Jak zlepšit kvalitu srsti psa

Otázka

Dobrý den, chováme plemeno Flat Coated Retriever, které prezentujeme u nás i v zahraničí na výstavách, a jelikož je to pes pracovní, pohybuje se hodně ve vodě, lese, na poli, v houští, což negativně působí na srst, také i dlouhotrvající horké léto. Našemu

Odpověď

Dobrý den, díky za Váš dotaz. Vámi používané krmivo Hill’s Sensitive Skin, jak sám název napovídá, je určen pro citlivou kůži, tedy spíše pro alergiky, a sám o sobě kvalitu srsti nijak výrazně nezlepší. Proto bych Vám spíše doporučila např. jehněčí granule, a pokud značku Hill’s, tak potom tedy Hill’s Canine Adult Lamb&Rice. Dále pokud psa koupete a šampónujete, používejte raději zdravotní hydratační šampóny než běžné kosmetické šampóny.

Jinak Vám můžeme vřele doporučit přípravek Dermanorm (výrobce veterinární značka Vétoquinol), ať už Dermanorm olej či Dermanorm kapsle, či Vitaderm (výrobce veterinární značka Richter Pharma). Vynikající je také čistě přírodní Kronch lososový olej.

Dále bych Vám doporučila podávání např. přípravku Petnil v tabletách, určený ke zlepšení kondice kůže a srsti, či Ungiotin mite v práškové podobě, jde o nejčistší formu biotinu (vitaminu H).

Osvědčené přípravky jsou Sangrim a Biopolym, oba v kapkách.

V poslední době je tendence návratu k přírodě a bylinkám, v naší nabídce naleznete velice žádaný Phytovet Top shine coat, bylinnou směs pro zdravou kůži a lesklou srst psů.

Vše najdete v naší nabídce v rubrice Péče o srst, kůži, drápy a také Doplňky výživy.

Předpokládám, že je pes pravidelně odčervován a je zdráv…

© Petra Knihová