Odstranění zubního kamene u yorkshirského teriéra

Otázka

Přeji hezký den. Chtěl bych se zeptat, co obnáší (nemusíte podrobně) odstranění zubního kamene u našeho pejska. Je to Yorkšír, 2kg, stáří 3 roky, je zdráv, ale raději tyto informace: bere Vasotop (špatně mu dovírá chlopeň) a měl nesestouplé varle, takže m

Odpověď

Dobrý den, nejprve je třeba zavolat do naší ordinace a objednat se na tel. čísle 377 260 611.
Pes musí být na lačno (krmit naposledy den před výkonem), uspí se dle momentálního stavu, ale ještě před aplikací narkózy je důležité lékaře upozornit, že jde o kardiaka. Narkóza se pak volí taková, aby se mohla kdykoliv zrušit, a pes odejde "po svých" ihned po výkonu. Sám bude pes pouze v narkóze, tedy po dobu výkonu (ve Vašem případě zhruba 30 minut), ihned po něm si jej převezmete a odvedete.

"Trvanlivost" tohoto zákroku se nedá předem určit, je u každého jedince jiná, prodloužit ji však můžete správnou péčí o chrup psa např. podáváním krmiva, specielně určeného pro ústní hygienu (tzv. Oral Care či Dental), a také dentálních žvýkacích kostí či pochoutek (doporučujeme např. C.E.T. žvýkací enzymatické plátky, Orozyme žvýkací plátky z kolagenu, Royal Canin Waltham Oral Bar a další, také můžete využít naší akční sady Veterinární balíček péče o chrup pro malé psy či Akční sada péče o chrup). Můžete také zuby pejskovi čistit, tvorbu zubního plaku a následně i kamene tak oddálíte. Veškeré potřeby k čištění chrupu (kartáčky i pasty) naleznete v naší nabídce v rubrice Veterinární přípravkypéče o chrup.

Obecné informace o této problematice naleznete v našem článku Zubní kámen a jak vhodně pečovat o hygienu dutiny ústní psa.

© Petra Knihová