Potíže s močovým měchýřem u kocoura

Otázka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně veterinárních klinických diet Royal Canin Waltham Feline Urinary a Hills Prescription Diet™ Feline k/d™.

Odpověď

1) zda se může krmivo Royal Canin Waltham Feline Urinary podávat dlouhodobě? (tímto krmivem jsem měsíc krmila kocoura při jeho prvních obtížích – nemohl močit)
2) nyní mi veterinářka při stejných obtížích, které kocour měl, dala granule Hill’s Prescription Diet™ Feline k/d™, ale ty jsou na podporu ledvin a srdce, proto jsem se chtěla dotázat, zda se tyto dva druhy mohou podávat současně, nebo v žádném případě?
3) můžu plynule přejít z Hill’s Prescription Diet™ Feline k/d™ na Royal Canin Waltham Feline Urinary, nebude to mít nějaký negativní vliv na zdraví kocoura?
(Zdá se mi, že RC Urinary kocourovi více svedčily, než tyto Hill´s k/d). Moc děkuji za odpověď, L.P.


Veškeré klinické diety se podávají dle doporučení veterinárniho lékaře a po dobu, po kterou veterinář určí. Jejich použití i vysazení by mělo předcházet nejen klinické vyšetření zvířete, ale i laboratorní vyšetření moči a případně krve, záleží na konkrétní situaci. Kombinování různých diet bych v žádném případě nedoporučoval, maximálně pokud zvíře odmítá dietu od jednoho výrobce, pak je možné vyměnit ji za obdobnou od výrobce jiného. Mně však nepřísluší určovat, jakou dietu by měl Váš kocour dostávat, od toho je Váš veterinář, a bez vyšetření zvířete Vám tedy ani nemůžeme nic doporučit…
Navíc jsou tyto dvě Vámi zmiňované diety určené každá na něco jineho, Hill’s Prescription Diet™ Feline k/d™ na podporu funkce ledvin, srdce a na urátovou a cystinovou urolitiázu. Naopak Royal Canin Waltham Feline Urinary proti tvorbě a na rozpouštění struvitových a kalcium oxalátových močových kamenů a při potížích s močovym měchýřem a dolními cestami močovými.

© MVDr. Miroslav Svatoš