Arden Grange, superprémiové hypoalergenní krmivo pro psy a kočky

‚—-

 • Snadno stravitelné, extrémně chutné receptury založené na kombinaci čerstvého masa z kuřete nebo divoce žijících lososů ze skotských Highlands a prémiových jednodruhových masových mouček (kuřecí, jehněčí, z treskovitých ryb)
 • Obsah masa průměrně 150 gramů ve 100 gramech granulí (= desetinásobek oproti některým superprémiovým značkám stejné cenové úrovně)
 • Převaha bílkovin pochází z masa, nikoliv obilovin
 • Potravinářská čistota, žádné krmné suroviny a suroviny nízké nutriční hodnoty, šetrná technologie uchovávající živiny („Gentle Cooking“)
 • Vysoká koncentrace energie – nízká krmná dávka
 • Kompletní spektrum vitamínů a minerálů včetně chelátových forem stopových prvků
 • Správný poměr omega-6 a omega-3 kyselin pro zdravou kůži a perfektní srst – v aktivních formách z na kuřecího a rybího tuku, bez náhražek zdrojů tuku v podobě rostlinných olejů
 • Prebiotika – frukto-oligosacharidy a manno-oligosacharidy pro zdravou střevní flóru a čistou střevní stěnu – maximální absorpce živin a zdravé trávení bez sklonů k zánětům
 • Obohaceno nukleotidy pro podporu trávení a imunity
 • Extrakty z bylin a ovoce – buněčná ochrana – přírodní antioxidanty – desinfekce (brusinky, zelený čaj, jadérka hroznového vína, juka, quercitin.
 • L.karnitin, taurin pro podporu metabolismu.
 • Glukosamin, chondroitin a MSM v hladinách proměnlivých podle určení cílové skupiny dané formule.
 • —-

  —-

  Desetkrát pro zdraví Vašich psů a koček

  1. Dokonale vyvážené a kompletní krmivo – s optimálními hladinami všech nutričních hodnot včetně vitamínů a minerálů. Podpora dokonalé kondice bez potřeby investic do nákladných potravních doplňků nebo rizika nutriční nerovnováhy.
  2. Hlavní zdroje bílkovin nejvyšší kvality – čerstvé kuře a divoce žijící losos, jednodruhové masové moučky třídy A (kuřecí, jehněčí, z tresek a sleďů ) – z masa potravinářské kvality, bez vedlejších produktů. Nejvyšší možná stravitelnost bílkovin – podpora dokonalého osvalení a perfektního stavu kůže a srsti. Excelentní převaha masa jako zdroje bílkovin nad obilovinami – s respektem k psovi jako masožravci.
  3. Výhradním zdrojem tuků čistý kuřecí a rybí tuk. Žádné náhražky v podobě rostlinných olejů. Nejlépe stravitelné zdroje tuku pro psy a kočky, s obsahem aktivních, plně využitelných omega-kyselin včetně linoleové a arachidonové.
  4. Receptury vynikají svojí chutností – vyrobeny ze superprémiových surovin podle pevných receptur. Velmi dobře přijímané krmivo i hůře krmitelnými jedinci ("sebelepší krmivo neplní svůj účel, pokud ho pes špatně přijímá"). Stálá kvalita v každém jednotlivém balení ("opravdu dostáváte to, co o svém krmivu výrobce říká a co předkládá k veterinárním atestům")
  5. Hypoalergenní – bez pšeničného lepku, hovězího masa, sóji, mléčných produktů. Nepřítomnost těchto látek minimalizuje riziko vzniku zdravotních problémů spjatých s výživou – potravní intolerance, alergie, trávicí obtíže, zánětlivá pohotovost (štítná žláza, slinivka, uši, klouby…), poruchy imunity, některá zhoubná bujení, předčasné projevy stárnutí, cukrovka, nadváha.
  6. Výživa pro zdraví – bez surovin nízké výživné hodnoty, kontaminovaných nežádoucími příměsemi, bez látek poškozujících organismus – žádné vedlejší rostlinné nebo živočišné produkty, barviva, konzervanty, zchutňovadla. Bez vitamínu K3 (menadion). Konzervace bezpečným přírodním způsobem vitamínem E a extraktem z rozmarýnu. Bez potenciálních rakovinotvorných konzervantů jako jsou BHA, BTA a ethoxyquin.
  7. Vyrobeno ve Velké Británii – v rodinné továrně vyrábějící jedinou vlastní značku ze surovin pečlivě vybraných a nakoupených převážně v EU. Bezpečné a hodnotné suroviny stálé kvality, garance složení výrobcem. Kvalita krmiva je otázkou rodinné cti majitelů firmy.
  8. Vysoká kalorická hodnota. Menší krmná dávka, příznivý poměr cena/kvalita, bez zatěžování zažívacího traktu.
  9. Bylinné složky – ve všech recepturách. Brusinky, rozmarýn, juka, zelený čaj, quercitin, jadérka hroznového vína – silné přírodní buněčné antioxidanty.
  10. Přírodní složky ve všech formulích. Probiotika – frukto-oligosacharidy a manno-oligosacharidy, nukleotidy, zvýšený obsah omega-kyselin, glukosamin, chondroitin a MSM – výživa tak, jak to příroda zamýšlela.
  —-

  Suroviny

  Krmiva Arden Grange – garance stálé kvality i kvantity surovin, použité suroviny. Krmiva Arden Grange byla vyvinuta a vyrábí se s cílem nejenom "nakrmit" Vašeho psa nebo kočku, ale především jim prostřednictvím poctivé výživy prospět.

  Ve Velké Británii již chovatelé pokročili ve svých nárocích na výživu svého psa nebo kočky. Pod tíhou událostí na komerčním trhu ti bystří a nároční hledají krmiva podle stejně vysokých nároků na kvalitu vstupních surovin, jako si vybírají potraviny pro sebe.

  Všechny suroviny použité při výrobě jsou přesně definovány a testovány, aby vyhovovaly požadavkům na shodu. Podle závazných a stálých receptur je pak krmivo vyráběno na území Spojeného království. Arden Grange používá suroviny stálé kvality, nikdy nesáhl a nesáhne po levných surovinách nižší kvality s motivem obohatit se na úkor svých zákazníků.
  —-

  —-

  Hypoalergenní suroviny

  Celá řada krmiv Arden Grange je zástupcem naturálních hypoalergenních krmiv s vysokým obsahem masa garantovaným výrobcem (120-150 gramů masa ve 100 gramech krmiva přepočítáno z obsahu použité masové moučky a čerstvého masa). Tento obsah masa je ve srovnání s řadou superprémiových krmiv na trhu obvyklých až desetinásobný.
  Arden Grange neobsahuje:
 • pšeničný lepek, mléčné produkty, hovězí nebo sóju
 • oleje, vedlejší produkty, rostlinné proteinové koncentráty
 • barviva, zchutňovadla, konzervanty,
 • geneticky modifikované suroviny.
 • V souhlasu s upřímným závazkem prospívat zdraví a upevňovat pocit životní pohody psů a koček prostřednictvím výživy, stejně jako nabídnout chovatelům krmivo v kvalitě poctivě odpovídající jeho ceně, jsou součástí krmiv Arden Grange následující položky:

  Extrakt z brusinek

  Obsahuje jednak D-mannosu, která zabraňuje patologickým bakteriím ulpět na stěně vývodných močových cest, dále pak arbutin, který účinně snižuje výskyt bakterií a kvasinek. Předchází tak vzniku zánětů močového měchýře a močových kamenů. Brusinky jsou rovněž významným zdrojem velmi silných přírodních antioxidantů, které jsou jedinou zbraní organismu proti působení volných radikálů v organismu. Volné radikály vznikají v průběhu metabolických pochodů a znamenají ohrožení buněčného zdraví, vedou k předčasnému stárnutí, rakovinnému bujení, chorobám kardiovaskulárního systému, cukrovce a dalším závažným onemocněním.

  Nukleotidy

  Bílkoviny o krátkém řetězci získávané z droždí, zvyšují metabolismus, podporují imunitu. Optimalizují trávení, organismus je schopen dokonale vstřebat z potravy živiny. Buněčná obnova probíhá efektivněji a organismus je lépe chráněn před nepříznivým působením zevních vlivů.

  Prebiotické frukto-oligosacharidy (FOS)

  Původem z kořene čekanky, podporují příznivě působící bakteriální osídlení střeva, omezují přerůstání nežádoucích bakterií. Zažívací trakt je tak lépe chráněn proti infekcím a zánětům, proces vstřebávání živin z potravy do krve probíhá efektivněji.

  Prebiotické manno-oligosacharidy (MOS)

  Získávané z droždí, omezují růst nežádoucích bakterií ve střevě. Jejich působení se odrazí na lepší obranyschopnosti organismu, využitelnosti živin organismem a přirozeně formovaném trusu.

  Extrakt z juky

  Všechny receptury Arden Grange jsou obohaceny extraktem a sušenou šťávou z juky. Juka obsahuje přírodní antioxidanty, chrání klouby, omezuje tvorbu čpavku v zažívacím a močovém traktu.

  Beta karoten

  Vyšší hladiny vitamínu A, betakarotenu, spolu s vitamíny C, E a organickým zdrojem stopového prvku selenu pomáhají chránit organismus před škodlivým vlivem volných radikálů na buňky. Podporují organismus v době kojení, očkování, rychlého růstu, nemoci a podobně.

  Glukosamin sulfát, chondroitin sulfát a MSM

  Jsou obsaženy ve všech recepturách značky Arden Grange. Zlepšují pružnost kloubů a vazů, podporují výstavbu kloubní chrupavky přispívají k zachování pohyblivosti do vysokého stáří. Snižují aktivitu destruktivních enzymů, které v kloubech vznikají při abnormální zátěži – nadváhou, sportem, dysplazií, úrazem. Jde o bezpečné přírodní látky bez rizika předávkování.

  Zvýšené hodnoty omega – 3 a omega – 6 nenasycených mastných kyselin (včetně DHA a EPA)

  Všechny formule krmiv Arden Grange obsahují rybí tuk, výtečný zdroj omega-3 a omega-6 kyselin. Rybí tuk se účastní transportu vitamínů rozpustných v tucích ze střeva do krve, příznivě ovlivňuje metabolismus tuků, přispívá tak ke snížení rizika ucpávání cév, vysokého krevního tlaku, onemocnění ledvin, zánětů střev a chorob z poruch imunity včetně autoimunitních (např. záněty štítné žlázy, kůže, uší, kloubů, ledvin). Příznivě ovlivňuje vývoj plodů v těle matky, stejně jako vývoj štěňat, omega kyseliny EPA a DHA, kterých je nejbohatším zdrojem, prokazatelně příznivě stimulují vývoj nervové tkáně, ať periferních nervů (tzn. včetně oční sítnice) nebo centrální nervové soustavy – mozku a míchy.

  Zvýšená stabilizace krmiva přírodní cestou

  Vysoké hladiny přírodních tokoferolů (vitamínů E) spolu s extraktem z rozmarýnu stabilizují dostatečně krmivo před oxidačními a jinými nežádoucímu procesy bez nutnosti chemické konzervace.

  Obsah těchto obohacujících složek v krmivu Arden Grange odpovídá současným znalostem o výživě psů a koček. Je výrazem maximální snahy prostřednictvím výživy chránit organismus před metabolickými a s věkem spjatými onemocněními, jako je rakovinné bujení, srdeční choroby, kloubní obtíže. Jejich funkci poznáte mimo jiné na stavu kůže a srsti. Prospěch z nutričně bohaté stravy je velmi dobře známý u všech věkových kategorií napříč spektrem všech plemen.
  —-

  Rejstřík všech surovin obsažených v krmivech Arden Grange

  Z řad zákazníků jsou velmi časté dotazy na specifikaci surovin, které jsou v krmivech používány. Z tohoto důvodu jsme připravili souhrnný rejstřík požívaných surovin s podrobným komentářem o přínosu každé položky pro výživu, zdraví a pohodu vašich psů a koček.

  Garance stálé kvality i kvantity suroviny

  Všechny suroviny použité při výrobě jsou přesně definovány, nakupovány podle předem stanoveného rozpisu a následně vstupně testovány, aby vyhovovaly požadavkům na shodu s nároky výrobce. Podle závazných a stálých receptur jsou pak zpracovány v továrně ve vlastnictví firmy na území Spojeného království. Arden Grange používá suroviny stálé kvality, nikdy nesáhl a nesáhne po levných surovinách nižší kvality s motivem obohatit se na úkor svých zákazníků.

  Kuřecí moučka

  Stejně jako čerstvé kuře, kuřecí moučka je excelentním zdrojem bílkovin. Moučka používaná v Arden Grange je nejvyšší kvality, kromě svaloviny obsahuje také mleté kuřecí kosti jako zdroj organického vápníku. Neobsahuje vedlejší produkty, tzn. hlavy, pařáty, střeva a peří.

  Jehněčí moučka

  Arden Grange používá vysoce kvalitním jehněčí moučku vyrobenou na Novém Zélendu z jehněčího masa (bez obsahu vedlejších produktů jako je krev, vlna, hlavy, mícha) z pastevních chovů. Jehněčí je přirozeně bohaté na vápník.

  Rybí moučka

  Rybí moučka v krmivech Arden Grange je vyrobena z bílých druhů mořských ryb, tedy z tresek a sleďů. Jde o přirozeně vyvážený zdroj vysoce kvalitních bílkovin, energie, minerálů, vitamínů a stopových prvků. Obsahuje 6-10% rybího tuku, který je nejbohatším zdrojem polynenasycených mastných kyselin s dlouhým řetězcem – omega- kyselin.

  Čerstvé kuře

  Čerstvé kuře přináší výtečnou chuť masa, je vysoce stravitelným zdrojem bílkovin. Arden Grange používá pouze kuřecí maso produkované na území Spojeného království. Kuřata jsou chována faremním způsobem volně ve výběhu bez použití růstových hormonů.

  Čerstvý losos

  Arden Grange "loví své" lososy v oblasti Skotské vysočiny – Scottish Highlands. Maso pochází z potravinářského souběhu a splňuje tak nejpřísnější kriteria kvality. Losos je excelentním zdrojem bílkovin, jeho maso je bohaté na omega-kyseliny, dieta Arden Grange Losos a rýže je obzvlášť vhodná pro zvířata s kožními problémy a potravní citlivostí.

  Rýže

  Arden Grange pracuje s bílou celozrnnou rýží. Traduje se, že hnědá rýže je kvalitnější, bílá celozrnná rýže však je hnědá rýže zbavená pouze slupky. Arden Grange považuje slupku za část zrna, kterou organismus psa a kočky nevyužije a použitím loupané celozrnné rýže může lépe garantovat čistotu suroviny. Všechny vitamíny zůstanou zachovány, nejedná se o vymletou rýži. Rýže je velice dobře stravitelným zdrojem škrobů a tím energie, je používán v kombinaci s kukuřicí, čímž je dosaženo pohotového a zároveň plynulého zásobování organismu pomalými sacharidy v průběhu dne bez výkyvů hladiny krevního cukru.

  Kukuřice

  Kukuřice je používána jako zdroj škrobů v krmivech. Arden Grange používá kukuřici v kombinaci s rýží, čímž je organismu poskytnuta opravdu pohotová energetická zásoba v průběhu celého dne se stabilní hladinou cukru v krvi. Tepelný proces, kterým Arden Grange zpracovává obiloviny je velice šetrný a efektivní, výsledně je stravitelnost škrobů v krmivu prakticky stoprocentní.

  Kuřecí tuk

  Arden Grange užívá pouze čistý kuřecí tuk od dodavatelů pro potravinářský průmysl. Stravitelnost čistého kuřecího tuku je vyšší než hovězího a jehněčího loje nebo směsí živočišných tuků používaných v řadě krmiv. Kuřecí tuk je považován za tuk s nejvyšší možnou biologickou dostupností pro psa. Je skvělým zdrojem energie, má vysokou a stálou hladinu esenciálních mastných kyselin – omega-kyselin, je tedy nezbytným předpokladem pro zdravou kůži a srst.

  Rybí tuk

  šechny formule krmiv Arden Grange obsahují rybí tuk, výtečný zdroj omega-kyselin a energie. Účastní se transportu vitamínů rozpustných v tucích ze střeva do krve, příznivě ovlivňuje metabolismus tuků, přispívá tak ke snížení rizika ucpávání cév, vysokého krevního tlaku, onemocnění ledvin, zánětů střev a chorob z poruch imunity včetně autoimunitních (např. záněty štítné žlázy, kůže, uší, kloubů, ledvin). Rybí tuk příznivě ovlivňuje vývoj plodů v těle matky, stejně jako vývoj štěňat. Omega- kyseliny EPA a DHA, kterých je nejbohatším zdrojem, prokazatelně příznivě stimulují vývoj nervové tkáně, ať periferních nervů (tzn. včetně oční sítnice) nebo centrální nervové soustavy – mozku a míchy.

  Vejce

  Sušená celá vejce jsou všestranně hodnotným zdrojem živin. Žloutek je vynikajícím zdrojem lehce stravitelných tuků, vitamínů a minerálů, bílek obsahuje bílkoviny v nejčistší formě.

  Řepná dužnina

  Řepná dužnina přidaná v malém množství jako dobrý zdroj rozpustné i nerozpustné vlákniny. Rozpustná vláknina vytváří v tlustém střevě příznivé podmínky pro přátelské střevní bakterie, zpomaluje pohyb potravy v zažívacím traktu tak, aby vstřebávání živin bylo co nejúčinnější. Nerozpustná vláknina dodává granulím křupavou strukturu, čistí dutinu ústní a podporuje pohyb střev – peristaltiku. Vláknina zásadním způsobem příznivě ovlivňuje dobu, kterou trvá trávení potravy. Zkrácení této doby pod optimum vede ke špatnému vstřebávání živin, prodloužení k zahnívání potravy v zažívacím traktu. Krmivo, které obsahuje kvalitní vlákninu ve vyváženém množství může pomoci předejít vzniku takových problémů, jako je zácpa nebo průjem a takových chorob, jako je obezita nebo cukrovka.

  Celulóza

  Rostlinná vláknina, která je přidávána do krmiva pro kočky pro stimulaci produkce slin a usnadnění zpracování srsti v zažívacím traktu kočky.

  Prebiotické frukto-oligosacharidy (FOS)

  Původem z kořene čekanky, podporují příznivě působící bakteriální osídlení střeva, omezují přerůstání nežádoucích bakterií. Zažívací trakt je tak lépe chráněn proti infekcím a zánětům, proces vstřebávání živin z potravy do krve probíhá efektivněji.

  Prebiotické manno-oligosacharidy (FOS)

  Prebiotické manno-oligosacharidy, získávané z droždí, omezují růst nežádoucích bakterií ve střevě. Jejich působení se odrazí na lepší obranyschopnosti organismu, využitelnosti živin organismem a přirozeně formovaném trusu.

  Pivovarské kvasnice

  Sušené pivovarské kvasnice jsou excelentním zdrojem vitamínů komplexu B a aminokyselin. Působí také jako přírodní repelent.

  Nukleotidy

  Bílkoviny o krátkém řetězci získávané z droždí, zvyšují metabolismus, podporují imunitu. Optimalizují trávení, organismus je schopen dokonale vstřebat z potravy živiny. Buněčná obnova probíhá efektivněji a organismus je lépe chráněn před nepříznivým působením zevních vlivů.

  Lněné semínko

  Je dobrým zdrojem dieteticky hodnotné vlákniny, omega-3 kyselin a lignanů s antioxidačními účinky. Olej z lněného semínka obsahuje vysoké množství kyseliny linoleové a alfa-linoleové, polynenasycených kyselin s protizánětlivými účinky a stabilizují buněčné membrány.

  Glukosamin sulfát

  Získává se z krunýřů mořských korýšů, je obsažen ve všech recepturách značky Arden Grange. Organismus využívá glukosamin při stavbě opěrného sytému, zejména kloubních chrupavek. V součinnosti s dalšími složkami kloubní výživy obsaženými v Arden Grange, tzn. s chondroitinem a MSM, zlepšuje pružnost kloubů a vazů, podporou výstavby kloubní chrupavky přispívá k zachování pohyblivosti do vysokého stáří, mírní následky dysplazií a průběh zánětů kloubů. Glukosamin je bezpečnou přírodní látkou, kterou nelze předávkovat.

  Chondroitin sulfát

  V krmivech Arden Grange je obsažen chondroitin původem ze žraločích chrupavek. Je přidáván do všech receptur pro podporu stavby kloubní soustavy a kostry. Chondroitin snižuje aktivitu destruktivních enzymů, které v kloubech vznikají při abnormální zátěži – nadváhou, sportem, dysplazií, úrazem. Jde o bezpečnou přírodní látku bez rizika předávkování.

  MSM – methyl-sulfonyl-metan

  Čistě přírodní látka bohatá na organickou síru získávaná z lýka, v Arden Grange obsažena v ultračisté podobě. Má protizánětlivý a analgetický účinek, uplatňuje se zejména u stavů se záněty kloubů, po operacích kloubů, při zátěži opěrného systému a podobně. Zdá se, že MSM hraje pozitivní roli i u stavů spojených se stresem.

  Extrakt z brusinek

  Má desinfekční účinky v močových cestách. Obsahuje jednak D-mannosu, která zabraňuje patologickým bakteriím ulpět na stěně vývodných močových cest, dále pak arbutin, který účinně snižuje výskyt bakterií a kvasinek. Předchází tak vzniku zánětů močového měchýře a močových kamenů. Brusinky jsou rovněž významným zdrojem velmi silných přírodních antioxidantů, které jsou jedinou zbraní organismu proti působení volných radikálů v organismu. Volné radikály vznikají v průběhu metabolických pochodů a znamenají ohrožení buněčného zdraví, vedou k předčasnému stárnutí, rakovinnému bujení, chorobám kardiovaskulárního systému, cukrovce a dalším závažným onemocněním.

  Exktrakt z jadérek modrého hroznového vína

  Je zdrojem prokyanidinů, látek ze skupiny bioflavonoidů. Jde o rostlinné pigmenty rozpustné ve vodě, které jednak podporují pevnost krevních kapilár a pojivové tkáně, jednak jsou mocnými antioxidanty chránícími buňky před oxidativním stresem. Prostupují rovněž do mozku a přispívají tak k prevenci např. demencí a náhlé mozkové příhody ("mrtvice").

  Extrakt ze zeleného čaje

  Na rozdíl od černého čaje, zelený čaj není podrobován fermentaci. Antioxidační účinky čaje tak jsou zachovány ve větší míře a přispívají k ochraně kardiovaskulárního aparátu, podporují trávení, imunitu a v duchu tradiční čínské medicíny optimalizují hladiny energie v těle.

  Extrakt z rozmarýnu

  Krmiva Arden Grange jsou stabilizována směsí přírodních látek – vitamínů E, tokoferolů, extraktem z rozmarýnu. Rozmarýn je přírodní antioxidant a v krmivu chrání před žluknutím tuky. Krmiva Arden Grange neobsahují žádná barviva, chemické konzervanty a zchutňovadla.

  Extrakt z juky

  Všechny receptury Arden Grange jsou obohaceny extraktem a sušenou šťávou z juky. Juka obsahuje přírodní antioxidanty, chrání klouby, omezuje tvorbu čpavku v zažívacím a močovém traktu.

  L-karnitin

  Organismus produkuje tuto látku v malém množství v játrech. V potravinách se vyskytuje v mase, vejcích, kvasnicích a mléce. V některých produktech Arden Grange je obsažen ve zvýšené míře s cílem podpořit metabolismus kosterní a srdeční svaloviny, výdrž a odolnost. L-karnitin je rovněž prospěšný psům s tendencí k nadváze, podporuje využití energie z tukových zásob organismu a zachování svalové hmoty.

  Quercitin

  Ve vodě rozpustný rostlinný pigment, silný antioxidant s protizánětlivým účinkem.

  Taurin

  Je esenciální živinou pro organismus kočky, je přidáván do všech formulí Arden Grange zaručených právě jim. Taurinem je obohacena i formule Performance pro psy v zátěži s cílem podpořit výkonnost srdeční svaloviny.
  —-

  —-

  Efektivnost nákladů na krmivo

  Arden Grange je výjimečný tím, že při vývoji jednotlivých produktů výrobce nejprve formuluje recepturu a pak teprve stanoví cenu. Pracuje tedy na zcela obráceném principu, než tomu bývá u komerčních firem. Ty často stanoví nejprve cenu a pak vybírají suroviny tak, aby se "vešly" do stanoveného cenového rozpětí.

  Co to pro vaše psy a kočky znamená? Arden Grange garantuje, že každá jednotlivá složka použitá k výrobě je skutečně v superprémiové kvalitě, nikoliv jen "papírově". Jen tento postup může zajistit vašim zvířecím přátelům skutečně hodnotnou výživu.

  Arden Grange nepřijal filozofii komerčních firem obohacovat se na úkor zákazníků. Každý jeho výrobek skutečně obsahuje to, co podle oficiální a testované receptury obsahovat má a to jak po stránce kvantitativní, tak kvalitativní. Ceny surovin na surovinové burze pro jeho výrobce neznamenají motivaci k hledání způsobů, jak nakoupit levné a nekvalitní suroviny, které "nenápadně" odchýlí původní koncept krmiva do zcela jiné kategorie.

  Pokud si říkáte, že pokud by toto byla pravda, pak by cena Arden Grange musela být násobkem cen krmiv, které pracují na výše uvedeném komerčním principu, pochybujete na nesprávném místě. To jen u nekomerční firmy opravdu leží v popředí zájmu váš pes nebo kočka, tedy v důsledku vy, nikoliv starost o finanční zdroje na pokrytí obří reklamy a managementu a samotný neférový zisk.

  Co se týče nákladů na denní krmnou dávku, Arden Grange patří mezi krmiva nejen s vysokou nutriční hodnotou, ale též s vysokou hodnotou kalorickou. Hmotnost denní krmné dávky tak je nižší, než u krmiv kaloricky méně bohatých. Výsledkem je delší doba, po kterou vám balení vydrží.

  Pokud chcete srovnávat dvě krmiva z hlediska ekonomiky, berte vždy v úvahu:

 • Krmná dávka u kvalitních, nutričně bohatých krmiv, je nižší, než u krmiv nutričně chudých (pozn.: pokud to výrobce "přizná" a bere v úvahu).
 • Není ale přímá úměra mezi cenou krmiva a kvalitou! Levnější krmivo může být mnohonásobně lepší volbou, než krmivo velice drahé.
 • Komerčně pojatá krmiva jsou zhusta vyráběna z levných, tedy ne kvalitních a bezpečných surovin.

 • Ovšem jak už víme, použití levných surovin nemusí znamenat, že výrobce svoje krmivo také "levně" prodá. A tady je "zakopaný pes".
  Pouze o krmivu vyrobeném z hodnotných surovin, s vysokou nutriční hodnotou a stravitelností, z vysoce kvalitních surovin od férového výrobce (který jasně a pravdivě deklaruje, co do krmiva dává, kde to nakoupil, kolik toho dává a jak to zpracovává) můžete říci, že bylo dobrou volbou jak z hlediska vaší peněženky, tak z hlediska zdraví psa.

  O Arden Grange to můžete říci stoprocentně. Arden Grange takovým krmivem je!
  (pozn.: ve Spojených státech existují studie, které prokázaly, kolik účtů od veterinářů by nemuselo být placeno a kolik trápení by nemuselo být na naše psy a kočky naloženo, kdyby nebyli vystavováni nutričně chudé komerční stravě z levných, nespolehlivých surovin).
  —-

  Opravdu přátelské granule

  Arden Grange je nejen supeprémiové vysoce stravitelné hypoalergenní krmivo se všemi klady krmiv produkovaných rodinnými firmami. Mezi chovateli ve Velké Británii má Arden Grange pověst krmiva vynikajícího chutností. Možná by bylo lépe napsat – mezi pejsky a kočkami…
  U Arden Grange totiž dobře vědí, že dobrá výživa je jednoduše řečeno životně důležitá. Ale co je platné sebelepší krmivo, které pes odmítá!
  Proto byla věnována velká pozornost "konstrukci" granulek, jak pro psy, tak pro kočky, s cílem dosáhnout maximální chutnosti každé jednotlivé formule s ohledem na předpokládanou skupinu konzumentů. Všechny receptury jsou během vývoje nejprve chuťově testovány v miskách psů z chovatelské stanice manželů Stephensonových. Krmivo Arden Grange je rovněž podáváno obyvatelům karantény a útulku, které rodina provozuje. Dlouhodobé vynikající zkušenosti s příjmem a efektem krmiva u stresovaných psů jsou snad ještě důraznější dobrou vizitkou, než tradičně vysoká spokojenost s krmivem u opečovávaných rodinných miláčků.
  Zkrátka, můžeme vás ujistit, že vaši psi a kočky budou Arden Grange nadšeni.
  Dovolujeme si pojmenovat naše granule přátelskými, protože jsme vzali v úvahu náledující:
 • Textura – pro psy i tolik důležitá! Štěňátka a malá plemena preferují jemné granulky, kočky jsou nadšeny drsnou strukturou…
 • Hustota – jen ta správná hustota granulek předznamenává tu správnou křupavost pro jedince, kteří raději konzumují krmivo suché, a zároveň optimální nasákavost pro ty, kdo mají rádi krmivo vlhké.
 • Velikost – každá receptura je vyrobena v jedinečném tvaru a velikosti granulek tak, aby vyhověla co možná nejlépe požadavkům cílové skupiny strávníků.
 • Chuťová přitažlivost – granule Arden Grange jsou potaženy pro psy a kočky vysoce chuťově zajímavým kabátkem z přírodních surovin (kuřecí a rybí tuk, byliny). Samozřejmě není přidáván žádný cukr, zchutňovadla a jiné podobné "úskoky" uměle zvyšující chuť přijímat krmivo. Co je na Arden Grange zcela výjimečné, není přidávána ani žádná kuchyňská sůl!
 • —-

  Arden Grange – Not Tested on Animals Guarantee – Netestováno na zvířatech

  Arden Grange důrazně odmítá invazivní (násilné metody spojené často s vivisekcí – chirurgickými metodami bez narkózy nebo utrácením pokusných zvířat) testování krmiv na zvířatech.
  Zklamáním pro výrobce bylo zrušení atestu Netestováno na zvířatech podle standardu BUAV (British Union for the Abolition of Vivisection – Britská unie pro zrušení vivisekce).

  Arden Grange ujišťuje svoje zákazníky, prodejce a širokou veřejnosti, že produkty s touto značkou budou i nadále splňovat všechny přísné dosavadní požadavky tohoto úřadu.
  Nikdy se nebude podílet na pseudopokusech, jejichž jediným cílem je zjistit, co si ještě může komerční firma dovolit na své cestě k vysokým ziskům.
  Proto je na každém výrobku nebo propagačním materiálu Arden Grange výrazné logo Netestováno na zvířatech://

  (Pozn.: nezaměňujte pokusy na zvířatech s krmnými testy AAFCO nebo dokonce standardy AAFCO – Amerického úřadu pro kontrolu krmiv. Standardům národních úřadů pro kontrolu krmiv odpovídá Arden Grange samozřejmě plně, jedná se o soubor předpisů o dodržení hodnot základních živin a vitamínů. Krmný test je v zásadě velice mírná norma, kdy 8 psů krmených běžným způsobem (tedy do misky, nikoliv sondou apod.) testovaným krmivem neklesne na hmotnosti v průměru o více než 15%. Jistě si rozumíme, že od výživy svého psa očekáváme něco více. Překvapením pro mnohé může být, že některé široce propagované komerční značky ani tímto testováním neprošly se ctí, testy předčasně ukončily a …..to je vše.)
  —-

  Arden Grange – Skutečně přírodní krmivo

 • Jasná deklarace složení a původu surovinu, žádné levné suroviny pochybné kvality kontaminované nežádoucími látkami.
 • Výrobce striktně dodržuje stanovenou recepturu – rodinná firma.
 • Bez nejčastějších potravních alergenů – bez pšeničného lepku, hovězího, sóji, mléčných produktů.
 • Bez složek nízké nutriční hodnoty – bez vedlejších živočišných nebo rostlinných produktů, bez bílkovinných koncentrátů a hydrolyzátů, bez geneticky modifikovaných surovin.
 • —-

  Doporučení k dávkování

  Tabulky dávkování krmiva jsou uvedeny na každém balení.

  Pamatujte:

 • Hmotnost krmné dávky uvedená v tabulce je vždy orientační.
 • Při stanovení hmotnosti denní krmné dávky pro vašeho psa postupujte vždy individuálně.
 • Přihlížejte k aktivitě, věku, zdravotnímu stavu fyzickému i psychickému, způsobu ustájení.
 • Svoji roli hraje úroveň metabolismu a genetické faktory
 • Hodnoťte proměnlivě v čase:
 • Chuť jedince k jídlu, jeho kondici, vzhled a množství trusu.
 • Nepřekrmujte:
 • Zvyšující se četnost vyprazdňování, větší objem trusu, řidší konzistence jsou nejčastěji následkem nepřiměřeně vysoké krmné dávky.
 • Používejte váhu:
 • Važte nejen krmnou dávku, ale i psa, odhadováním se dopouštíte chyb u obojího.
 • Štěňata velkých plemen by neměla přibývat týdně více jak 1 – 2 kg.
 • —-

  Přechod na krmivo

  Pro bezproblémový přechod na krmivo doporučujeme dodržet následující režim. Denní krmná dávka by u štěňat měla být rozdělena na 5-4, u dospívajících na tři a dospělých na dvě porce. Přechodu na Arden Grange věnujte jeden týden, během kterého budete míchat původní krmivo s Arden Grange v postupně se zvyšujícím poměru ve prospěch Arden Grange, až na něj přejdete zcela.
  Jedincům, kteří méně ochotně přijímají potravu, omezte pamlsky. Těm, kdo jsou zvyklí na vlhčenou stravu, můžete rovněž Arden Grange podávat krátce před podáváním namočit do vody teplé max. 40°C nebo vývaru.
  —-
  den poměr krmiva původního krmivo Arden Grange
  1. a 2. den75% původního krmiva25% Arden Grange
  3. a 4. den50% původního krmiva50% Arden Grange
  5. a 6. den25% původního krmiva75% Arden Grange
  7. den100% Arden Grange
  použity materiály společnosti Arden Grange
  —-