Dotazy, články > Vaše dotazy na veterináře > Zklidní se agresivní pes po kastraci

Zklidní se agresivní pes po kastraci


Skladem

Vážený pane doktore, dcera přivedla z útulku psa, křížence husky s vlčákem. Jsou mu 3 roky. Je hodný, ale venku se pere psy, občas vrčí i na lidi, utíká. Prostě ho nezvládám. Uvažuji o kastraci, protože mi je líto ho dát do útulku, kde už byl dvakrát, neb

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaciZklidní se agresivní pes po kastraciodpověď:
Dobrý den, uspání nelze, ze zákona lze utratit jen psa starého, nevyléčitelně nemocného, jehož další přežívání je spojeno s trvalým utrpením. Samozřejmě i psa vysloveně nebezpečného, nevychovatelného, který je výslovně nebezpečný svému okolí. Tento Váš pes je ale evidentně nevychovaný, takže jeho případné utracení by byla pomsta na zvířeti za neschopnost či nezájem předchozích majitelů.
Jako částečné řešení bych kastraci doporučil. K určitému zklidnění by po jeho vykastrování skutečně mělo dojít, bohužel je však třeba vzít také v úvahu předchozí návyky psa, kterých se může hůř zbavovat. Kdyby k jeho kastraci došlo o rok a půl až dva roky dříve, jeho následné zklidnění by bylo zřejmě výraznější.

© MVDr. Miroslav Svatoš

Diskuze k Zklidní se agresivní pes po kastraci

Nový komentář

od: Marie , Reakce

Datum: 2010-12-14 20:16:19

Název příspěvku: Zklidní se agresivní pes po kastraci

Dobrý den, mám psa bolonského psíka je mu rok a poslední dobou je velice agresivní. S dcerou nechce jít ven začne na ní vrčet. Pomohla by kastrace? on nás i kouše.Děkuji

od: Veronika, Reakce

Datum: 2010-01-01 22:19:21

Název příspěvku: Zklidní se agresivní pes po kastraci

Dobrý den prosím vás o radu máme asi pětiletého psa vlčího špice byl moc hodný,ale děti z naší vesnice ho začli dráždit klackama pod vraty teť je zlí na děti co k nám příjdou a také nám začal utíkat není to často ale je to rozkouše i plot jak s pletiva tak dřevěný myslíte si že by pomohla kastrace???děkuji za odpověď

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2010-03-19 09:31:06

Název příspěvku: Zklidní se agresivní pes po kastraci

Dobrý den, v tomto případě kastrace nepomůže. Pokud utíká za fenou, pak je možné, že by ho po kastraci tyto choutky přešly, často jde ale o zvyk - pes se po několika zdařilých útěcích začne rád toulat. Takovéto toulání nemusí mít nic společného s hárající fenami a pak se kastrací nic nevyřeší, je třeba psovi pořídit buď pevný plot nebo kotec, z kterého se nedostane. Agresivitu vůči dětem kastrace neovlivní.

Reakce

Datum: 2009-08-30 21:37:02

Název příspěvku: Zklidní se agresivní pes po kastraci

Vážený pane doktore, prosím,můžete mi poradit,nevíme si rady.psala jsem dotaz pod jménem Jindra. Děkuji J.

od: Jindra, Reakce

Datum: 2009-08-27 15:08:20

Název příspěvku: Zklidní se agresivní pes po kastraci

Dobrý den,prosím poraďte,máme ročního angl.kokra.Od půl roku jsme chodili na cvičák,no nic moc.Chodit jsme začali hlavně kvuli agresivitě.Řekla bych, že teď to není tak časté, ale razantnější.Jak se mu něco nelíbí,dá to najevo zlím vrčením a už i vyjížděním, zatím nekousl,ale nemá k tomu daleko.Fakt z něj jde strach a to je mu teprve rok.Venku ke psům je celkem přátelský,hravý.Doma přijde,chce se mazlit a po chvíli zavrčí a přitom vám kouká do očí.Rady byly, jako seřezat ho,přehlížet a KASTRACE,tak Vás prosím, poraďte.DĚKUJI J.

od: Petra Knihová, veterinární péče, Reakce

Datum: 2010-03-19 09:34:30

Název příspěvku: Zklidní se agresivní pes po kastraci

Dobrý den, u některých plemen se vyskytuje tento povahový rys častěji než u jiných, někdy jde ale spíše o konkrétního jedince. Domnívám se, že v tomto případě budete mít velké problémy pejska zvládnout a tento jeho nešvar budete těžko odbourávat. Kastrace psa může zklidnit, takovéto agresívní sklony ale úplně neodstraní.


Proč nakupovat u nás?