Krmivo vhodné pro štěně anglického mastifa

Otázka

Dobrý den, chtěl bych poradit, jakými granulemi bych měl krmit svou tříměsíční fenku anglického mastifa. A jestli mám podávat nějaká chondroprotektiva a jaká?

Odpověď

Dobrý den, vřele bych Vám doporučil class='ipnadpis'>giant-breed-2208.html Specific CPD-XL Puppy Large

Giant Breed, jde podle mého názoru o jedno z nejlepších krmiv právě pro zdravý vývoj rostoucích štěňat velkých plemen. Toto dietní krmivo pro psy bylo specielně vyvinuto tak, aby poskytlo potřebné živiny pro štěňata a mladé psy všech velkých plemen s hmotností nad 25kg v dospělosti a obřích plemen s hmotností nad 45kg v dospělosti. Tato plemena jsou vzhledem ke zrychlenému růstu a nadváze náchylná k růstovým problémům kostry a zároveň mají dispozice ke vzniku nadváhy až obezity.

Po nějakou dobu podávání krmiva Specific CPD-XL Puppy Large&Giant Breed se Vám může zdát, že je štěně hubené, nebojte se toho, však ono přibere, ale v době, kdy mu to již neublíží. V době největšího růstu je každý kilogram navíc znát a čím méně štěně váží, tím menší zátěž je to pro organismus (srdce), hlavně pak pro kostru a klouby.

Co se chondroprotektiv týče, doporučuji Caniviton forte 30 v prášku nebo Alavis 3 v tabletové formě, či kombinaci dvou přípravků, Alavis klobní výživa a Alavis MSM

glukosaminsulfát. Přípravek Alavis™ MSM

glukosaminsulfát podávejte v udržovací dávce po dobu 2 měsíců. Potom podávejte 3 měsíce Alavis™ kloubní výživu také v dávce udržovací, kterou samozřejmě postupně navyšujte dle aktuální hmotnosti štěněte. Tyto dva přípravky je vhodné takto střídat po celé období vývoje a růstu štěněte, v případě anglického mastifa tedy zhruba do 18 až 24 měsíců věku.

V nejlepším případě podávejte Canosan, ten je sice o něco dražší, Canosan je ale koncentrát a k dostatečnému účinku stačí podávat denně pouhé 3,5g/10kg živé hmotnosti psa.

© MVDr. Miroslav Svatoš