Arthronis, kompletní program kloubní výživy WOYKOFF

‚—-

Arthronis

Cílem je působit proti postupujícímu opotřebení chrupavky a zabránit tak postupnému snižování pohyblivosti a zmírnit přibývající bolesti, nebo je držet na co nejnižší hladině. Arthronis kloubní program se skládá ze tří unikátních produktů:
# Arthronis fáze 1
# Arthronis fáze 2
# Arthronis Acute

Abyste obtíže svého psa odstranili co nejšetrněji a nejrychleji, bude k tomu zapotřebí Vaší aktivní spolupráce:

 • přečtěte si, prosím, podrobně příbalový leták
 • přípravek Arthronis fáze 1 a Arthronis fáze 2 podávejte pravidelně dle doporučení, a to pocelou dobu kúry, je vhodné je vzájemně kombinovat
 • při akutních bolestech a silných poškozeních kloubního aparátu Vašeho psa podávejte příprave Arthronis Acute, a to jak v kombinaci s přípravky Arthronis fáze 1 a 2, tak i samostatně
 • dodržujte důsledně další případná doporučení Vašeho veterinárního lékaře, upravte denní stravovací režim Vašeho psa
 • —-
  —-

  Co je Arthronis fáze 1 ?

  Jde o přípravek nové generace určený k dlouhodobé péči o klouby Vašeho psa. Je vhodný při kloubních potížích a osteoartróze ve všech lokalizacích, obsahující unikátní kombinaci tří účinných látek:
  D-Glukosamin Sulfátu x 2 KCI, Lactominu a MSM.

  Účinné látky:

  D-Glukosamin Sulfát x 2 KCI, Methylsulfonylmethan, Lactomin

  Složení:

  D-Glukosamin Sulfát x 2 KCI, Methylsulfonylmethan, Lactomin 80%, celulosa mikrokrystalická, kroskarmelosa sodná sůl, stearan hořečnatý, povidon, mastek, želatina, sorbitol, hypromelosa, ethylcelulosa, práškové aroma sýr

  Obsah 60 CANIS tablet se sýrovou příchutí

  —-
  —-

  Co je Arthronis fáze 2 ?

  Přípravek určený k regeneraci kloubních povrchů a maziv tím, že kloubu dodává výživné látky. Je vhodný k podávání po ukončení podávání D-Glukosamin Sulfátu, jako prevence ve štěněčím věku. Obsahuje kombinaci tří účinných látek:
  Hydrolyzovaný kolagen, MSM a Lactomin.

  Účinné látky:

  Hydrolyzovaný kolagen, Methylsulfonylmethan, Lactomin

  Složení:

  Hydrolyzovaný kolagen, Methylsulfonylmethan, Lactomin 80%, kroskarmelosa sodná sůl, stearan hořečnatý, povidon, mastek, želatina, hypromelosa, ethylcelulosa, práškové aroma sýr

  Obsah 60 CANIS tablet se sýrovou příchutí

  —-
  —-

  Co je Arthronis Acute ?

  Přípravek nové generace s vysokým obsahem účinné látky Methylsulfonylmethan (MSM). Tato látka vykazuje silné analgetické (bolest tišící) a antiflogistické (protizánětlivé) účinky. Jako přírodní analgetikum je vhodný k podávání jak samostatně, tak i v kombinaci s přípravky Arthronis fáze 1 a Arthronis fáze 2.

  Účinné látky:

  Methylsulfonylmethan, Lactomin

  Složení:

  Methylsulfonylmethan, Lactomin 80%, celulosa mikrokrystalická, kroskarmelosa sodná sůl, stearan hořečnatý, povidon, mastek, želatina, hypromelosa, ethylcelulosa, práškové aroma sýr

  Obsah 60 CANIS tablet se sýrovou příchutí

  —-
  —-

  D-Glukosamin Sulfát x 2 KCI,

  který je solí tělu vlastního stavebního kamene D-Glukosaminu a je stavební součástí mnohých tělních tkání, například kloubní chrupavky. Podáním D-Glukosaminu dojde k ochraně chrupavky Vašeho psa a tak i ke zlepšení jeho pohyblivosti a ke zmírnění bolestí.
  —-

  Hydrolyzovaný kolagen,

  který příznivě působí na regeneraci pojivové tkáně, tvořící pohybový a vazivový aparát psů. Slouží k regeneraci kloubních povrchů a vaziv a zmírňuje obtíže způsobené degenerativními procesy pojivové tkáně, které jsou příčinou bolestí pohybového aparátu.
  Dodává látky pozitivně působící na pohybový aparát, neboť dodává výživné látky kostem kloubního lůžka a vyživuje jak kosti, tak i chrupavky, čímž se pohyb stává pro psy méně problematickým. U psích plemen, která velmi často trpí onemocněními pohybového a vazivového aparátu, je velká šance při podávání látek potřebných pro výživu kloubů, šlach i kostí již od štěněčího věku, že bude výskyt těchto onemocnění výrazně omezen.
  —-

  MSM

  je přírodní látka s prokázanými analgetickými (bolest tišícími) a antiflogistickými (protizánětlivými) účinky. Její dlouhodobé podávání je na rozdíl od nesteroidních antirevmatik naprosto bezpečné pro trávicí ústrojí Vašeho psa. MSM snižuje produkci mediátorů zánětu, zejména interleukinu-1, napomáhá zlepšení fyzické kondice, zpevňuje vazy a šlachy, chrání namáhané klouby a zlepšuje jejich funkci. Je tedy vynikajícím prostředkem pro celkové zlepšení zdravotního stavu a fyzické kondice.
  MSM je zároveň jedním ze základních zdrojů organicky vázané síry, kterou organismus Vašeho psa potřebuje k mnoha metabolickým dějům, kterými jsou např. stavba drápů a srsti, chrupavek, cév a vazů. V neposlední míře se velmi mnoho sloučenin síry vyskytuje v nervové tkáni mozku.
  —-

  Lactomin

  je 80% proteinový koncentrát s obsahem sirných esenciálních aminokyselin L-Cystein a L-Methionin, které jsou nezbytné pro regeneraci kloubní chrupavky.
  —-
  —-

  Jak správně užívat Arthronis kloubní program?

  Arthronis kloubní program se skládá ze tří přípravků:
  Arthronis fáze 1, Arthronis fáze 2 a Arthronis Acute, které podávejte vždy v tomto dávkování:
 • malé plemeno do 25 kg 1 tableta denně
 • střední plemeno 25 až 50 kg 2 tablety denně
 • velké plemeno nad 50 kg 3 tablety denně

 • Přípravky Arthronis fáze 1 a Arthronis fáze 2 podávejte po dobu 2 měsíců nejprve Arthronis fáze 1, po ukončení dvouměsíční kúry podávejte po dobu 2 měsíců Arthronis fáze 2.

  Tyto kúry opakujte 1x ročně. Při chronických kloubních potížích je vhodné kúry opakovat 2x ročně, při těžkých kloubních poškozeních podávat přípravky kontinuálně. Ve štěněčím věku jako prevenci je vhodné podávat přípravek Arthronis fáze 2 po dobu 4 měsíců.

  Přípravek Arthronis Acute podávejte při chronických bolestech svalů a kloubů, poškození vazů, nekvalitní srsti a drápech po dobu min. 1 měsíce. Přípravek Arthronis Acute můžete souběžně podávat s přípravky Arthronis fáze 1 nebo Arthronis fáze 2. Přípravek lze podávat i dlouhodobě, až do odeznění bolestí a obtíží Vašeho psa.
  —-

  —-

  Proč právě Arthronis kloubní program?

  1) Účinnost

  Arthronis fáze 1 obsahuje D-Glukosamin sulfát x 2 KCI. Jedná se o nejlépeklinicky ověřenou účinnou látku ze skupiny SYSADOA, t.j. symptomaticky pomalu působících látek při osteoartróze. Řada uznávaných veterinárních studií i mnohaletá praxe prokázaly, že D-Glukosamin sulfát x 2 KCI při dlouhodobém užívání ve správné dávce:
 • snižuje bolestivost kloubů
 • zlepšuje jejich hybnost
 • obnovuje strukturu chrupavky, působí protizánětlivě (brzdí aktivitu enzymů poškozujících chrupavku)
 • zároveň snižuje spotřebu léků proti bolesti a umožňuje tak omezit jejich nežádoucí účinky

 • Arthronis fáze 2 obsahuje kolagenní hydrolyzát nové generace s vysokým obsahem aminokyselin – prolin, hydroxyprolin a glycin, které jsou zásadní pro tvorbu kolagenu, tvořícího mezibuněčný prostor chruúavkové i kostní hmoty. Kolagenní peptidy ochraňují a vyživují nejenom kloubní chrupavky, ale celý kloubní systém. Nový kolagenní hydrolyzát má lepší chuťové vlastnosti a umožňuje rychlejší vstřebávání a intenzivní aplikaci při pohybových obtížích způsobených degenerativními procesy v pojivové tkáni, Je vyrobený specifickou enzymatickou hydrolýzou. Při výrobním procesu dochází ke sterilizaci působením teplot 140°C. Takto získaný hydrolyzát je zdravotně zcela nezávadný a obsahuje ve vysokém množství aminokyseliny – prolin, hydroxyprolin a glycin, kolagenní peptidy a biogenní tripeptid glycin-histidin-lysin, které mají schopnost ovlivňovat činnost chrupavkových a kostních buněk a stimulovat tak vznik mladých buněk, které syntetizují fyziologické kolageny a látky tvořící chrupavkovou a kostní matrix.

  Arthronis Acute se vyznačuje mimořádně vysokým množstvím účinné látky MSM, což je přírodní látka s prokázanými analgetickými (bolest tišícími) a antiflogistickými (protizánětlivými) účinky. Její dlouhodobé podávání je na rozdíl od nesteroidních antirevmatik naprosto bezpečné pro trávicí ústrojí Vašeho psa.

  2) Komplexnost

  Arthronis je unikátní kloubní program, který komplexně zajišťuje péči o klouby Vašeho psa a umožňuje individuální nastavení léčby pro potřebu Vašeho psa.

  3) Komfortní užívání

  Přípravky Arthronis klolubního programu jsou všechny vyráběny uniktní technologií CANIS tablety, které se vyznačují:
 • atraktivní sýrovou chutí – pes se řídí především čichem, proto CANIS tablety jsou doplněny sýrovým atraktantem, na který psi velice dobře reagují
 • velikost tablety – CANIS tableta je relativně velká, řídí se velikostí průměrné granule suché stravy
 • křehkost tablety – CANIS tableta je výrazně křehčí než standartní tablety, což umožňuje spolu s větší velikostí tablety ji rozkousnout a poté spolknout, tvrdé tablety, které nejdou snadno rozkousnout, má pes tendenci vyplivnout
 • barva a povrchová úprava – CANIS tableta je speciálně potažena a upravena tak, aby barevně i hmatově maximálně připomínala granuli suché stravy, které psi bez problémů přijímají, naopak klasické hladké tablety s atypickou barvou vyvyolávají ve psech nedůvěru a většinou nejsou psem ochotně přijímány
 • CANIS tablety jsou psy většinou snadno přijímány buď přímo jako forma pamlsku nebo ve stravě, a to jak suché, tak i např. v konzervách. V 5% až 10% případů, kdy pes odmítá příjem tablety jakoukoliv formou, tabletu snadno rozdrtíte lžičkou nebo špičkou nože a prášek přidáte do stravy.
  CANIS tableta Vám umožní podávat veterinární přípravek dlouhodobě velmi snadno bez nepříjemných rituálů spojených s podáváním klasických tablet.
  —-

  Všechny veterinární přípravky WOYKOFF:

  # jsou řádně registrovány a povoleny Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv pro prodej v České republice.
  # jsou vyráběny pod kvalitou GMP, která je vyžadována pro výrobu léků. Kvalita GMP zaručuje skutečný obsah účinné látky, jak výrobce deklaruje.
  # používají takové účinné látky, jejichž účinek je ověřen rozsáhlými klinickými studiemi.
  # jsou vyvinuty tak, aby svým složením odpovídaly potřebám zvířete.
  # jsou vyráběny ve formě, která je přijímána zvířetem bez problémů.
  # jsou dostupné pouze u veterinárního lékaře nebo v lékárně.
  —-

  —-
  použity materiály společnosti WOYKOFF
  —-