Kloubní výživa a další vhodné doplňky stravy pro štěně bearded kolie

Otázka

Dobrý den, budu si kupovat 8 týdenní štěně bearded kolie. Protože je v dospělosti udávaná velikost 53 – 56 cm a váha max. 25 kg, je toto plemeno někde mezi hranicí středního a velkého psa. Proto by mě zajímalo, zda mám krmit granulemi pro stěňata velkých

Odpověď

Dobrý den, bearded kolii bych řadila rozhodně mezi plemena střední velikosti, a tak bych na Vašem místě volila krmivo pro štěňata středních plemen (Puppy Medium Breed). Kloubní výživa nikdy není na škodu, pokud ale budete krmit opravdu kvalitními granulemi (superprémiová či ultraprémiová krmiva), pak její přidávání do stravy není nezbytně nutné. Má-li však štěně genetické dispozice k problémům pohybového aparátu či chcete-li být zodpovědná, pak kloubní výživu přidávejte. Také vzhledem k tomu, že jde o plemeno, které bývá často využíváno ke sportu (agility apod.), dle stupně zatížení bych Vám pak kloubní výživu rozhodně podávat doporučila.

Alavis Vám jistě schvaluji, dále je vynikající také např. Caniviton (k dispozici je sypký i v tabletách) či Canosan koncentrát v sypké formě. Pokud bude Vaše štěně prosperovat a nebude mít žádné problémy, pak nebude nutné ke krmivu již nic dalšího přidávat. Jedná se však o plemeno dlouhosrsté, a tak možná budete chtít věnovat pozornost kvalitě srsti Vašeho pejska. Potom jsou velice vhodné doplňky stravy, které podporují růst a kvalitu srsti, a je jen na Vás, zda dáte raději přednost veterinárním přípravkům (např. Dermanorm, Petnil, Ungiotin mite apod.) či přírodním bylinným produktům, např. kombinaci bylinek Phytovet Dog Top Shine Coat a lososového oleje Kronch (v naší nabídce naleznete velice oblíbenou Akční sadu péče o srst).

Jistě budete chtít Vaše štěňátko občas něčím odměnit. Pamatujte na to, že pamlsky často tvoří značnou část denní krmné dávky, a tak volte pamlsky zdravé a pro štěně vhodné. Také nezapomeňte, že o co více pamlsků štěně dostane, o to méně by mělo dostat krmení, aby nebylo tlusté.

Přeji Vám spoustu radosti s Vaším novým miláčkem.

© Petra Knihová