Výživa > Klinické diety pro kočky > Trovet > Trovet kočka RID

Trovet kočka RID


Skladem

TROVET RID - Renal Insuficiency Diet for Cats se doporučuje používat při ledvinových onemocněních a ledvinovém selhání. Lze jej také doporučit při předcházejících jaterních onemocněních.

EAN: 8716811030403

Varianty

31 Kč
48 Kč
50 Kč
69 Kč
158 Kč
640 Kč
Běžná cena (s DPH):36 Kč
Ušetřite:5 Kč (14%)
Naše cena (bez DPH):27 Kč
Naše cena (s DPH):31 Kč

Počet ks:


Objednávejte i po telefonu: +420 602 285 707

Trovet kočka RID

Trovet kočka RIDTrovet kočka RIDTrovet kočka RID
hmotnost včetně obalu0,25 kg

Trovet kočka RIDDietní krmivo pro kočky s ledvinovými obtížemi.
Jedná se o kompletní vybalancované krmivo se zaměřením na hladiny živin, které bývají při ledvinových onemocněních postiženy. Hladina bílkovin, fosforu a sodíku se snižuje, zatímco vitamin B a D3 se zvyšuje.
Množství, kvalita a biologická hodnota bílkoviny byla vybrána tak aby splňovala požadavky na základní aminokyseliny nezbytné pro kočky a zároveň se při její degradaci v organismu minimalizovala možnost výskytu dusíkatých látek jako meziproduktů.
Trovet RID se může podávat dlouhodobě a zajišťuje tak dosažení vysokého věku koček.


Indikace

Trovet RID se doporučuje používat k řízení onemocnění, které vedou k velké produkci vedlejších dusíkatých sloučenin (např. močovina, čpavek).
Proto je také Trovet RID doporučován při ledvinových onemocněních a ledvinovém selhání.
Lze jej také doporučit při předcházejících jaterních onemocněních.Kontraindikace

Trovet RID pro kočky není určen pro zkrmování koťatům, mladým kočkám, březím a kojícím kočkám a také ne pro psy s chronickým ledvinovým onemocněním.Složení v %:

protein 20,0
Vápník 1,0
tuk 16,0
fosfor 0,8
vláknina 1,5
sodík 0,4
karbohydráty 48,5
popelovina 5,0
vlhkost 9,0
Vitaminy A 20 000 IU, D3 2000 IU, E 100 mg/kg
Energetická hodnota 14,7 MJ/kgPoužití:

Trovet RID může být podáván suchý nebo namočený ve vodě.
Krmení vícekrát denně se vřele doporučuje.
Je třeba zajistit dostatek vody k pití.
Přidávat jiná krmiva do diety se nedoporučuje.
Denní příjem Trovet RID by měl být přibližně 25g /kg ž. v. denně. Toto množství by mělo být určitým vodítkem, ale ve skutečnosti by dávka měla přesně odpovídat skutečné hmotnosti.Příbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:

Vhodné příslušenství

Diskuze k Trovet kočka RID

Nový komentář

od: Jana Pátková, Reakce

Datum: 2014-10-12 13:08:25

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobrý den, mám 8 letého kocoura už půl roku bojujeme se selháváním ledvin je na dietě pro ledvináře, občas antibiotika z důvodu zánětu v tlamě, bere semintru,a infuzi.Je nějaká možnost na plné vyléčení? Nebo dá se udělat něco co by mu život prodloužilo? Momentálně na dietním krmivu dost zhubl ale jí to a pije. Existuje nějaký operační zákrok nebo léky na zlepšení stavu? Kocourek pořád jen spí. Díky za odpověď.

od: Dominika, Reakce

Datum: 2011-11-09 11:00:31

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobrý den, mám 15,5 let starého kocoura. Před týdnem jsme z rozboru krve zjistili zvýšené hodnoty kreatininu 366 a močoviny 17,6, také bílkovina byla vysoká 88. Z důvodů úrazu který měl kocour před 10 lety a nedokáže zavřít půlku tlamy ( tudíž do něj žádné prášky nedostaneme) paní veterinářka nasadila Prilium 75 mg (je určen pro psy) dále dietu Royal canin renal (kapsičky) koukala jsem na konzervy Trovet RID, který ale mají vyšší hodnotu fosforu než Royal canin. Můžu mu tak dávat i Trovet??Nebo pro něj ještě něco udělat? Jinak kocour se má čile k světu a váží 3 kg. Děkuji za Vaši odpověď.

od: Iveta, Reakce

Datum: 2011-04-14 21:19:51

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobrý den, mám kocourka s chronickým selháváním ledvin (13,5 let). Krmím ho zejména dietou Trovet, někdy Purina. Do diety přimíchávám ráno i večer Ipakatin. Pokud ale žere během dne, pak v krmení Ipakitin není. Nevadí to? Nebo by bylo lepší do každé dávky krmiva trochu Ipakitinu přimíchat? Poslední výsledky rozboru moči má: PH 5,67, hustota 1012, krev++, hemoglobin++, epitel vývodových cest ojediněle. Leukocyty, krystalky, písek v moči nebyly (i podle sona). Je dieta TROVET při těchto výslecích moči vhodná? Co podle Vás může způsobit krev v moči a dá se s tím něco dělat? Na odběru krve jsme od ledna nebyly, je to pro kocorka stresující. Děkuji moc za odpověď.

od: kočka, Reakce

Datum: 2010-09-21 14:15:30

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobrý den,moje 17 ti letá kočka je již třetí rok na dietě.První rok zhubla ,ale ted je spokojená.Jen pořád touží po jiné stravě.Musí to ale vydržet,prozože bez ní by tu už asi nebyla.

od: Martin, Reakce

Datum: 2010-05-05 20:38:24

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobrý den
máme kočičku s PKD...
Chci se zeptat na srovnani krmiva, zd Hills a Royal Waltham prevysuji napr. Trovet, ci zda muzeme i Trovet zaradit do jidelnicku zcela bez obav. Je mi jasne, ze Trovet RID neni spatne krmivo, ale pkud clovek chce pro svou kocku to nejlepsi...? Dekuji

od: Romana, Reakce

Datum: 2010-09-12 15:36:21

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Taky máme kocourka na dietě,už třetí rok,a dlouho trvalo,než jsme našli takovou,která mu bude chutnat,takže si myslím,že nezáleží na ceně,ale na chuti vašeho mazlíčka.Dostali jsme od našeho veta testovací pytlíčky s pár granulemi od každé firmy a podle toho,co baštil nejvíc,jsme se ustálili na Trovetu RID.Náš Macík ho docela rád baští,a na zpestření jídelníčku dostává kapsičky Royal Canin VD Feline Renal.A podle mě je Trovet,co do kvality,srovnatelný s ostatními krmivy.

od: Milada, Reakce

Datum: 2009-11-25 10:42:13

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobdrý den, chtěla jsem se zeptat jestli mohu kocourovi s renálním selháním dávat mimo dietu i vařené ryby, abych do něj dostala ipakitine. Děkuji

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-11-27 10:49:32

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobrý den, při renálním selhávání u koček je třeba striktně dodržovat dietu, tedy žádné ryby.

od: Jarka, Reakce

Datum: 2009-04-19 13:29:56

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobrý den, právě procházím stránky a vybírám pro moji kočičku další várku diety na ledviny a vzpoměla jsem si, že jsem zde kdysi psala pár příspěvků.Kočička, o které jsem se zmiňovala, právě více-méně v pohodě, jak jen jí to její zdravotní stav dovolí, slaví svoje desáté narozeniny. A za měsíc to budou dva roky, co bylo diagnostikováno selhávání ledvin a prognóza byla max. pár měsíců života, v lepším případě. Naštěstí se to nepotvrdilo, kočička je tady už dva roky, pravda, na lécích, ipakitinu, a hlavně celou dobu na dietě, kterou nesnáší:( Jelikož ji milujeme, dietu do ní 3-4x denně dostaneme(bohužel, násilím). Ale věřím tomu, že zejména tato dieta přispěla k tomu, že naše kočička je ještě naživu, vypadá krásně, srst se jí třpytí. Když jsem jednou nemohla z důvodu časového zaneprázdnění do ní tu dietu cpát víckrát denně, běhěm dvou týdnů zhubla 20 dkg. Vypadá to jako prkotina, ale když si vzpomenu, jak těžko jsme se vyhrabávali ze stavu, kdy vážila 2,5 kg, a vypadala jako troska, do nynější váhy cca 3,30, tak mě to dost vylekalo. Stačilo však se opět kočičce víc věnovat, a váha se vrátila do jejího"normálu".
Prosím všechny majitele podobně postižených kočiček, nevzdávejte léčbu, i když dieta je samozřejmě finančně dost náročná, ale určitě se to vyplatí.Všechny Vás zdraví Jarka

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2009-11-27 11:19:10

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobrý den, děkuji Vám za váš příspěvek a přeji ještě hodně dalších let s Vaší kočičkou.

od: Jarka, Reakce

Datum: 2010-05-06 19:48:11

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobrý den, děkuji za přání dalších let pro kočičku, kočička je i přes tak závažné onemocnění stále mezi námi, daří se jí poměrně dobře, žádné zhoršení stavu nenastalo. Každopádně to přičítám krmení dietou, a pravidelnému podávání léků. V dubnu oslavila 11 let života, tři roky bojuje s renálním selháním, naštěstí úspěšně, Držím všem stejně postiženým kočičkám a kocourkům palce, aby se s nemocí poprali stejně, jako ta naše.

od: Radka, Reakce

Datum: 2010-05-10 20:52:28

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobry den,mame taky kocicku s renalnim selahanim,muzu se zeptat,jake dostava leky?nase cica ma pouzeinfuze a diteu a ted doporucen pro zhorseni stavu ipaktine,dekuji

od: Jarka, Reakce

Datum: 2010-05-15 17:40:27

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobrý den, my už léta dáváme naší Mušce lék Fortekor, vlastně od prvopočátku, ten je hodně důležitý. Rovněž denně dostává Rubenal, na pročištění organizmu, a samozřejmě Ipakitine. Multivitamíny. A zatím to zabírá, naštěstí. Přeji Vaší kočičce aby se také poprala s touto nemocí co nejlépe.

od: jarka, Reakce

Datum: 2008-08-26 16:06:35

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobrý den, teda je fakt, že i když chodíme s kočičkou na kontroly jednou za 1-2 měsíce, vždy podle doporučení lékaře, krev ji byla brána naposled někdy v únoru, protože pak se jí stav výrazně zlepšil, a i když jsem, už jenom pro svůj klid chodila na kontroly hodně často, veterinář kočičku vždy prohlédne, zkontroluje ji sliznice, pružnost kůže, váhu, poslechne srdce, a tak různě, někdy píchne B12. Když jsem tam byla někdy v červenci, to byl 13. měsíc léčení, řekl, že na konci toho 14.-tého asi zkontroluje krev, protože se mu také zdála bledší. Ale asi nijak výrazně, to by ,doufám ,na vyšetření spěchal.Víte, my jsme už jednou veterináře měnili, když se nám zdálo, že ten první se kočičce dost nevěnuje, prostě řekl, že jí dává tak 2-3 měsíce života.A to jsem s ní chodila na vyšetření často, protože jsem, samozřejmě, viděla, že jí něco je. S tímto novým je už tady dalších 11 měsíců, fakt vypadá krásně, je čilá, aktivní, často i víc, než naše další, zdravé a mladší kočky. Až budu vědět ty hodnoty, po odběru, napíšu, snad se něco nezanedbalo. Děkuji! Jarka

od: MVDr. Miroslav Svatoš, Reakce

Datum: 2008-08-26 21:57:22

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Podle toho, jak stav Vaší kočky popisujete, mi rozhodně nepřipadá, že byste něco zanedbali, naopak, spíše se mi nejeví jako stav kočky v pokročilém stádiu selhávání ledvin. Avšak bez současných hodnot vyšetření krve si netroufám dělat jakékoliv závěry.

od: jarka, Reakce

Datum: 2008-08-24 16:41:51

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobrý den, pane doktore, reaguji ještě se dvěma otázkami na naši debatu o mojí kočičce, které před více než rokem začly selhávat ledviny. Mám starosti s tím, že kočička,u které před cca 14 měsíci bylo konstatováno selhávání ledvin, není očkovaná, a na druhou stranu je natolik aktivní, že prakticky každý den, pokud to počasí dovolí, chce ven, je tam i hodiny, nechodí nikam daleko, a vždy jdu s ní, není bez dozoru, ale lítá všude, - kolem rodin.domku máme hektar zahrady, a ona snad čím je to od onemocnění delší doba, tím potřebuje prozkoumat vzdálenější místa. Nemůže se někde něčím nakazit? Do doby před onemocněním byla očkovaná každoročně. A dále, vždy tak po cca půl roce, od onemocnění, se jí vrací anémie.Vím, že to souvisí se selháváním ledvin, ale nejde to nějak zarazit, aby se to po zlepšení už znova nehoršilo? Teď je opět bledule. Brala jenom Actiferrin sirup, nevím, jestli je to dostatečné. Jinak, začala konečně akceptovat dietní granule, od Royal Waltham, zkusím i jiné, nemusím do ní cpát dietu lžičkama, už jenom jednou denně, abych do ni dostala s něčím Ipakitine, a nehubne! Má pořád 3,35 kg. Děkuji moc za odpovědi. Jarka

od: MVDr. Miroslav Svatoš, Reakce

Datum: 2008-08-25 14:43:19

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobrý den, kdy naposledy byla Vaší kočce vyšetřována krev? Zajímá mne krevní obraz (kvůli anémii) a biochemie (kvůli stavu ledvin). Pokud ano, někdy v poslední době, jaké jsou hodnoty těchto vyšetření?

od: jarka, Reakce

Datum: 2008-06-16 15:52:44

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobrý den, mám kočičku 9 let, kde už 1 rok bojujeme se selháváním ledvin. Mám dotaz, na většině krmiv - diet- je napsáno, že doporučená doba zkrmování je nanejvýš 6 měsíců. Kočičku krmíme dietou už rok, naprosto ji nesnáší, krmíme násilím, je to boj, ale prozatím to zvládáme. Nemůžeme jí uškodit nějak jinak, když už to jí takhle dlouho? Krmíme konzervami, kapsičkami, to do ní dostaneme násilím, granule také nejí, kočička má 3,30kg, nehubne, ale když ví, že jí jdeme krmit, dostane třesavku, a snaží se dělat, že tam není. Zkusili jsme už asi všechny výrobce, neco jenom olízne, od něčeho se zhnusene odvrátí, jedla by cokoliv jiného, než dietu.
Poradíte něco, aby jsme ji nemuseli trápit, ale ani neuškodili, když už takhle prý je to zázrak, že tady ještě při těch hodnotách, co měla v krvi, jěště je. Děkuji moc!!

od: MVDr. Miroslav Svatoš, Reakce

Datum: 2008-06-16 16:27:35

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobrý den, v každém případě zůstaňte u diety, ať už ji do kočky dostanete jakkoliv. Vaše kočka krmivo neodmítá ani tak z nechuti, jako teď již z principu, kočky toto dělávají, když jim krmení nutíte. Na časové omezení nehleďte, to je u diety v tomto případě uvedeno z legislativních důvodů, nikoliv proto, že by delší doba podávání kočce uškodila.

od: jarka, Reakce

Datum: 2008-07-01 13:15:54

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobrý den, děkuji za odpověď, dietu do ní budu cpát i nadále, ať se jí to líbí, nebo ne. Už jsem si objednala u vás další várku konzerv a kapsiček, momentálně je to pro mně jednodušší, když mi to přinesou domů, a nemusím nikam chodit.Ještě prosím o odpověď, jenom pro uklidnění: Náš pan veterinář povolil, s ohledem na to, že dietu to kočičky musím cpát, dávat jí granule pro staré kočky, v omezeném množství - protože třeba dárek - vzorek Profilum pro staré kočky snědla s velkou chutí. Také kuřecí maso - třeba konzervy Shiny Cat. Nemůžu tím udělat chybu? A také mi doporučil, aby kočička, která má v současnosti 3,30-3,40 kg, něco zhubla. Když si však vzpomenu na tu hubenou trosku, co byla před rokem, nemám odvahu. Děkuji za odpověď.

od: MVDr. Miroslav Svatoš, Reakce

Datum: 2008-07-07 15:57:01

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Podávání jakéhokoliv jiného krmiva než veterinární klinické diety bych v žádném případě nedoporučil. A pokud bych u některého onemocnění trval na striktním dodržování diety, pak je to právě selhávání ledvin. Na Vašem místě bych byl rád, že kočka nehubne díky ledvinovému selhávání sama, a tak rozhodně její hmotnost cíleně nesnižujte.

od: jarka, Reakce

Datum: 2008-07-08 16:17:17

Název příspěvku: Trovet kočka RID

Dobrý den, děkuji za odpověď. Takže všechny ostatní granulky zkonzumují naše ostatní kočičky, a já budu pokračovat v zkouškách, jestli ji čistě náhodou alespoň jeden druh granulek nezachutná,aby ho jedla bez nucení,mokré krmení - diety odmítá, ale jak jsem psala, to do ní dostávám lžičkami. Kočička je relativně v pořádku, je hydratovaná - kůži má elastickou, čilá, kdyby nebylo toho trápení s odmítáním diety, tak nevíme, že je nemocná. Je to naše zlatíčko a těšíme se z každého dne, co je tady s námi, a doufáme, že tady ještě dlouho bude. Nechci myslet na dobu, že by se to opět zhoršilo, bylo to děsivé. Teď vypadá krásně, možná bych řekla, že po ročním krmení těmi nejkvalitnějšími dietami vypadá lépe než kdykoliv předtím:)Jsou dny, když vidím, že není úplně ve své kůži, ale to je asi normální. Ještě jednou děkuji a přeji hezký den.

Ověřený zákazník Heureka.cz, 25. 9. 2012, 22:20

  Celkové Hodnocení 5.0

  Ověřený zákazník Heureka.cz, 1. 1. 2012, 21:19

   Celkové Hodnocení 5.0

   kocka, 30. 6. 2011, 14:04

   Bohužel pro nás nepoužitelné. Dávám kočce Hills KD na onemocnění ledvin, dělá jí dobře. Vyzkoušeli jsem tedy i tuhle značku, protože ASD na struvity nám pomáhalo a chutnalo. Je mi líto, ale nejsem spokojená já ani moje kočka.

   • kočce nechutná a když ho sní, pořád mňouká a je neklidná, ještě že jsme vyzkoušeli malé balení (máme ho stále skoro celé)

   Celkové Hodnocení 1.0


   Proč nakupovat u nás?