoky. Brání tak adhezi těchto patogenů na stěnu střeva, poškození střevních klků a následnému průjmu. Dále Specific™ FID Digestive Support obsahuje mannan-oligosacharidy (MOS). MOS se také váží na specifické patogeny a brání jejich adhezi na stěnu střeva. Dále MOS stimulují lokální imunitu trávicího traktu.Podpora funkce střeva

Psyllium je rozpustná, bobtnající vláknina tvořící gel, která má schopnost absorbovat několikanásobné množství tekutiny. Má příznivý účinek na aktivitu střeva a ochranu střevní sliznice.Kontrola zápachu

Extrakt z yuky snižuje tvorbu zapáchajících plynů a tím také snižuje intenzitu zápachu výkalů.Další informace

 • Dieta SPECIFIC™ FID Digestive Support má nízký obsah vlákniny, který zaručuje vysokou stravitelnost a optimální vstřebávaní živin.
 • SPECIFIC™ FID Digestive Support obsahuje zeolit, který v trávicím traktu váže toxické zplodiny.
 • SPECIFIC™ FID Digestive Support obsahuje fermentovatelnou vlákninu (FOS a řepnou dřeň), která podporuje množení prospěšných bakterií v tlustém střevě a tím zajišťuje dobrý zdravotní stav celého trávicího traktu.
 • SPECIFIC™ FID Digestive Support je kompletní, vyvážená dieta s doporučenými nutričními hladinami požadovanými pro rostoucí a dospělé kočky. Proto je možné tuto dietu použít také pro koťata.
 • SPECIFIC™ FID Digestive Support indukuje vznik moči s pH nižším než je 6,4 a tím minimalizuje riziko vzniku struvitových krystalů.
 • U pacientů s trávicími potížemi se doporučuje rozdělit celkovou denní krmnou dávku SPECIFIC™ FID Digestive Support na 3-5 jednotlivých dávek, aby se zmírnily příznaky onemocnění.
 • Pro exokrinní pankreatickou insuficienci je typické výrazné snížení sekrece pankreatických trávicích enzymů. Nestrávené krmivo tak postupuje trávicím traktem, což vede ke vzniku průjmu, flatulenci a přerůstání bakterií. Dieta SPECIFIC™ FID Digestive Support je snadno stravitelná a je proto ideální pro pacienty s exokrinní pankreatickou insuficiencí. Přesto se doporučuje s dietou podávat také preparáty s pankreatickými enzymy.


Složení

Kukuřice, vepřový tuk, bílá rybí moučka, bramborový protein, kukuřičný protein, rýže, sušené vaječné výrobky, které obsahují přírodní vaječné imunoglobuliny, minerální látky (včetně zeolitu), hydrolyzovaný rybí protein, vitamíny a stopové prvky, rybí olej, chlorid amonný, methionin, psyllium, řepná dřeň, kvasnice (zdroj ?-1,3/1,6-glukanů a mannan-oligosacharidů), taurin, frukto-oligosacharidy, extrakt z yuky.
Antioxidanty: Aditiva schválená EC: BHA, BHT a propyl-galát. Neobsahuje syntetická barviva a zchutňovadla.Obsah živin
Příbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:

Vhodné příslušenství

Diskuze k Specific FID Digestive Support

Nový komentář

Proč nakupovat u nás?