Nadýmání u mladého psa

Otázka

Dobrý den, máme doma sedmiměsíční štěně (psa) Norfolk teriera. Trápí ho přílišné nadýmání. Nevíme, jak mu pomoci, abychom tento problém alespoň zmírnili. Dostává suchou stravu (granule Chicopee puppy small and medium breed) a k pití vodu. Můžete nám, pros

Odpověď

Dobrý den, v první řadě bych Vám doporučila změnu krmiva. Má-li pes problémy se zažíváním, může být na vině nevhodné krmivo. Ve Vašem případě bych volila krmivo, obsahující výtažky z yuccy, které výrazně omezují tvorbu střevních plynů a také amoniaku. Jedním z takových krmiv je např. Calibra, ideální je Calibra Lamb & Rice pro psy s citlivým zažíváním z jehněčího masa a rýže. Pro sedmiměsíční štěně by sice bylo vhodné ještě krmivo pro štěňata, v tomto případě je však jednoznačně vhodnější právě jehněčí Calibra Lamb & Rice.

Vhodným doplňkem stravy by byl jednoznačně přípravek Yuccan. Yuccan jako komplex představuje nutriční doplněk, který reguluje v několika směrech zdravý stav a správnou funkci gastrointestinálního aparátu psů. Obsahuje extrakt z Yucca sidígera obohacený o oligofruktosacharidy, normalizuje funkci střev a prospívá vylučování toxinů z těla. Oligofruktosacharidy mají probiotický efekt na regulaci zažívajícího ústrojí psa, protože působí na jeho střevní flóru. Napomáhají množení endogenní a blokují vznik flóry patogenní, což má za následek zvyšování imunitní reakce proti infekcím a omezování průjmů.
Yuccan má schopnost omezovat zápach moči a exkrementů a také omezuje plynatost.

© MVDr. Miroslav SvatošPodrobnější informace o přípravku Yuccan naleznete v článku Yuccan, přírodní cestou proti giardióze.