Dotazy, články > Vaše dotazy na veterináře > Výrazné zhoršení pohybových obtíží u téměř desetiletého německého ovčáka

Výrazné zhoršení pohybových obtíží u téměř desetiletého německého ovčáka


Na dotaz

Dobrý deň. Chceli by sme Vás poprosiť o pomoc. U nášho Rikiho (má 9,5 roka, kríženec nemeckého ovčiaka, váži asi 35kg a denne chodí do schodov na 3. poschodie) sa pred týždnom výrazne zhoršila chôdza. Prestal dostupovať na zadnú ľavú nohu a musel preto na

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci


hmotnost včetně obalu kg

Výrazné zhoršení pohybových obtíží u téměř desetiletého německého ovčákaodpověď:
Dobrý den, v první řadě bych si nebyl tak úplně jist, že se jedná o dysplazii kyčelních kloubů. V případě DKK by se stav Vašeho psa s největší pravděpodobností takto dramaticky nezhoršil v tomto věku sám od sebe, pravděpodobně by byl nástup potíží postupný, rozvíjel by se v průběhu let, nikoli hodin. Doporučil bych řádné vyšetření, včetně RTG vyšetření, které se dá jako jediné považovat za skutečně objektivní. I pak je ale třeba si uvědomit, že je téměř vyloučeno, aby pes tohoto plemene a v tomto věku měl kyčelní klouby beze změn, a proto je třeba pečlivě zvážit, zda stupeň postižení může odpovídat intenzitě obtíží vašeho psa a není-li třeba hledat příčinu ještě i někde jinde.
Ketonal je třeba podávat vždy s krmivem, ne na lačno, velmi dobře proti bolesti funguje také Movalis. Jeho účinek se mi velmi dobře osvědčil v praxi, je ale poměrně dost dráždivý na žaludek, takže podávat opatrně a vždy pouze spolu s krmením.

Kloubní výživu podávat můžete nezávisle na výsledku vyšetření, u tohoto plemene a v tomto věku je to jedině vhodné, a to i bez zjevných potíží. Obecně bych doporučil asi Alavis MSM + glukosaminsulfát, jde o vynikající přípravek na podporu pohybového aparátu, který obsahuje i látky tlumící bolest a látky protizánětlivé.

© MVDr. Miroslav Svatoš
Podrobné informace o přípravku Alavis MSM™ + glukosaminsulfát naleznete v článku Alavis MSM + glukosaminsulfát.


Příbuzné výrobky vhodné ke kombinaci:

Diskuze k Výrazné zhoršení pohybových obtíží u téměř desetiletého německého ovčáka

Nový komentář

Proč nakupovat u nás?