Brambory v krmivech FirstMate

Otázka

Dobrý den, měl bych na Vás jeden dotaz. Všechna – možná téměř všechna krmiva pro psy (granule) mají obecně složení maso

rýže. Pouze značka First Mate má místo rýže brambory. Dalo by se stručně říci, proč First Mate upřednostňuje právě brambory? V čem js

Odpověď

FirstMate se specializuje na hypoalergenní krmiva. Důvod pro užití brambor je ten, že brambory jsou unikátním zdrojem sacharidů a jsou jednoznačně považovány za hypoalergenní (nezpůsobují vznik alergie). Brambory tak zcela nahrazují obiloviny v hypoalergenních formulích FirstMate. Pšenice a ostatní obiloviny, které se běžně používají v krmivech, jsou známy jako pravděpodobné alergeny. Formule FirstMate Fish/Potato – brambor s rybou (také Lamb/Potato – brambor s jehněčím, Chicken/Potato – brambor s kuřetem) neobsahují žádné obiloviny.
Stravitelnost sacharidů z brambor je nejlepší ze všech zdrojů sacharidů užívaných v krmivech. Jsou užívány brambory ze státu Idaho, protože Idaho je největším producentem brambor v USA, a je tak zajištěna stálá vysoká kvalita suroviny.
Neustále se vedou diskuze o nutriční hodnotě brambor v dietě a existenci racionálních důvodů vyhnout se obilovinám. Každopádně, formule s bramborem jsou produktem velice úspěšným, protože opravdu klinicky fungují.