Bylinný doplněk výživy Phytovet Dog Mobility

Otázka

Je možné přípravek Phytovet Dog Mobility podávat i 12-tiletému střednímu knírači, který prodělal dvakrát otravu (nejspíš rodenticidy) a má tedy poškozené ledviny a játra, případně jaké jiné přípravky byste mi doporučili. Předem děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den, domnívám se, že při dodržení doporučeného dávkování by podávání bylinného přípravku Phytovet Dog Mobility nemělo negativně působit na zdraví Vašeho psa. Je však rovněž možné, že vzhledem k poškození jater, které se významnou měrou podílejí na trávení a následném využití krmiva i krmivových doplňků, nemusí pes dostatečně využít látky, dodané ať už tímto přípravkem nebo jakýmkoliv jiným.

Je otázka, jak dalece jsou orgány Vašeho psa poškozeny, ale ať již méně či více, na ně bych se v tomto případě soustředil v první řadě, protože se jedná o problém bezprostředně související s přežitím psa a následným udržením zdravotního stavu psa v přijatelném stavu. Co se týká kloubů a pohybového aparátu celkově, jde o kvalitu života psa, a proto při veškeré důležitosti věnovat se u staršího psa i této problematice, považoval bych to v tomto okamžiku za druhořadý úkol a věnoval bych se především stabilizaci a úpravě funkce životně důležitých orgánů (játra, ledviny), čili volil bych diety určené právě na tyto problémy.

Např. dieta Hills Canine k/d zmírňuje klinické příznaky selhávání ledvin a zpomaluje jeho progresi, Hills Canine l/d zase zmírňuje klinické příznaky při onemocnění jater a podporuje rekonvalescenci. Purina VD Canine NF – Renal Failure se používá při selhání ledvin a poruchách jater psů, dieta Specific CKD Kidney Support je dietní krmivo pro psy s chronickou nedostatečností ledvin, jater a srdce atd. Vše o veterinárních klinických dietách pro psy se dočtete u jednotlivých produktů v rubrice Klinické diety pro psy.

Doporučuji Vám tedy podávat Vašemu psu jednu z klinických diet, určených právě na problémy s játry a ledvinami, v kombinaci s Vámi zvoleným přípravkem Phytovet Dog Mobility.

Vzhledem k prodělané otravě Vašeho psa by ale jistě bylo prospěšné přidávat do krmiva i přípravek Phytovet Dog Detoxication Cure, zvláště jedná-li se o období krátce po prodělané otravě. Jde také o bylinnou směs, kterou je vhodné podávat mimo jiné právě po otravách apod.

© MVDr. Miroslav Svatoš