Alavis MSM + Glukosamin sulfát

‚—-
Vyživuje kloubní chrupavky, zajišťuje správný vývoj pohybového aparátu (kloubů, vazů a šlach) a u psů, kteří trpí onemocněním kloubů, zlepšuje pohyblivost a podstatně zmírňuje jejich obtíže. Kombinace těchto dvou látek je v praxi osvědčená a využívá se rovněž u lidí v humánní medicíně.
—-

Proč odborníci doporučují právě přípravek Alavis MSM™

glukosaminsulfát?

Zejména u velkých a obřích plemen psů je důležité zabývat se kloubní problematikou již od útlého věku psa a věnovat jí zvýšenou pozornost po celý jeho život. Tím lze významně prodloužit délku aktivního období života psa a zabránit rozvoji kloubních onemocnění. Kanadská značka Alavis dodává chovatelům a majitelům zvířat po celém světě (Kanada, USA, Anglie, Německo, Česká republika…) vysoce jakostní veterinární přípravky. Ruku v ruce s jejich kvalitou jde účinnost, která je pečlivě zdokumentována. Alavis MSM™

Glukosamin sulfát je v ČR distribuován jako veterinární přípravek, což již samo o sobě garantuje jistý standard kvality a účinnosti, na rozdíl od běžných doplňků krmiv.

Kloubní onemocnění a jeho příznaky

Nejčastějším kloubním onemocněním psů je artróza (osteoarthritis). V praxi se jedná o složitý degenerativní proces kloubů, jehož závažnost určuje destrukce kloubní chrupavky. Postihuje zejména psy velkých a obřích plemen. Mezi hlavní symptomy onemocnění patří zejména výrazná bolestivost, kulhání, obtížnější pohyb jak po delším odpočinku nebo naopak po námaze, neochota k pohybu, otoky apod. Artróza není však jen nemoc starších psů (kde léčba je velice obtížná), ale může vzniknout již v útlém věku např. genetickými predispozicemi, špatným vývojem zapříčiněným nevhodnou výživou, nadměrným zatěžováním psa (štěněte). Se zvyšujícím se věkem se onemocnění zhoršuje a pokud zůstává neléčené, výrazně negativně ovlivňuje i celkový zdravotní stav a psychickou pohodu zvířete.
O osteortróze se dočtete více v článku Osteoartróza z pohledu klinické praxe a také Osteoartróza a možnosti její léčby.

Výsledky s přípravkem Alavis MSM™

Glukosamin sulfát

Psi, trpící artrózou, kteří dostávali pod dohledem zkušených veterinárních lékařů Alavis MSM™

Glukosamin sulfát, se klinicky významně zlepšili. Navzdory svému věku byli podstatně čilejší, zlepšila se jejich pohyblivost a mohlo se snížit nebo zcela vysadit podávání léků proti bolesti. Velmi dobré výsledky jsou zaznamenávány rovněž u psů s postižením vazů a šlach.

Délka podávání

Přípravek je vhodné podávat optimálně tři měsíce. Pokud se jedná o psa s aktivním onemocněním (např. pokročilá artróza, dysplazie kloubu či luxace kloubu) je vhodné nejprve zvolit vyšší dávkování, tj. iniciační dávky. Pokud se jedná o štěně nebo psa bez zjevných obtíží, postačí tzv. udržovací dávky.
Více o dysplazii kyčelního kloubu se dočtete v článku Dysplazie kyčelního kloubu, o luxaci čéšky zase v článku Luxace pately u psů.

Výběr a jakost surovin

Preparáty ALAVIS™ jsou vyráběny z vysoce kvalitních surovin. Výrobce přípravků je členem mezinárodní asociace výrobců COA of British Columbia, kteří získávají ingredience z vybraných, ekologicky nejčistších oblastí Země, nebo z míst, kde je úředně ověřen ekologický původ.

Kvalita výroby a produktu

Výroba preparátů s prestižní značkou ALAVIS™ podléhá těm nejpřísnějším kritériím a probíhá v souladu s mezinárodními standardy kvality ISO 9002 a správné výrobní praxe (GMP certifikát). Je držitelem prestižního ocenění kvality "KOSHER", který uděluje nezávislá asociace „Kosher overseers associates“.
—-

použity materiály společnosti Alavis
—-