Jak správně zvyšovat krmné dávky u štěněte

Otázka

Máme belgického ovčáka Malinois, je 3 měsíce starý a nevíme, jak správně dávky zvyšovat podle váhy pejska. Můžete nám poradit? Krmíme ho 4x denně. Děkuji

Odpověď

Dobrý den, krmíte-li granulovanou stravou, doporučené dávkování je vždy uvedeno přímo na obalu krmiva. Jde však o orientační údaje, z kterých je třeba vycházet při průměrné zátěži psa a průměrném způsobu zužitkování krmiva. Vše je ale závislé na individuálních potřebách jedince, a tak je někdy třeba krmnou dávku přizpůsobit. Nejste-li si jistý, poraďte se s veterinářem, který dokáže nejlépe výživný stav psa posoudit. Ten ale psa musí vidět, aby mohl říct, zda je hubený či tlustý. Rozhodně se nespoléhejte na rady "zkušených" pejskařů z ulice.
Krmíte-li doma připravovanou stravou, navštivte veterináře v každém případě, abyste se poradil jak o krmných dávkách, tak i o doplňcích výživy (vitamíny, minerální látky apod.), které je při vařené stravě vždy nutno do krmiva přidávat. Ve věku 3 měsíců již není nutné krmit štěně 4x denně, můžete již počet dávek snížit na 3 denně a během cca 2 měsíců již jen na 2 denně. Dospělý pes se může krmit již jen 1x denně.

© Petra Knihová